Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Legyen joga egy magát nőnek...

Legyen joga egy magát nőnek érző férfinek a női mosdót használnia?

Figyelt kérdés

2021. okt. 5. 04:20
1 2 3 4 5 6
 31/54 anonim ***** válasza:
100%
Azért hülyeség ez a nemi erőszak téma, mert mosdóba az emberek 99,999%-a nem erőszakolni megy, hanem a dolgát végezni, akárminek is érzi magát, vagy akárhogy is néz ki külsőleg. Igen, történt pár eset, de az utcán is, meg parkokban.
2021. okt. 7. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/54 Fero89 ***** válasza:
100%
Egyetértek 31-essel, kétlem hogy sok olyan ember lenne aki eljut arra a pontra, hogy meg akar erőszakolni egy nőt, de az tartja vissza, hogy nem mehet be a női mosdóba utána. Mellesleg a nemi erőszak továbbra is illegális maradna. Ha valaki zaklatná a mosdóban a nőket, ugyanúgy elvinnék a rendőrök, akármi is van a lába között. Azt mondani hogy ez kinyitja a lehetőséget a nemi erőszak előtt, olyan mint azt mondani, hogy mostantól semmilyen zárt helyre nem mehessenek ellenkező nemiszervű egyének, mert ott fennáll a nemi erőszak esélye.
2021. okt. 7. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/54 anonim ***** válasza:
100%
Akkor ezek szerint a legtöbben nem fogadják el őket. Mondjuk ezt eddig is tudni lehetett a társadalomról. Csak akkor mért mondják, hogy nincs bajuk velük. Nincs bajuk, de azért nem mehetnek női wc-be.
2021. okt. 8. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/54 anonim ***** válasza:
33%
Ezzel nem fogadják el őket.
2021. okt. 8. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/54 anonim ***** válasza:
94%

Hát figyu, szerintem, ha egy nő bemenne a férfi vécébe az meglepő lenne. És lehet, hogy valaki évek óta nőnek néz ki, hormonterápián van, de valami okból még megvan a pénisze. (Pl nem volt pénz műtétre) Most nyilván a hormonterápiától nem is funkcionál a pénisze úgy, mint egy férfinak. Én nem látom gondnak, hogy egy műtét előtt álló transz ott pisiljen ahol én. Mondjuk én meg is lennék lepve, hogy ha mennék a mosdóba, és ott lenne egy szakállas pasi, és akkor azt mondaná, hogy dehát nőnek születtem, puncim van. Sokkal kevésbé fura egy nőnek kinéző valaki, alapesetben úgysem látom a másik nemi szervét.(Max a férfiak látják egymásét a piszoárnál)

Bár megjegyzem Magyarországon a nemváltás nagyobb gond, mint a mosdó. Jelenleg szerintem kettővel fontosabb lenne visszaadni a transzoknak a magánélethez való jogot, hogy ne kelljen minden hivatalos ügynél, iratellenőrzéskor magyarázni, hogy nem kamu az iratom, nem hamisítottam, csak transz vagyok. Annyira pattognak egyes gyökerek a négy fal között témán. Akkor miért nem hagyják, hogy a transzok papíron is nemet váltsanak? Ha azt akarják, hogy tartsák meg maguknak az infót, hogy ők transzok, akkor a fsznak kell berakni őket olya szituba, ahol magyarázkodni kell? Az, hogy ki minek született, az egy orvosi adat. Semmi köze hozzá a határellenőrnek, a kalauznak, buszsofőrnek, munkáltatónak.

Egyébként Magyarországon más a nemváltás, mint Amerikában. Itt nem bemondásos. Itt megvizsgál mielőtt bármi kezelést kapsz a nőgyógyász/urológus, egy pszichológus és egy pszichiáter. Nem tudom miért kérdőjelezi meg bárki is azt a diagnózist, amit minimum három szakember állított fel. Nem értem miért akadunk ki azon, ha valaki horomnokat szed és műttet ilyen célból. Mű cicit egy nő is rakathat magának bármi mentálhigiénés szakember hozzájárulása nélkül ráadásul. Gyógyszeres kezelés alatt állhat bárki a mentális betegektől kezdve az idősekig. Ezeket senki sem ellenzi, akkor a transzneműséget miért? Jó, nyilván transznak lenni annyiban más, hogy nem betegség, de ennek az a fő magyarázata, hogy sem másra sem magára nem veszélyes, ezért úgymond nem indokolt kezelni, senki nem kényszeríthető rá, akkor sem, ha a diagnózis szerint transz.

Egyébként ha már börtönökben lévő erőszak. Ott az azonosneműek is erőszakolják egymást. Nem ilyen virágszál emberek vannak ott. Most nyilván nem látom jónak, hogy egy egész élete alatt férfiként elő ember légből kapottan kijelenti, hogy nő, csak hogy a női böribe jó legyen neki. De ha ugyanazokon a vizsgálatokon átmenne, mint egy rendes, szabad transznemű, akkor legyen a női börtönben, de amint erőszakot követ el, rakjuk is vissza a pasikhoz.

2021. okt. 8. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/54 anonim válasza:
100%
Travi vagyok, nőnek érzem magam, mindig női fehérneműt gordok a férfi öltözetem alatt is. DE igy nem megyek be a női wc-be. Amikor teljes nőiben vagyok, akkor igen, de akkor senki nem foglalkozik ott velem. (Mondjuk izgi volt, amikor először mentem be oda. ) De csak paráztam, de senki nem törődött velem.
2021. okt. 8. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/54 A kérdező kommentje:
36 akkor örülök, mert ezek szerint mégsincs kirekesztés mint ahogy azt mondjátok.
2021. okt. 8. 14:21
 38/54 anonim ***** válasza:
100%
37-es, ez nyilván helyfüggő. Kultúráltabb helyeken nincs gond, de egy falusi kocsmában igen valószínű, hogy egy ilyenből komoly bunyó lenne.
2021. okt. 8. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/54 A kérdező kommentje:
Mert falun még észnél vannak
2021. okt. 8. 17:53
 40/54 anonim ***** válasza:
93%
Mert falun bunkó paraszt az emberek elég nagy része. Mi jó nekik abban, ha összevernek valakit? Miért lenne észnél az, aki ilyet tesz?
2021. okt. 8. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!