Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Milyen költségei lennének,...

Milyen költségei lennének, hogy a feleségem is tulajdonrészt szerezzen az ingatlanomon? Jelenleg 0%. Mennyibe kerül haszonélvezői jog levétele?

Figyelt kérdés
tudom, ügyvédtől függ, de fix, vagy ingatlan érték százaléka

2019. dec. 3. 08:50
 1/7 ConnectCare ***** válasza:
100%
Ügyvédi díj (az ajándék értékének kb. 0,5-1,5%-a, de ügyvédtől függ), illetve 6.600,- Ft földhivatali díj, valamint esetlegesen 1-2 ezer Forint egyéb költség, mint pl. a tulajdoni lapok beszerzését fedező összeg vagy postaköltség.
2019. dec. 3. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
68%
Önként adsz az asszonynak tulajdonrészt a saját lakásodból? Bátor ember!
2019. dec. 3. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%

Ahhoz hogy a feleséged tulajdona legyen az ingatlan, ahhoz nem kell ügyvéd. Közös vagyonnak számít, amúgy is fele részben MÁR az övé.

Az illetékhivatali bejelentéshez sem kell ügyvéd, nem kell szerződés, akkor sem ha saját vagyonodként került a házasságotokba. Egyszerűen bementek és kitöltitek a megfelelő űrlapot amin kéritek hogy a tulajdoni lapon az új megosztás legyen felvezetve. Mivel most te vagy a tulajdonos és házasok vagytok, nem szükséges másnak a hozzájárulása, aláírása a tulajdoni lap megváltoztatásához és nem is kell ajándékozni semmit - hiszen már közös tulajdon.

Anno nálunk a vásárláskor a szerződésben nem azonos tulajdoni rész szerepelt, mert én kevesebb részben tudtam a z első lakásunk árában részt venni, mint a párom. Ennek ellenére a földhivatalnál tévesen fele-fele arányt jelöltek meg. Nem volt értelme a párom szerint sem kifizetni a mindenféle illetéket hogy átírják, hiszen házasként amúgy is közös tulajdon és ha váltunk volna mindenképpen felesben lett volna megosztva pár év után.

Szerintem hívd fel a Földhivatalt telefonon és kérdezd meg, hogy házastársak esetén ha csak a közös lakásotoknál szeretnétek tulajdoni arányokban változást a lakás adataiba rögzíteni, akkor ahhoz kell-e bármi más, mint bementek és kérvényezitek!

Haszonélvező jogot csak úgy nem lehet levenni, ha a haszonélvező elhalálozott, akkor azt bejelenteni kell és törlik. Ha életben van a haszonélvező akkor erről, a haszonélvezetéről ő mondhat le szerződéssel, vagy meg lehet váltani - szintén szerződéssel. Ez ügyvédtől függ hogy mennyit kér érte.

2019. dec. 3. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
72%
Bebaszna ha nősülök, a fele ház egyből a csajé lenne. Ahhoz semmi köze.
2019. dec. 3. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

"Ahhoz hogy a feleséged tulajdona legyen az ingatlan, ahhoz nem kell ügyvéd. Közös vagyonnak számít, amúgy is fele részben MÁR az övé."


Ez szerencsére nincs így! Szépen is lennénk, hogy elveszel egy nőt és kapásból viszi a ház felét!

Ha a házasság előtt már megvolt az ingatlan, akkor a feleségnek ahhoz semmi köze. Később is csak annak erejéig, amit (pl felújítás címszó alatt) beletolt.

2019. dec. 3. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
3-as tényleg badarságot írt, sokan hiszik ezt. miért lenne az övé, mert összeházasodtunk? tehát akkor az ajándék értékének az 1%-a. köszi.
2019. dec. 3. 14:41
 7/7 ConnectCare ***** válasza:
71%

A házassági vagyonközösség létrejötte előtt szerzett ingatlan a házasfél különvagyonába tartozik. Az ilyen ingatlanon a házastárs tulajdont kell, hogy szerezzen, pl. ajándékozással.


A vagyonközösség létrejötte után szerzett vagyon viszont közös vagyon lesz és így valóban tulajdont szerez mindkét házastárs, függetlenül attól, hogy az ingatlan-nyilvántartásba csak egyikük neve kerül be.

Ebben az esetben valóban kérelmezhető a földhivataltól a másik házastárs ingatlan-nyilvántartásban történő feltüntetése.

2019. dec. 3. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!