Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Így jár nekem tovább a gyerekt...

Így jár nekem tovább a gyerektartás? Ha igen,meddig?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Jelenleg szakközépiskolába járok, 3 év szakma+2ev érettségi. Szakmát idén megszerzem és augusztusban betöltöm a 18at. Így továbbra is jár nekem a pénz? Apámmal már kb 10 éve nem tartjuk a kapcsolatot.

2021. jún. 5. 14:18
1 2 3 4 5
 11/47 A kérdező kommentje:
Kb 15 éve mentek szét apám meg anyám. Anyám ott hagyta egy másik pasiért, apám meg egy ideig keresett minket,de nem sokáig. Aztán kb 6 éve van egy felesége ott most született kb egy éve egy kölyök
2021. jún. 5. 14:33
 12/47 A kérdező kommentje:
Apám kb 200ezret keres, a felesége meg tanárnő
2021. jún. 5. 14:34
 13/47 anonim ***** válasza:
100%

Nem érdektelenség, hanem érdemtelenség. Nem ugyanaz a kettő.



4!


Nem jár, hanem JárHAT.

2021. jún. 5. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/47 anonim ***** válasza:
94%
8# apádnak van egy kb. 18 éves kölyke az előző házasságából. Vigyázz a szádra kisgyerek! Az az 1 éves nem tehet semmiről, és kiskorúként eléd lép az eltartásra kötelezettek sorában. Szép is lenne, ha nem így lenne. Téged tejelt 18 évig, most a kicsi lesz az első minimum +17-ig.
2021. jún. 5. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/47 anonim ***** válasza:
84%
a jövedelmük miatt még kaphatnád, de az necces, hogy ő keresett, te meg nem nem, amikor már nagyobb lettél, akkor sem.Bíróság eldönti.
2021. jún. 5. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/47 A kérdező kommentje:
Már bocsi de nekünk kiszúrja a szemünket havi 80ezerrel,míg latom hogy annak a kölyöknek meg megvan mindene ??? És erre fel meg apám azt mondta anyámnak h 18 után nem fog fizetni mert nem érdemlem meg... akkor mi van?
2021. jún. 5. 14:37
 17/47 anonim ***** válasza:
92%
Nos, ezek szerint nem apad hibaja, siman meg all az erdemtelenseg. De nem is kell ezzel játszania, elég ha bejelenti, hogy rokontartasra akarja változtatni és Elmondj a, hogy van egy kiskorú gyereke. Ha apad nettója 200e, akkor abból 100e terhelhető gyermektartasdijjal. Ez a 100 az összes gyermekére számítandó, tehát rad és a "kölyökre", ergo max 50e járna neked. Mivel a kiskorú gyerek mindig előnyt élvez, ha esetleg még is ítélik a rokontartast, az neked kb havi 20e lesz a 80 helyett.
2021. jún. 5. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/47 A kérdező kommentje:
Hol itt az igazság? Én meg akarom menni egyetemre is,nekem elvileg jár 25 éves koromig legalábbis én úgy olvastam
2021. jún. 5. 14:39
 19/47 anonim ***** válasza:
90%
legjobb, ha kerestek egy ügyvédet,aki elmondja , mi várható.
2021. jún. 5. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/47 anonim ***** válasza:
100%

Nappalin tanulsz?

Gyerektartás csak 18 évesen jár, illetve akkor jár tovább, ha középiskolai nappali tanulmányokat folytatsz. Ezután rokontartást lehet kérni, pl. ha egyetemista vagy.

Ami különbség, hogy gyerektartást akkor is köteles fizetni, ha a saját megélhetését veszélyezteti vele. Míg rokontartásnál ezt már figyelembe veszik, ahogy azt is, te tudsz-e dolgozni. Így a rokontartás összege sokszor jóval kevesebb a korábbi gyerektartásnál.

2021. jún. 5. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!