Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Egy cég milyen jogi alapon...

Egy cég milyen jogi alapon kérheti el az egészségügyi adataimat?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy informatikusként dolgozok egy irodában. Az új rendelet értelmében a cég kijelenti, hogy munkavégzéshez kötelező az oltás.

Milyen jogi alapon kérheti el az én egészségügyi adatimat? Nem tagadhatom meg ennek megosztását? Mint személyes, és azon belül is kiemelkedően szenzitív adat, védi az infótörvény.


2021. okt. 28. 16:09
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
47%
Csomó munkakörben kötelező volt eddig is az évenkénti tüdőszűrés. Az is egészségügyi adat. Sőt még inkább, mert ott egy vizsgálat eredményét kellett megosztanod a munkáltatóddal, itt viszont csak azt a tényt, hogy kaptál egy oltást.
2021. okt. 28. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
41%

Az itt válaszolóknak nyilván soha nem volt még munkahelye. Mindenhol van egészségügyi vizsgálat, kötelező munkaalmassági vizsgálat rendszeresen. a munkáltatónak eddig is joga volt ahhoz hogy elvárja tőled hogy bizonyítsd megfelelsz a munkavégzés feltételeinek, mivel őt meg törvények kötelezik arra hogy megfelelő munkakörülményeket biztosítson.

Azzal hogy jogosítványt kérnek egy munkához, máris ott van, hogy ehhez szükségesen egészségesnek kell lenned, de ott van az hogy nem mászhatsz magasra ha baj van a vérnyomásoddal vagy nem dolgozhatsz bizonyos helyeken ha van valami idegi problémád, mert veszélyt okozhatsz. Millió dolog van ami a munkáltatókat is köti. Alap például hogy megkaptad a gyerekkori kötelező oltásaidat vagy sem. Attól mert ti azt hiszitek van bármi új egy ilyen rendelkezésben, attól még nincsen. Csak ti tudtatok keveset.

2021. okt. 28. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
66%
Pontosan most hozza meg a kormány azt a rendeletet, amely megadja a jogi alapot. Élvezd a Fidesz kormány által nyújtott jogbiztonságot.
2021. okt. 28. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
43%
Szóval ha valaki másnak dolgozunk akkor az ő rib.ncai vagyunk mind. Szolgák akik még a testük felett se rendelkeznek. És van aki még helyesli is ezt...
2021. okt. 28. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

munkaalkalmassági vizsgálatra nem fogod ráhúzni a védőoltás meglétét

ha oltott vagyok, ha nem, ugyanúgy el tudom végezni a munkámat, ugyanúgy alkalmas vagyok rá.

Azzal jönni, hogy veszélyt jelentene másokra: influenzásan bemehetek? TBC-sen bemehetek? Több száz fertőző betegségem lehet, mégsem korlátozzák ezek a munkaképességem, csak a covid?


Döbbenetes, hogy egyesek milyen hamar feladják a személyiségi jogaikat. Ti belegondoltatok már, hogy ez hova vezet? Csak az oltásnál maradva: jövőre eldöntik, hogy az oltás 1 évig érvényes, azaz mindenki mehet újra oltani. Ha nem, kirúgják, utcára kerülnek, mert nem tudják fizetni az adót.

Értem én, hogy épül a vakcína gyár és kell a vevőkőr... de a személyiségi jogokat felrúgni?

2021. okt. 28. 19:16
 16/16 anonim ***** válasza:
53%

"Értem én, hogy épül a vakcína gyár és kell a vevőkőr... de a személyiségi jogokat felrúgni?"

Hatalmas biznisz ingyen adni a vakcinát... mert ugye itthon mindenki ingyen veheti fel az oltást. Nemzetközi szinten van biznisz, de nem a te zsebed fizeti. (Vagyis annyiból de, hogy a te adódból is van. De miután kivágnak, már nem adózol és ez megoldódik.)

2021. okt. 28. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!