Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Lemondhatom a túlórát a munka...

Lemondhatom a túlórát a munka helyemen ha én magam jelentkeztem a túlórára? Vagy az kötelező túlórának minősül?

Figyelt kérdés
Nemrégiben jelentkeztem túlórára a munka helyemen de viszont valami közbe jött munka után és mégse tudnám elvállalni, 3 műszakban dolgozom és csak pár ember jelentkezett még túlórára. A túlóra egyébként nem volt kötelező a műszakomnak csak én akartam menni de sajnos mégse tudnám teljesíteni,ha szólok hogy mégse szeretném vállalni akkor kirúgnak vagy ennek milyen következményei lehetnek? Próbaidős vagyok egyébként.
2020. júl. 3. 07:10
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy van-e erre valami szabály, de próbaidősként szerintem nem nagyon néznek jó szemmel egy ilyen húzást. Nem biztos, hogy kirúgnak, de lehet, ezzel nem éppen azt mutatod, hogy megbízható vagy.


Nyilván az is számít, hogy mit dolgozol, meg tudják-e oldani nélküled, és eddig hogy teljesítettél.


Mindenkinek közbejöhet fontos dolog, amit nem lát előre, orvoshoz kell mennie, temetés, ilyesmi, de egy lemondható, áttehető dolog miatt nem kockáztatnám az állásomat a helyedben.

2020. júl. 3. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Kérdezd meg! Csak ők tudják megmondani, hogy betervezték-e már a munkádat vagy nem olyan fontos.

Ha úgy szervezték a munkát, hogy ahhoz kellesz te is, akkor nem mondhatod le csak úgy, hiszen azzal a többiek munkavégzését is akadályoznád. Mondjuk ha egy üzemben ott kell legyen 4 ember hogy lehessen végezni az adott feladatot, de nélküled csak 3-an lennének, akkor az a 3 sem fog tudni dolgozni. De ha csupán így többen lennének mondjuk egy műszakban árufeltöltők vagy csomagkihordók, akármik, akkor nagy valószínűséggel nem okoz gondot ha visszamondod.

Beszélj a főnököddel és kérdezd meg tőle, hogy gond lenne-e ha mg sem túlóráznál, mert valami közbejött. De ha azt mondja hogy igen, gond lenne, akkor ne vitázz vele, fogadd el, hiszen most próbaidőn azt kell megmutatnod neki, hogy számíthatnak rád és akarsz ott dolgozni!

2020. júl. 3. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

még egy a #2-höz: nem minősül kötelező túlórának hivatalos értelemben, az az lenne ha maga a munkaadód mondta volna azt, hogy szombaton be kell menned kötelezően túlórázni, vagy maradni kell 4 órát pénteken, hogy elkészüljön a feladatotok. ha te dönthetsz róla akkor nem kötelező túlóra.

Azonban ez nem jelenti azt, hogy ha te elvállaltad önként, akkor ne lenne esetleg számodra kötelező ezt be is tartani - hiszen kárt okozhatsz esetleg a cégnek, kollégáidnak azzal, ha nem csinálod meg.

2020. júl. 3. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Persze, hogy lemondhatod - szabad ember vagy, nem rabszolga, akkor dolgozol, amikor akarsz.

Persze, hogy kirúghatnak - főleg, ha még csak próbaidős vagy, hiszen akkor még indokolniuk sem kell.

2022. okt. 5. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Azóta már felmomdtam két és fél év után (: rajottem nem kellett volna aggódnom rajta.
2022. okt. 12. 16:00
 6/8 anonim ***** válasza:

Két és fél év után? Tehát még csak mostanában?

(Az utóbbi időben folyton ilyen régi kérdésekbe botlom... :) )

2022. okt. 12. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Igen, jó hely volt meg minden meg szerettem ott dolgozni de sajnos a vezetőség és a munka körülmények nem olyanok voltak amilyenek. (Sárvár Flextronics)
2022. okt. 13. 12:12
 8/8 A kérdező kommentje:
6.Én azóta is figyelek (:
2022. okt. 13. 12:12

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!