Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Egy cég milyen jogi alapon...

Egy cég milyen jogi alapon kérheti el az egészségügyi adataimat?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy informatikusként dolgozok egy irodában. Az új rendelet értelmében a cég kijelenti, hogy munkavégzéshez kötelező az oltás.

Milyen jogi alapon kérheti el az én egészségügyi adatimat? Nem tagadhatom meg ennek megosztását? Mint személyes, és azon belül is kiemelkedően szenzitív adat, védi az infótörvény.


2021. okt. 28. 16:09
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
50%
Olyan alapon, hogy világjárvány van, hullanak az emberek.
2021. okt. 28. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Nem válaszoltatok a kérdésre.

Milyen jogon követeli egy informatikai cég, hogy bármilyen egészségügyi papiromat bemutassam? Kérni még esetleg kérheti, de beleegyezésem nélkül nem kaphat hozzáférést az ilyen adataimoz.

Ez ugyanolyan, mintha politikai nézeteiről kérne igazolást, vagy esetleg nemi betegségekről.


Egyébként én már rég beoltattam magam, hogy tudjak a hobbimnak élni. Nem erről van szó, hanem személyes adatok védelméről!

2021. okt. 28. 16:18
 3/16 anonim ***** válasza:
57%
Ez az új normális sajnos, a cégnek joga lesz minden egészségügyi adathoz a dolgozójáról. Sajnos, kínai rendszer épül kifelé rohamosan
2021. okt. 28. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
77%
Az egészségügyi adatokat senki nem jogosult kérdezni de most te is tudod, hogy nem kicsit borult meg a világ. Nincs több demokrácia, nincs törvény csak önkény és az emberi jogaiddal is kitörölték a seggüket a világ vezető politikusai, sajnos itt tartunk.
2021. okt. 28. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
82%
Jogod van nem bemutatni. Nekik meg joguk van nem alkalmazni a továbbiakban.
2021. okt. 28. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
58%
Egyszerű, nem kérheti, nem adod, van ezer meg egy indok, amivel kirúg, vagy olyan melókat kapsz, hogy te fogsz elmenekülni. Másrészt meg ennek a kérésnek van alapja, nem hasra ütésre megy a kérés.
2021. okt. 28. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
24%

#10

"Másrészt meg ennek a kérésnek van alapja"

Nincs alapja. Ha arról akarna meggyőződni hogy az egészségi állapotom nem hátráltatna a kijelölt munka tényleges elvégzésében az oké lenne. Ha arról akarna meggyőződni hogy nem vagyok fertőzött (pl. napi teszteléssel) még azt is megérteném. Mást nem.

2021. okt. 28. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
46%

Szajkózhatod azt, hogy "informatikai cég" amennyit akarod, a nemsokára kijövő rendelet úgyis csak copy-pasteelni fogja az augusztusit, ami ugyanezt lehetővé tette az egészségügyi intézményeknek.


Rinyálni persze ettől még lehet.

2021. okt. 28. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
50%

Léteznek olyan helyzetek, hogy a köz érdeke semmissé teszi a te korábban szerzett és megszokott jogaidat.

Hogy milyen alapon? Olyan alapon, hogy törvényi úton módosítják a jogaidat. Bár abban sem vagyok biztos, hogy szükség van erre, mert valószínűleg rég meg az határozva, hogy milyen esetekben korlatozhatnak téged az addigi jogaidban.

Amúgy saját bevallásod szerint be vagy oltva, valószínűleg a környezetedben is tudja mindenki, akivel beszélgetni szoktál, innentől egy szimpla hiszti, amit csinálsz.

2021. okt. 28. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
37%

"Ha arról akarna meggyőződni hogy nem vagyok fertőzött (pl. napi teszteléssel) még azt is megérteném. Mást nem."

Mivel a főnök hatáskörébe tartozik a döntés, még az is lehet, hogy kiválthatod a védettségit napi teszttel. Nyilván a saját kontódra

2021. okt. 28. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!