Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Azonnali hatályú elbocsátásra...

Azonnali hatályú elbocsátásra indok az hogy a cég „nem tud munkát adni“? Munkajogászok vs valóság!

Figyelt kérdés

Itt a hír:

[link]

Négyszáz dolgozót küldenek el a kisvárdai Hádától

Négyszáz dolgozó kerül utcára Kisvárdán, nekik ugyanis már nem tud munkát adni a Háda Kft. Már holnap nem kell bemennie a munkahelyére annak a 400 dolgozónak, akit azonnali hatállyal bocsátott el a cég – számolt be az ATV Híradója



Erről volt egy külön műsor amit munkajogászok vezettek (jogász + szakszervezetis) és mind azt mondta hogy az egész nonszensz. A „nem tud munkát adni“ az elbocsátási ok lehet, de semmiképp sem azonnali. Ehhez ez édeskevés.

Ez rendes felmondás, 30 vagy több (40-60 napos) végig fizetett felmondási idő és végkielégítés.

és itt mégis elküldték őket egyik napról a másikra, örülhetnek ha utolsó bért még megkapják, nem még végkielégítés + felmondási idő.


Most akkor mi van? Munkajogászok vs valóság?


2020. márc. 18. 14:37
1 2
 1/13 szántóvető ***** válasza:
elképzelhetőnek tartom hogy ez vis maior helyzet és erre fognak hivatkozni.
2020. márc. 18. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

" ez vis maior helyzet és erre fognak hivatkozni."


Hát... ha ez ennyire egyszerű lenne akkor ezt a jogászok nem tudják? Uis ez volt az első amit kitárgyaltak és a vis maiorba a forgalom megrendelés visszaesése nem tartozik bele.

Ha földrengés van és megsemmisül a cég épülete az pl vis maior.

A jogászok szerint ez nem kibúvó.

2020. márc. 18. 14:53
 3/13 anonim ***** válasza:

"A „nem tud munkát adni“ az elbocsátási ok lehet, de semmiképp sem azonnali."


Ez így igaz, és ilyet nem is tehetett az említett cég, akkor már munkaügyi bíróságon lennének az ügyek és jól megbüntették volna.


Szerintem határozott szerződésük volt a munkavállalóknak havonta, esetleg rávették a közös megegyezésre vagy hasonló turpisság.

2020. márc. 18. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Ui: Láttam hogy az ATV úgy írta hogy azonnali hatállyal, de ki tudja hogy tényleg úgy volt-e, vagy csak magára a tényre mondták hogy holnap már nem kell menniük, így "azonnali".
2020. márc. 18. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

"kit azonnali hatállyal bocsátott el a cég"


Én nem vagyok jogász de ez van leírva: "azonnali hatállyal bocsátott el a cég"


Én ezt egyféleképp tudom értelmezni. úgy hogy azonnalival lettek elküldve.

2020. márc. 18. 15:01
 6/13 A kérdező kommentje:

"akkor már munkaügyi bíróságon lennének az ügyek és jól megbüntették volna.“



Na most ember! Ez MAI hír és TEGNAPI történés. Milyen büntetés és bíróság? Nincs 1 napos az egész!

Milyen bíróság 24 óra alatt???

2020. márc. 18. 15:08
 7/13 anonim ***** válasza:

Maga a koronavirus mint olyan magában, ok sem lehet.

Az ok bevételkiesés miatti létszámcsökkentés lehet, és 99% hogy ezzel az indokkal küldték el őket onnan.


A kérdés az hogy ez az indok helytálló-e az azonnali felmondáshoz is? Átnéztem a munkatörvénykönyvének ezt a részét és a felsorolásból egyik sem tartozik bele ebbe, de tévedhetek.

2020. márc. 18. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 szántóvető ***** válasza:
a forgalom megrendelés visszaesésének az egész világra kiterjedő oka van hisz megállt a gazdaság a világban.mi a vis maior ha nem ez?
2020. márc. 18. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

"a forgalom megrendelés visszaesésének az egész világra kiterjedő oka van hisz megállt a gazdaság a világban.mi a vis maior ha nem ez?

"


Egy jogász szerint nem, ez nem az.

Ne velem vitatkozz. A jogászokkal.

2020. márc. 18. 15:25
 10/13 szántóvető ***** válasza:
akkor ott a munkajogászok válasza..minek írsz ki kérdést akkor?
2020. márc. 18. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!