Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha gázpisztollyal rálövök...

Ha gázpisztollyal rálövök valakire közterületen, akkor nem ellenem fognak eljárást indítani?

Figyelt kérdés

Természetesen, úgy hogy van engedélyem a viselésére.


Valahogy, olyan hihetetlennek tartom, hogy ha mondjuk egy közlekedési konfliktust veszünk aminek kapcsán a másik fél odaáll az autóm ablakába, és akár meg is üt, én pedig válaszul gázpisztollyal rálövök akkor nem engem fognak elővenni utána.

Tegyük fel, hogy a másik fél büntetlen előéletű, csak elgurult a gyógyszere, és az ütésével nem okozott nekem komolyabb sérülést.

Akkor nem jön majd az, hogy aránytalanul védekeztem meg stb és én vagyok a rossz?


Mert azt még elképzelhetőnek tartom, hogyha egy többszörösen büntetett előéletű egyénre eresztek rá párat, és még találnak is nála egy 10 centis kést, akkor talán nem én ütöm meg a bokámat, de amit fent vázoltam annál azért valószínű nem?

Engedély ide vagy oda, lesz valami kiskapu ami miatt én leszek a bűnös.



2021. nov. 27. 20:49
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
68%
Ne jogászkodj!
2021. nov. 27. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

"Akkor nem jön majd az, hogy aránytalanul védekeztem meg stb és én vagyok a rossz?"


-nem tudod h van-e fegyvere (késsel sprint eleg messziről is veszélyes)

-fegyver nélkül is veszélyes lehet az ember


"Tegyük fel, hogy a másik fél büntetlen előéletű, csak elgurult a gyógyszere, és az ütésével nem okozott nekem komolyabb sérülést."


Honnan kéne tudnod?

2021. nov. 27. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
53%
Ez felfegyverkezett garázdaság ha van engedélyed hanem
2021. nov. 27. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
85%

#3. A napokban volt a hirekben egy felmentő ítelet, szten a kerdező most ezen okoskodik... 🤣🤣🤣


De rengeteg körülmeny van, ami befolyásolhatja a tenyállast es az ítéletet..

2021. nov. 27. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
76%

"Mert azt még elképzelhetőnek tartom, hogyha egy többszörösen büntetett előéletű egyénre eresztek rá párat"


Itt azért már a párral szokott akadni némi probléma. Ha az elsőtől megtántorodik már a másodikat sem eresztheted rá. Az már nem önvédelem. Ugyanakkor az elsőt élessel is, azért sem tudnak elővenni.

2021. nov. 27. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
88%

"Ez felfegyverkezett garázdaság ha van engedélyed hanem"


Felfegyverkezve és fegyveresen pont nem ugyanaz. A garázdaság meg pont önvédelemnél nem fog megállni. Szerintem te is az egyesre hallgass mert hülye vagy ehhez! :D

2021. nov. 27. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 árokpart ***** válasza:
17%
Addig-addig szórakoztok és nem arra használjátok (hobbyra, otthoni játékra) amire való és miattatok netán gondol egyet valamelyik nagyokos a Parlamentben csak azért, hogy meg legyen az évi interpellációja és a pártja meg is dícsérje és netán az lesz a nagyszerű ötlete, hogy tiltsák be ezeket a pisztolyokat, akkor mi fogunk bűnhődni a hülyeségetek miatt.
2021. nov. 27. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 árokpart ***** válasza:
17%
mi hobbytartók.
2021. nov. 27. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
63%

azt nem értem az ilyen kérdéseknél, hogy miért veszed alapnak a rendőri intézkedést?

fel nem foghatom.

pofán durrantod, majd bikából szétrugdosod a fejét, aztán visszaszállsz a kocsiba és mész tovább az utadra.

nem értem hogyan jön a képbe itt a rendőrség?

2021. nov. 27. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

Teljesen önálló gondolat kapcsán merült fel bennem a kérdés, és csak példaként hoztam fel a dolgokat.

Szeretnék beszerezni egy gáz riasztó fegyvert, és hozzá az engedélyt.

Kizárólag önvédelmi céllal, természetesen nem használnám ha csúnyán néznek rám, de kicsit félek a magyar igazságszolgáltatástól, és inkább attól félek, hogy oké, hogy megvédem magam, de -bár megvádoltak azzal, hogy "jogászkodok" pont azért a kérdésem, mert nem vagyok az, nem értek hozzá.

Ezért is írtam, hogy biztosan lenne valami kiskapu ami miatt én kapnék bírságot, mert garázdaság, mert a pisztoly félelmet kelt az ártatlan nézelődőkben stb stb...nem tudom.


Teszem hozzá, aki azt írta, hogy ha 1-nél többet lövök rá az már nem önvédelem.

A gázpisztoly működésének utánanézve, illetve teszteket látva semmi értelme egyet kilőni, és több helyen is azt javasolják, hogy legalább 4-et.

Ha elég lenne egy akkor valószínűleg "egy lövetű" lenne minden pisztoly...a gázsprayből sincs megszabva, hogy nem fújhatok ki valakire az egészet.

2021. nov. 27. 21:14
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!