Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit tesz a hatóság, ha védekez...

Mit tesz a hatóság, ha védekezek gázpisztollyal jogszerűen, és aztán kereket oldok, nem hívom ki őket?

Figyelt kérdés
Milyen bünti járna ezért,ha később megtalálnak? :)
2016. aug. 6. 22:55
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ezért semmi.

De a kérdés inkább az, hogy a másik fél nem fogja-e azt mondani, hogy te támadtad meg felfegyverkezve ő(ke)t.

2016. aug. 6. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
na és ha a másik fél már büntetett előéletű,és én meg nem? mi okom lenne támadni?
2016. aug. 6. 23:59
 3/5 anonim ***** válasza:
54%

Az éremnek két oldala van: mi okod volt kereket oldani?

De ennek így nem sok értelme van. Ha nem vagy bűnös, akkor nincs mitől tartanod.

2016. aug. 7. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

És a gázpisztoly jogszerűen van nálad? Van érvényes MKH kártya hozzá? És van viselési engedélyed is rá? Vagy csak úgy papír nélkül vetted egy ismerősöd ismerősétől, és engedélyed sincs magadnál tartani? Mert ezért járhat bünti.

És mi alapján döntöd el, hogy mitől jogszerű a használata?

2016. aug. 7. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
természetesen van engedélyem és 2021 ig érvényes a műszaki kártya is... kereket oldani lehet félelemből is. másrészt meg ha többen támadnak,még azt is állithatják én kezdtem. ezért a kérdés.
2016. aug. 7. 00:40

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!