Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apám megteheti hogy nem ad...

Apám megteheti hogy nem ad gyerektartást?

Figyelt kérdés

Szóval röviden a történetem:

A szüleim elváltak mikor 2 éves voltam,4 éve édesapám kiköltözött Olaszországba(még 3 évig lesznek kint),én most 16 éves vagyok. Kb 1 éve édesanyám fizikálisan/verbálisan bántalmaz. Erről beszéltünk a háziorvosával akinek kötelessége volt ezt jelezni a hatóságok felé. Hétfőn lezajlott a gyámügyi tárgyalás,nagymamámhoz fogok kerülni ideiglenesen(min 1 év).


A legnagyobb baj a költözéssel van mivel kb az összes bútoromat vinném(2 polcos szekrény,1 kiskanapé,1terrárium,tartóval,1 akvárium tartóval), viszont ezek közül nem minden fér be egy sima autóba hogy átvigyük(az ágyamat szét se lehet szedni normálisan). Aztán édesapám felajánlotta hogy vesz nekem egy új ágyat(hozzá matrac meg stb) és azt megrendeli. Nagymamám meg most attól fél hogyha ezt kifizeti akkor ezt a gyerektartásból fogja levonni.


Csak szerintem nem lehetne ezt megtennie? Tehát hogyha rendeletbe rögzítve van hogy x összeget havonta fizetni kell akkor nem mondhatja azt hogy ő nem adja oda(+ nekem apám semmi ilyesmit nem említett). Vagy megkérné hogy utaljuk vissza az összeget?


Igazából sajnos borzasztó bizonytalan vagyok mert apám nem akar se anyámmal se mamámmal kommunikálni,anyám dettó és ezért nekem kell közvetítenem hármójuk közt.



2020. dec. 11. 11:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
97%
Úristen... Megkell vele beszélni, hogy megterhelő-e neki...de nem hiszem hogy ezzel baj lenne. Mellesleg nem nem teheti meg h levonja...
2020. dec. 11. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
1. Biztos nem lesz megterhelő neki mert tavaly,1 hetet találkoztam vele,akkor elvitt moziba és ennyit költött rám a gyerektartáson kívül,még szülinapomra se volt képes egy lapot feladni. És jól tudom milyen jó anyagi helyzetük van.
2020. dec. 11. 11:13
 3/13 anonim ***** válasza:
13%
Milyen?
2020. dec. 11. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
96%
Nem teheti meg. A gyerektartást pénzben kell fizetnie, azon felül persze támogathat pluszban.
2020. dec. 11. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
4. Köszönöm. Én is így gondoltam,hogy lehetséges.
2020. dec. 11. 11:21
 6/13 anonim ***** válasza:
27%

Ezt annyival le lehetet volna rendezni, hogy sziasztok, apukám ha vesz nekem valamit, akkor azt levonhatja a gyt összegéből? Kit érdekel anyád háziorvosa meg a terrárium??


Nem teheti meg, ennyi.

2020. dec. 11. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
96%
Teljesen mindegy, mit és mennyit fizet apád pluszban, a gyerektartást nem csökkentheti, a két dolog független egymástól.
2020. dec. 11. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
90%

#6

Igazad van, de gyakorlatban ez úgy működik errefelé, hogy jöttek volna a találgatások, szidták volna az apját anyjat mindenkit, és egyéb képzelgések, szóval tkp jól tette, hogy leírta, mégha a kérdés szempontjából tényleg nincs jelentősége.

2020. dec. 11. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
10%
Fú de jó a viszonyotok, hogy ezt nem tudod/mered tőle megkérdezni.
2020. dec. 11. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
23%
az új ágy/matrac helyett olcsóbb lett volna bérelni egy fuvarost és vinni a régi ágyat, de ti tudjátok..
2020. dec. 11. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!