Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A kormány miért nem a "védetts...

A kormány miért nem a "védettségi igazolvány" meglétéhez köti a munkát maximum és miért a vakcinát mondta egyből?

Figyelt kérdés

Nem vagyok összeesküvés elmélet hívő sem oltás tagadó, csak paraszti ésszel gondolva ha elkaptam a vírust ugyan úgy védett vagyok mint oltással.


Voltam interjún és a fickó követelte, hogy oltassam be magam, de mondtam neki van kártyám 4 hónapra, erre azt felelte csak oltottak jöhetnek, hogy minél nagyobb számban legyenek a cégnél, erre megkérdeztem mi a különbség a természetes immunitás és a vakcina általi okozott között, és 10mp ig csak lesett rám mint egy birka majd kinyögte: "Mert ezt kéri a cég azért".


Természetesen elküldtem a francba, így gondolom nem hívnak vissza dolgozni, de amúgy röhej :D


Valaki aki védi a vakcinákat és az oltottságot, feltette már ezt a kérdést magában, hogy miért nem elég a kártya hisz védett vagyok, miert akarta volna erőltetni a vakcinát a kormány? Persze akkora a munkaerőhiány, hogy ez bukott terv is volt, de vicces azért, hogy erre senki nem tud válaszolni nekem max azt hogy "Minek fizetsz a tesztért", ennél erősebb választ nem tud senki fingani.



2021. nov. 11. 11:07
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
0%
A leírásod alapján egy munkáltató köti hozzá. Akkor miért a kormányról szól a kérdésed?
2021. nov. 11. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

A kormány adta ki úgy hogy: "a cégek és vállalkozások hogot kapnak arra, hogy a munkavégzés feltételként előírják a VÉDŐOLTÁST."


Miért nem a "VÉDETTSÉGIT" írták akkor? Hisz máris nem kellene oltani magát mindenkinek és jelentősen másabb lenne a dolog, de egyből a vakcinát írták, kb megengedjük, hogy rátukmáljátok az emberekre ha akarjátok és les*arjuk ha amúgy van védettsége természetes úton.

2021. nov. 11. 11:16
 3/18 anonim ***** válasza:
27%
Mert a kormány hozott olyan intézkedést, hogy a munkáltató oltáshoz kötheti a munkavégzést/alkalmazást. Amit az állam meg is tett a munkavállalóival szemben.
2021. nov. 11. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Azért, mert így akarták kvázi-kötelezővé tenni az oltást. Áttolták a felelősséget a munkáltatóra, aki ha oltat, feldühítheti, vagy kilépésre késztetheti a munkavállalót, ha pedig nem oltat, a kormány mossa kezeit.


Ez olyan, mintha elütnélek az úton, aztán tartanám a kezem, hogy felhúzlak ha megfogod a kezem.

2021. nov. 11. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
72%
Mert úgy nem fogyna a vakcina. Soha nem vették figyelembe a természetes immunitást, ami kész röhej. Szerinted az egészségügyisek hány százaléka esett át rajta? Érdekelte őket? Nem. Csak az óóótás jó! Csodálkoznak, hogy senki nem hisz nekik, akinek van egy csöpp esze.
2021. nov. 11. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
40%
Tehát 4 hónapra van kártyád. És utána mi van?
2021. nov. 11. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Szerintem senki ne csodálkozzon, hogy nem mennek az emberek oltani, ha ezt az alapvető kérdést nem tudják megválaszolni egyesek.


Csak már lassan úgy érzem a személyi és lakcimkártya dísz ahhoz, hogy emberszámba vegyenek csak mert nincs oltásom pedig védett vagyok és egyre nagyobb feszültséget érzek oltott és oltatlan között, bár a vélemény a 3.-oltásról mindenkinek azonos, sokan a 2 oltást azért vették fel, hogy tudjanak menni családdal ide-oda, de már a 3.-ra nekik is kivan a farkuk.

2021. nov. 11. 11:49
 8/18 A kérdező kommentje:

#6


Utána, megyek megint és kapok kártyát ha van bennem ellenanyag, eddig 2x voltam és volt bennem, elsőnek 1200 most 1420 tehát még több is xd

2021. nov. 11. 11:51
 9/18 anonim ***** válasza:
40%
4 hónap múlva is védett leszel?
2021. nov. 11. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Valószínüleg, ha nem akkor már joggal kérhetné az oltást is, ami ellen nem panaszkodnék, de amíg van minek fecskendezzek magamba?
2021. nov. 11. 11:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!