Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Miért nem törlik el a 65év...

Miért nem törlik el a 65év felettiek ingyen utazását?

Figyelt kérdés

Többségében idősek használják a tömegközlekedést, de mivel 'ingyen' utazhatnak, ezért rengeteg bevétel kiesés van az amúgy is gazdaságtalan tömegközlekedésben.

Az ingyen azért van idézőjelben, mert valahonnan biztos beszedik ezt a pénz.

Pár éve vezették be a pótjegyet is, szerintem pont ez miatt, mert rájöttek, hogy azért ez így nem megérős. Csak az a gond, hogy a 65 év alattinak is meg kell venni.

Persze nem sajnálom tőlük, de én fizetek ezért, mert igénybe veszek egy szolgáltatást. Ők is ugyanúgy igénybe veszik csak ingyen. Azzal meg senki ne jöjjön, hogy így nincs pénz, úgy nincs pénz ezen a pár ezer forinton ne múljon már semmi.

Valamilyen kedvezményes tarifát ki lehetne találni erre, vagy legalább 90%-os bérletet vennének.

A kérdés csak elméleti, mert szerintem nincs az a politikus aki ezt meg merné lépni.

Ha rajtad múlna eltörölnéd ezt a törvényt, milyen megoldás lenne? Ha nem törölnéd el, miért nem?



2021. júl. 18. 21:38
1 2 3 4 5
 21/48 anonim ***** válasza:
84%

"Ha fizetniük kellene a jegyért nem mennének"

Gondolod, hogy csak jókedvükben utazgatnak, mert az annyira jó? Direkt kitolnak a tömegközlekedési társaságokkal, hogy na most -csakazért is utazom még 5x, ha már ingyen van😁

2021. júl. 18. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/48 anonim ***** válasza:
73%
Ja és tegyél fel még több hülye kérdést! A nyugdíjasoknak miért ingyenes az egészségügyi ellátás? Amikor én, vagy a munkáltatóm rengeteget fizetünk, de nem is járok orvoshoz, vagy csak nagyon ritkán( Például)
2021. júl. 18. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/48 anonim ***** válasza:
83%

Én inkább azt látom gondnak, hogy aki igazán rászorul, az nem tudja kihasználni.

Van ismerősöm, aki 3 éve ül kerekesszékben. Abszolút nincs kisegítve azzal, hogy ingyen utazhatna. Szerencsésebbnek tartanám, ha kedvezményes jegyet kaphatnánk, vagy esetleg az ingyen utazás megváltásaként egy, a nyugdíjtól független, azonos összegű pótlékot.

Amikor nyugdíjba mentem, kaptam 8x50 %-os, és 2X90%-os utalványt. Ezt érintettként is igazságosabbnak tartanám, annak ellenére, hogy hátrányosan érintene.

2021. júl. 18. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/48 anonim ***** válasza:
69%
Inkább arra kellene törekedni,hogy minél szélesebb körnek legyen kedvezményes a tömegközlekedés,és ne autóval járjanak.
2021. júl. 18. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/48 anonim ***** válasza:
29%
Te valami alapjövedelem-mániás vagy?
2021. júl. 18. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/48 anonim ***** válasza:
56%
Láttam egyszer egy képet; ki volt rakva egy tábla valami látványosság pénztárjánál, az volt odaírva,hogy "Nyugdíjas kedvezmény nincs. Kétszer annyi idejük volt összeszedni a pénzt. " :) :)
2021. júl. 18. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/48 anonim ***** válasza:
84%

A valóság az hogy egyszerűen túl nagy szavazóbázis és felszínesen kedveskedni kell nekik, még akkor is ha igaziból teljesen ki vannak zsigerelve.

Ha nem tűnt fel, mindegyik párt megpróbálja megnyerni őket a különféle gumicsontokkal.

2021. júl. 18. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/48 anonim ***** válasza:

*Amúgy mégegy észrevétel, nem tudom, írták-e,de pl hogy a nyugdíjasoknak már nem kell házat venni, gyereket eltartani, stb.


De mondjuk gyatra a nyugdíja sokaknak, de akik dolgoznak, azoknak is gyatra a fizujuk; viszont hallottam már 30 ezer forintos nyugdíjról, ami eléggé kellemetlen.


Meg amúgy még asszem 6 vagy 7 év alatt ingyenes a tömegközlekedés, meg még jópár, asszem több, mint 10 évvel ezelőtt volt szó róla, hogy a gyerekeknek , mindegyiknek, ingyenessé teszik az iskola és az otthonuk közötti közlekedést, nemtom, hogy akkor növekedett-e akár valami 40%-kal a bérlet ára, a diákbérleté is (?) Nemtom, ezek a dolgok már régen voltak, lehet, hogy valamit keverek, meg az ingyenessé tétel felvetődött ötletét azt még csak fatertől hallottam anno, tehát azt is nagyon régen. (Amúgy ő már nem él, beteg volt szegényke; amúgy nem politikus volt, mielőtt valaki félreértené.)

2021. júl. 18. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/48 anonim ***** válasza:
59%

"Te valami alapjövedelem-mániás vagy?"


Nem hinném,hogy a kérdező alapjövedelem párti.

Akik megvonnának másoktól kedvezményeket,azok általában vadkapitalisták.

2021. júl. 18. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/48 anonim ***** válasza:
87%
#29 Ne hidd. Éppen azok szoktak jönni az "öregeknek miért jár" szöveggel, akik elvárnák az alapjövedelmet.
2021. júl. 18. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!