Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Megtilthatja-e az elvált fél...

Megtilthatja-e az elvált fél a volt házastársának, hogy belépjen abba az ingatlanba, ahol tulajdonosként a közös gyermek él a családjával? Az elvált fél haszonélvezői státuszú.

Figyelt kérdés
Milyen jogi eszközökkel élhet a nem ott lakó haszonélvező?
2020. márc. 5. 05:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
84%

Mivel a hasznelvezet "erosebb" jog

Igy kerhet pl hasznalati dijat akar a tulajdonostol is

Kiteheted a lakasbol

A beleegyezesed nelkul nem adhatja el

Barmikor bemehet az ingatlanba


Amugy mi volt a birosagi papirokban? Kinek iteltek a lakashasznalatot? Ha nem volt meg targyalas akkor ugyan olyan jogok illetik meg a ket felet a gyereket illetoleg.

2020. márc. 5. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
72%
A haszonélvező ha akarja kib@$$za a tulajt mint macskát $z@rni,mivel a haszonélvezeti erősebb mint a tulajdonjog. Sőt a haszonélvező KÖTELEZHETI a tulajdonost pl állagmegóvási és felújítási munkákra is!
2020. márc. 5. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem egyértelmü a kérdés.


Mindkét félnek van haszonélvezeti joga vagy csak annak, aki ott lakik (válás esetén MINDKETTÖ elvált fél!)?

A haszonélvezönek joga van az ingatlan használatára és csak az lehet ott, akinek megengedi, akár a tulajdonost, is kizárhatja a használatból.

Emellett adott esetben a bírósági határozat is megtilthatja az ott tartózkodást, ha a benn lakó félnek kizárólagos lakáshasználata van.

A pontos helyzet ismerete nélkül nem lehet konkrét választ adni.

2020. márc. 5. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
74%
mondjuk az egy érdekes kérdés lenne ha a bíróság a tulajdonosnak ítéli a lakáshasználatot a kiskorú miatt de a másik fel a 1/1-es haszonélvező...
2020. márc. 5. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
90%
Elvileg ebben az esetben a bírósági határozat a mérvadó.
2020. márc. 5. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
9%

Már ezerszer leírtam: a haszonélvezet nem erősebb jog, mint a tulajdonjog - annál semmi sem erősebb a polgári jogban -, de csak marad a hülyeség. A haszonélvezettel terhelt tulajdonjogtól csak nehezebb megszabadulni, de csak egy jó ügyvéd kérdése az egész - no meg egy kicsit keménynek kell lenni, ha az ember jogi dolgokért harcol.


Egyébként nem. Egyedül akkor, ha a bíróságtól távoltartó végzést kapott (pl. bántalmazó), vagy a gyerek kizárólagos felügyeleleti és nevelési joga a másik szülőt illeti. A haszonélvezetet ilyenkor jobb megváltani és tényleg szétbútorozni, nem kínozni egymást, pláne nem a gyereket.

2020. márc. 5. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
97%

"Már ezerszer leírtam: a haszonélvezet nem erősebb jog, mint a tulajdonjog - annál semmi sem erősebb a polgári jogban -, de csak marad a hülyeség. A haszonélvezettel terhelt tulajdonjogtól csak nehezebb megszabadulni, de csak egy jó ügyvéd kérdése az egész - no meg egy kicsit keménynek kell lenni, ha az ember jogi dolgokért harcol."


Hiába írod le akárhányszor, ettöl még a haszonélvezeti jog az, ami alapján a haszonélvezö kezében van minden jog a használattal kapcsolatosan.

A használatról ö dönt, töle függ, ki lakhat ott és ki nem, akár kiadhatja harmadik személynek és a bérleti díj az ö kizárólagos jövedelme, akár kizárhatja a tulajdonost a használatból, erre minden joga megvan.

A haszonélvezettel terhelt ingantlan ugyan el lehet adni, de ez a haszonélvezeti jogon nem változtat, a tulajdonosváltástól függetlenül továbbra is a haszonélvezöé a használati jog teljes mértékben.

Ezen semmiféle "jó" ügyvéd nem változtat, legfeljebb egy csomó pénzt kiadsz semmire


"Egyébként nem. Egyedül akkor, ha a bíróságtól távoltartó végzést kapott (pl. bántalmazó), vagy a gyerek kizárólagos felügyeleleti és nevelési joga a másik szülőt illeti. A haszonélvezetet ilyenkor jobb megváltani és tényleg szétbútorozni, nem kínozni egymást, pláne nem a gyereket."


Továbbra is érvényes, hogy a haszonélvezö dönti el, ki lehet az adott ingatlanban, tehát a haszonélvezeti joggal nem rendelkezö tulajdonost igenis kitilthatja, azaz a "szétbútorozás" adott, ha a haszonélvezö úgy akarja, a másiknak mennie kell.

A haszonélvezeti jogot meg ugyan elvileg nem lehet váltani, de csak akkor, ha az a haszonélvezö akarja, erre kényszeríteni nem lehet. Ha nem akarja, akkor marad, és semmiféle jogi lehetöség nincs arra, hogy neki erröl le kelljen mondania!

2020. márc. 5. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
94%
Megtilthatja a haszonélvező fél akár a tulajdonosnak is hogy belépjen a lakásba. A haszonélvezet az erősebb jog . Jó értettem hogy nem a haszonélvező él a lakásban? Milyen alapon kapta meg ezt a jogot? Mert ez így szokatlan.
2020. márc. 5. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
0%
Természetesen igen, mivel - ha jól értem - a gyermek a tulajdonos, a volt házastársnak semmiféle joga nincs a lakásra.
2020. márc. 5. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
0%
Attól tartok, hogy itt valami félreértelmezés van. Akinek semmi jogcíme nincs a szóban forgó ingatlant illetően (nem tulajdonos és nem haszonélvező), az a tulajdont illetően kívülálló, de emberi jogai vannak. Vagyis oda megy, oda lép be, ahová akar ill. ahová beengedik. Erőszakkal azonban nem léphet be oda, ahová nem engedik be, mert ez már magántulajdon sértés, amit a jog szankcionál. Vagyis a tulajdonos vagy haszonélvező nem korlátozhatja (tilthatja meg) egy kívülálló cselekvési jogát, de a hatóságtól kérhet jogi védelmet, ha a dolog bekövetkezik.
2020. márc. 5. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!