Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Birtokháborításnak minősül?

Birtokháborításnak minősül?

Figyelt kérdés

Társasházban élek egy földszintes lakásban. A felettem lakó mióta itt lakom, cs*szeget mindennel. Most a dohányzás van a porondon. Vitába keveredtünk és az lett a vége, hogy fel fog jelenteni birtokháborításért. Ugyanis én kint dohányzom az ablakom alatt, az ő lakásában áll a füst, az én ablakom is nyitva van, de nálam nem. 🤷🏼‍♀️ Jól kinevettem.. Azt elhiszem, hogy megérzi a cigi szagot, de hogy állna a füst nála, azt nem hinném.

Szerintem ez nem birtokháborítás, de gondoltam már megkérdezem. 😂

A házirendet kikértem, az áll benne, hogy közös zárt területen tilos a dohányzás.

Köszönöm a válaszokat!



2020. júl. 29. 20:35
 1/8 anonim ***** válasza:
43%

De, ez birtokháborítás


Jegyzőnél indíthat birtokvédelmi eljárást.

2020. júl. 29. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
45%

"A házirendet kikértem, az áll benne, hogy közös zárt területen tilos a dohányzás."


Az ba..hatod. Ahogy az előttem szóló mondja, birtokháborítást el lehet követni hanggal, szaggal, stb.

A napi, nyugodt életvitelébe avatkozol bele, bunkó paraszt módjára.

2020. júl. 29. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
64%

Nem hiszem hogy bármire is menne a feljelentésével, de te miért nem tudsz magadtól arrébb menni és nem az ablaka alatt rágyújtani? Vagy egyszerűen tegyél ki egy napernyőt és az alatt cigizzél! Akkor egyrészt nem látja hogy éppen rágyújtasz, másrészt egy kicsit tereli a füst irányát.

A levegő áramlása igen trükkös. Nálunk is meglepő amikor a ház bal oldalán főzünk a teraszon, de a túloldalon érezni a fürdőszobában, pedig annak csak egy kis ablaka van és az ajtó a teraszról is zárva volt a lakás felé, meg bent a fűrdőszobáé is. Csak az ablakon juthat be az illat, de ehhez meg kell kerülnie a házat, pedig nem kicsi.

Ne veszekedj vele, nem éri meg! Pár ezer forintból tudsz venni egy napernyőt és kész.

2020. júl. 29. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Már két hete nem dohányzunk az ablak alatt, mert dobott be egy névtelen levelet. Ugyanakkor ő is keseríti a napjainkat. Iszik, üvölt. Ököllel utlegeli az ajtómat hajnal 2kor, mert azt gondolja én dübörgök. Ezekért én is fel jelenthetnem akkor, nemigaz?

Ő azt akarja a lakásban dohányozzak vagy menjek ki az utcára, mert az udvaron nem dohányozhatok. De nem szabályozhat be ő sem engem így. Legalább 5 méterre dohányzunk most a saját ablakunktól. Nem akarom elhinni, hogy igy is zavaró, és nem akarok kimenni az utcára. Más sose szólt érte, mióta itt lakom. De ő mindenert megtalal. Pedig ő abszolút nem egy mintaszomszed, de eddig csak csöndben tűrtem..

2020. júl. 30. 00:54
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Próbáld kicsit az öregasszony-tempót hanyagolni. Be van kamerázva a folyosó talán? Ha nekem 2-kor valaki dörömbölne az ajtómon, kinyitnám, és úgy vágnám szájon az illetőt, hogy örül, ha hazatalál.


Egyébként meg udvarról van szó, nem is erkélyről, azaz semmi nem akadályozza, hogy 2 méterrel arrébb legyél? Tényleg teljesen flúgosak vagytok, vagy tényleg 90 éves nyanyák, akiknek az az élete, hogy egymást nyírják?

2020. júl. 30. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Az előző válaszomban írtam, hogy 5 méterre dohányozunk most az ablakunktól, tehát arrébb mentünk.. Ez már két hete így van minimum, ugyanis levelet dobott be... De ő akkor is azt akarja menjek ki az utcára, vagy dohányozzak a lakásban... Nem fogok a lakásban dohányozni, sem kimenni az utcára, mert ő már 20onéve ott lakik és azt gondolja kisfőnök a házban... Semmi nem tiltja, hogy a közös udvaron tegyem ezt meg.. És így, hogy nem az ablak alatt teszem, hanem 5 méterre tőle, végképp nem hiszem, hogy áll nála a cigifüst. Öreg, egyedül él, unatkozik és cs*szeget.
2020. júl. 30. 11:29
 7/8 kovpet ***** válasza:
0%
Amikor két surmó egymásra talál...
2020. júl. 30. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
39%

Társasházban megtiltható-e a saját erkényen való dohányzás? A lakóközösség megszavazhatja-e hogy magántulajdonban lévő lakáshoz tartozó erkélyen tilos legyen rágyújtani?


Ebben a kérdésben leírtam a véleményem (35-től 40-ig)és a saját sztorim.Olvassa el akit érdekel.Nagyon sok elmebajos van,akik csak azért veszekednek mert nincs jobb dolguk.Az én szomszédom is ilyen...10-15 éve csinálja a dolgait...

2020. szept. 3. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!