Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit tehetnék? Ha a jövőben...

Mit tehetnék? Ha a jövőben úgy alakulna, akkor ki tudnám tenni a házból édesapám feleségét?

Figyelt kérdés

Édesapám összeházasodott 2-3 éve egy nővel, ami által eléggé megváltozott a kapcsolatunk.

A nő burkoltan megpróbált kitúrni saját házamból és sikerrel is járt, ugyanis már nem élek otthon egy ideje.

Ha néha hazamegyek érezteti velem, hogy semmi keresnivalóm ott.

Édesapámnak én vagyok az egyetlen gyermeke. Közös gyermekük nincs és nem is terveznek.

21/N



#törvény #jog #családi ház #Édesapám felesége
2021. ápr. 22. 11:51
1 2 3 4
 31/32 anonim ***** válasza:
100%

"A nagyszülő nem ugorhatja át a gyerekét egy végrendelet által, hogy nem rá hagyja a házát, hanem az unokára."

Itt nem is ez a tanács, hanem, hogy ajándékozzák el a nagyszülők még életükben az unokájuknak a tulajdonjogot. Az apa továbbra is lakhat ott (azzal, akivel csak akar), mert haszonélvező, de a haszonélvezet nem örökölhető, vagyis így nem kap a nő semmit a házból, ha meghal az apa. Haszonélvezetet se. Tök mindegy, hogy a nő a túlélő házastárs, ha nem a férje a tulajdonos.

Gondolj bele: ilyen alapon a szívességi lakáshasználódat se tehetnéd ki, ha meghal a lakásodban a házastársa, mert hát ők ott laktak, így a túlélő maradhat a lakásban élete végéig..

2021. ápr. 22. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/32 anonim ***** válasza:

#28 "Nem akarta, hogy a házastársa örököljön utána, ezért ajándékozási szerződéssel rám íratta a házát. De a házastárs akkor is holtig tartó haszonélvezetet kap, nem tudod kitenni."

Ez nem így működik, ott valami más volt még mellette.

Haszonélvezet csak az elhunyt vagyona után keletkezhet. Ha a férj nem volt a ház tulajdonosa mert nem örökölte, akkor a feleség sem kap haszonélvezetet a házra, hiába laktak benne. Ez akkor olyan, mintha a bérlő halálakor kapna a feleség haszonélvezetet a bérelt lakásra. Mire fel kapna?

Ha a nagyszülő úgy dönt akkor végrendelettel az unokájára hagyhatja a házat. A gyereke örökösödését nem zárhatja ki teljesen, a köteles rész meg fogja illetni, ekkor is, de nem mindegy hogy az egész az örökség vagy csak a harmada. Ha van egy ház és van mellé még más örökölni való is, akkor a végrendelettel meg lehet úgy oldani, hogy annyit hagynak az unokára az összes tulajdonukból, hogy a maradék rész fedezze a gyerekük köteles részét.

Az ajándékozás sem teljes megoldás, mert ha az ajándékozó, vagyis a nagyszülő 10 éven belül hal meg az ajándékozástól, akkor ugyanúgy beleszámíthatják az örökségbe az elajándékozott házat.

2021. ápr. 22. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!