Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha gázpisztollyal rálövök...

Ha gázpisztollyal rálövök valakire közterületen, akkor nem ellenem fognak eljárást indítani?

Figyelt kérdés

Természetesen, úgy hogy van engedélyem a viselésére.


Valahogy, olyan hihetetlennek tartom, hogy ha mondjuk egy közlekedési konfliktust veszünk aminek kapcsán a másik fél odaáll az autóm ablakába, és akár meg is üt, én pedig válaszul gázpisztollyal rálövök akkor nem engem fognak elővenni utána.

Tegyük fel, hogy a másik fél büntetlen előéletű, csak elgurult a gyógyszere, és az ütésével nem okozott nekem komolyabb sérülést.

Akkor nem jön majd az, hogy aránytalanul védekeztem meg stb és én vagyok a rossz?


Mert azt még elképzelhetőnek tartom, hogyha egy többszörösen büntetett előéletű egyénre eresztek rá párat, és még találnak is nála egy 10 centis kést, akkor talán nem én ütöm meg a bokámat, de amit fent vázoltam annál azért valószínű nem?

Engedély ide vagy oda, lesz valami kiskapu ami miatt én leszek a bűnös.



2021. nov. 27. 20:49
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:

A hobbitartós hülyeségre: engedély nélkül is tarthatod otthon, meg játszhatsz vele bármikor, bár nem tudom mi értelme van hobbiból egy gáz riasztó fegyvert tartani, tetszik ahogy durran?


A másik meg ha én elhúzok a helyszínről, úgy hogy van több tanú is, akkor valószínűleg az lesz a látszat, hogy okom van menekülni.

Nekem pedig nem lenne okom ha használnám, mert nem viccből, vagy keménykedésből lőnék vele, hanem kizárólag önvédelemből.

Egyébként is ha valaki nekiáll durrogtatni egy forgalmas helyen (hiába önvédelem) akkor ott lesz rendőri intézkedés akkor is ha te ott maradsz meg akkor is ha nem.

Maximum megkeresnek, én meg nem rabolnám azzal az idejüket.

2021. nov. 27. 21:18
 12/23 anonim ***** válasza:
55%

#6 nemtudom milyen egyetemet végeztél, ha egyáltalán végeztél, én doktoráltam belőle, de te tudod.

Személy szerint őrülnék neki ha mindennemű birtoklását megtiltanák hogy az ilyen árokpart félék ne jelentsenek veszélyt.

2021. nov. 27. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
15%
Az megvan,hogy azt csak otthon használhatod betörés esetén?
2021. nov. 27. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:
Tök jó, hogy ilyen sok válasz jött, meg hogy még több nálam is hülyébb itt adja elő a nagy tudását, de esetleg valaki megpróbálna érdemben válaszolni a kérdésemre? :)
2021. nov. 27. 21:44
 15/23 árokpart ***** válasza:
28%
12-es Én jelentek veszélyt aki itthon tartom ki sem viszem a lakásból csak néha a garázsomban durrantok vele, ráadásul szakmabeli vagyok.
2021. nov. 27. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 árokpart ***** válasza:
16%
Na úgy látom ennél a kérdésnék nem becsületes, hétköznapi átlagemberek irogatnak rossz helyre tévedtem. Akkor lövöldözzetek nyugodtan vele közterületen össze-vissza majd csak bekerültök a sittre.
2021. nov. 27. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
66%

"Szeretnék beszerezni egy gáz riasztó fegyvert, és hozzá az engedélyt."

Az engedély a közterületi viseléshez kell, hogy fel tudd mutatni. Attól az eljárás még elindul ellened, akármi is a szitu.

2021. nov. 27. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:

17-es


Ezt értem, de utána mi lesz?

Megszüntetik az eljárást nagy eséllyel, vagy ahogy sejtem valami kiskapu alapján rám varrnak valamit, akkor is ha alapvetően jogos a fegyverhasználat?

Gondolok itt arra, ha tényleg nem azért lövök rá valakire mert csúnyán nézett rám.

2021. nov. 28. 09:19
 19/23 anonim ***** válasza:
0%
Ha egy az egy ellen vagy és nem 2x akkora nálad akkor nem lesz arányos a védekezésed.
2021. nov. 28. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%

Az ilyen önvédelmi dolgokkal az a gond, hogy amig a tamadas tart, addig lehet jogos.

Tehat ez a hetköznapokban ugy nez ki, hogy levernek egyet jobb esetben. Ám mivel ez jo gyorsan megvan, utana, ha nem ütlegel mar teged az arc es te utanamesz, rálősz akkor mar garazda leszel, hiaba dől a vér a fejedből.

Nekem van viselési is a gumis csuzlihoz, de mivel gumira töltve alapbol problémás a közterület, és amugy is tök nehéz lenne rejtve hordani, maradt "otthonvédelemre".

Gazsprayt hordjál ha mar valami mindenképpen kell. Kocsiban meg keznel legyen a kerékanyakulcs, meg a merszed.

2021. dec. 20. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!