Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Így jár nekem tovább a gyerekt...

Így jár nekem tovább a gyerektartás? Ha igen,meddig?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Jelenleg szakközépiskolába járok, 3 év szakma+2ev érettségi. Szakmát idén megszerzem és augusztusban betöltöm a 18at. Így továbbra is jár nekem a pénz? Apámmal már kb 10 éve nem tartjuk a kapcsolatot.

2021. jún. 5. 14:18
1 2 3 4 5
 31/47 A kérdező kommentje:
Ő se keres engem,akkor én minek keressem?
2021. jún. 5. 15:17
 32/47 anonim ***** válasza:
79%
31# A pénzéért, mert az apád, mert szereted, a választ te tudod.
2021. jún. 5. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/47 moozygoo ***** válasza:
81%

Remélem édesapád nyer.

Anyád hagyta el másik pasiért, akkor ő miért lenne hibás ?

Anyád hátbaszúrta, a gyereke (aki te vagy) meg le se szarja csak a pénzre hajt, ha érdekelted akkor ez csak egy utolsó kés lehetett a szívébe.

Most van felesége aki szereti és egy újszülött gyermeke, aki remélhetőleg nem olyan f*stalicska jellemű lesz mint az előző gyereke....

Örülj hogy 18 éves korodig kitudjátok/kitudtátok használni...

2021. jún. 5. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/47 anonim ***** válasza:
28%
33# Nem kihasználták, hiszen 50%-ban az apuka gyereke, aki ha eteti a gyerekét azt nem kihasználásnak nevezzük, hanem kötelességnek. Az anya-másik pasi kombó a gyerek eltartásának kérdésében irreleváns.
2021. jún. 5. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/47 anonim ***** válasza:
85%
Rohadt gusztustalan pénzleső vagy. anyád félreb.aszott elváltak és neked áll feljebb hogy apádnak végre van egy normális családja meg egy rendes gyereke? Remélem nem kaptok egy petákot se amint betöltöd a 18.at. Nem érdemelted meg eddig se. Ő próbált keresni te meg b.asztál rá. Így jártál 🤷
2021. jún. 5. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/47 A kérdező kommentje:
Már bocs,de engem is megillet,ami jár. Nehogy már apám az asszonnyal meg a kölyökkel medencés fullos családi házban lakjon en meg anyámmal panelban....más apa a gyerekenek hazat meg kocsit vesz
2021. jún. 5. 16:07
 37/47 anonim ***** válasza:
83%
36# 200 ezret keres a papa és medencés fullos kecót tart fenn? Ó, a szokásos szép valóság. Persze el tudok képzelni megoldásokat amiben a második feleség nagyvállalkozó és papáddal nincs vagyonközösség, aki a zsebpénzéből él ami ugye 120 ezer mínusz az egyéves szükségletei. Na persze.
2021. jún. 5. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/47 anonim ***** válasza:
66%
ezzel az értelmi színvonallal ami neked van, kérdező lány, nem biztos hogy sikerül leérettségizni. csak mondom.
2021. jún. 5. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/47 anonim ***** válasza:
90%

"Már bocs,de engem is megillet,ami jár. "


Az valóban megillet, csupan nem fogod fel, mi jár. Leóról megegyszer: 18 éves korodig jár a gyerektartas. Onnantól járHAT rokontartas. A rokontartas és a gyerektartas között óriási a különbség. Az elsőt akkor is fizetnie kell apadnak, ha ő éhen hal. A másodikat csak akkor kell, ha sem ő, sem a felesege, sem a kiskorú gyermeke megélhetését nem veszélyezteti. Ez -okból igen minimális összeget szoktak erre megítélni. A 80ezres tartásdíj jelenleg is több, mint ami neked járna. 50 lenné a max. Rokontartas max, nagyon max ennek a fele lehet. Másik alapfeltétel ehhez, hogy itt már nem alap az, hogy a gyerek a tartásra érdemes. Nem, itt már van érdemtelenség. Pl a kapcsolattartás hiánya, a nem megfelelő viselkedés, stb. Ez nálad meg all.

2021. jún. 5. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/47 anonim ***** válasza:
87%
hogy ne csak az itteni okoskodást olvasd, itt egy ügyvéd cikke erről [link]
2021. jún. 5. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!