Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apám megteheti hogy nem ad...

Apám megteheti hogy nem ad gyerektartást?

Figyelt kérdés

Szóval röviden a történetem:

A szüleim elváltak mikor 2 éves voltam,4 éve édesapám kiköltözött Olaszországba(még 3 évig lesznek kint),én most 16 éves vagyok. Kb 1 éve édesanyám fizikálisan/verbálisan bántalmaz. Erről beszéltünk a háziorvosával akinek kötelessége volt ezt jelezni a hatóságok felé. Hétfőn lezajlott a gyámügyi tárgyalás,nagymamámhoz fogok kerülni ideiglenesen(min 1 év).


A legnagyobb baj a költözéssel van mivel kb az összes bútoromat vinném(2 polcos szekrény,1 kiskanapé,1terrárium,tartóval,1 akvárium tartóval), viszont ezek közül nem minden fér be egy sima autóba hogy átvigyük(az ágyamat szét se lehet szedni normálisan). Aztán édesapám felajánlotta hogy vesz nekem egy új ágyat(hozzá matrac meg stb) és azt megrendeli. Nagymamám meg most attól fél hogyha ezt kifizeti akkor ezt a gyerektartásból fogja levonni.


Csak szerintem nem lehetne ezt megtennie? Tehát hogyha rendeletbe rögzítve van hogy x összeget havonta fizetni kell akkor nem mondhatja azt hogy ő nem adja oda(+ nekem apám semmi ilyesmit nem említett). Vagy megkérné hogy utaljuk vissza az összeget?


Igazából sajnos borzasztó bizonytalan vagyok mert apám nem akar se anyámmal se mamámmal kommunikálni,anyám dettó és ezért nekem kell közvetítenem hármójuk közt.



2020. dec. 11. 11:03
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
87%
De ha a nagymamánál leszel, akkor anyukádnak is fizetnie kell tartásdíjat plusz a családi pótlék is a nagymamánál kell higy menjen
2020. dec. 11. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

6. Igen a 8asnak van igaza,azért írtam hogy ne kötekedés meg találgatás legyen,de így is van...



9. Egyáltalán nem jó a viszonyunk apámmal. És örülök ha te ilyen nyíltan tudsz beszélni a szüleiddel az anyagiakról,nálunk ez nem így van.


10. Az a baj hogy egy instabil,öreg emeletes ágyam van amivel már nem éri meg szenvedni hogy átvigyük ezért jött az ötlet hogy akkor alapból veszünk egy újat. De a többi bútorhoz valószínűleg hívunk fuvarost.


11. Igen majd ő kapja...ezzel mit akartál mondani?

2020. dec. 11. 15:09
 13/13 anonim ***** válasza:
49%
Ja bocs, csupán leírtam, hátha nem tudod.
2020. dec. 11. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!