Ha egy lakásban a haszonélvező nevén van a villany amit nem fizet hátraléka lesz s lezárják, hogy érinti ez a tulajdonost?
1. Ráterhelhetik az ingatlanra ha a villany nem a tulajdonos nevén van?
2. Ha nem, megteheti e simán hogy uj szerződést köt s tovább használja a villanyt - amit fizet rendesen - ugy hogy a haszonélvező villany adosságát nem lehet behajtani és igy semmi köze se lesz hozzá?
3. Elvileg a haszonélvezeti jog eladhato. Megtörténhet hogy a villamosmuvek eladja az ados haszonélvezeti jogotát s viszi az árát?
1. Nem terhelhetik rá, mert nem annak a tulajdona akivel szerződéses viszonyban vannak. Ha lehetne más ingatlanját megterhelni a tartozással, akkor a szomszéd lakásra is ráterhelhetnék.
2. Ez nem ilyen sima ügy, hiszen a fogyasztási hely számít. Azt, hogy visszakössék, azt mindenképpen külön fizetni kell és az szolgáltatónként változik hogy elvárják-e hogy az előző tartozás rendezve legyen vagy sem. Azt ők tudják megmondani hogy ilyen esetben ők pereskednek azzal aki tartozik vagy megvárják míg a tartozás rendeződik a régi és új lakó között és aztán hajlandóak bekötni. Valószínűbb az első, hiszen ha meghalt az előző tulajdonos/lakó vagy eladták az ingatlant, akkor az új lakónak semmi köze a korábbi lakóhoz és a tartozásához, nem is tud hatással lenni annak megfizetésére.
3.A haszonélvezeti jog NEM eladható. Nem lehet másnak átadni. Csak VISSZAadni lehet, vagyis a tulajdonossal megegyezve a haszonélvező lemondhat a haszonélvezeti jogáról vagy megválthatják tőle, azaz a tulajdonos fizethet neki egy összeget amiért cserében visszaadja a haszonélvezetét, lemond róla. De a haszonélvezet csakis azé az emberé lehet aki megkapta, nem átadható, nem eladható s nem örökölhető. Ráadásul külső személy nem nyúlhat hozzá, csakis az mondhat le a haszonélvezetről akié. Ha a haszonélvező az adós akkor vele szemben pontosan úgy járnak el az adósság során, mint azzal aki egy önkormányzati bérlakásban csinál tartozást vagy nem közműszámlával hanem mondjuk a mobiltelefonja számlájával csinált adósságot. Pereskednek vele és a végén a bíróság letiltatja a fizetése egy részét, ami addig megy a tartozás fejében a szolgáltatóhoz amíg a büntetéssel, kamatokkal együtt ki nem lett fizetve a tartozása.
Mindenekelőtt: A villanyáramot a szolgáltató szerződés alapján adja el valakinek. Az nem érdekli, ki használja. A szolgáltató mindig saját hatáskörben jár el, azaz párszor felszólítja a szerződő felet a fizetésre, ha nincs tartozáskiegyenlítés, egyszerűen kimegy a helyszínre és lekapcsolja a szolgáltatást. A visszakapcsolás a tartozás és késedelmi díjak kiegyenlítése és a visszakapcsolási díj kifizetése után lehetséges.
A te villanyhasználatod és a haszonélvezeti jog között semmiféle összefüggés nincs. Egyszerűen beszéld meg a jelenlegi szerződővel (bárki is az), hogy nevedre veszed az órát. Ez azt jelenti, mindketten személyesen bementek a szolgáltató egyik ügyfélszolgálatába, ott kitöltitek a megfelelő dokumentumokat, így nyilatkoztok az akkori óraállásról. A régi szerződőnek kiszámlázzák az addigi díjakat, veled a megadott óraállástól új szerződést kötnek és onnantól te fogod kapni a számlákat.
Más lehetőség nincs.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!