Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha fizikai erőszak van az apa...

Ha fizikai erőszak van az apa részéről a gyerek irányába, az önmagában indok a válóper gyorsításához?

Figyelt kérdés

konkrét súlyos sérülést okozott, bizonyítható, a válóper meg szépen-lassan csordogál, és a kérdésem, h ilyen esetben ez jogilag lehet indok a per gyorsításához?


(ismerős mondta h kérdezzem, mert állítólag sok országban ez azonnalos tárgyalást von maga után, és az apa azonnalos távoltartását)



2020. jan. 15. 14:28
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Miért nincsen az az apa még letartóztatva vagy legalább feljelentve?

Ha akkor nem tettél feljelentést, nem szóltál róla a gyámhatóságnak vagy bárkinek, akkor olyan, mintha meg sem történt volna.

Ha egy férj a gyereket súlyosan bántalmazza az nem a válóper gyorsítására ad okot - az lehet az oka az egész válásnak. Ez bűncselekmény. Már réges régen a gyámhatóságnál kellett volna az ügyet intézni és a gyerekkel való kapcsolattartást, láthatást meg egyebeket tárgyalni.

2020. jan. 15. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Molyember ***** válasza:
100%
Súlyos sérülést okozott a gyerekednek, te meg azon töprengsz, hogy ez gyorsíthatja-e a válópert? Valami itt nem kerek, súlyos sérülésnél a kórháznak is lépnie kellett volna.
2020. jan. 15. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Orvos látlelet rendőrség. Apa sitten. Ez az útja.
2020. jan. 15. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

igen, ez a durva, az orvos annyival elintézte h "hát én gondoltam h vmi ilyesmi van itt", és részéről ennyi.


egyébként pont a gyerek érdekei miatt nincs semmi olyan, amiket leírtatok. nem csak nem akarja, hanem tényleg rossz lenne neki.


igen, tudom, elvileg rég előzetesben kéne lennie, de mégse ... és a gyerek miatt nem. arról nem beszélve h sajnos jó rendőrségi kapcsolatai vannak, és teléjesen hiábavaló is lenne egy feljelentés, max kukába menne iktatásra, itt vidéken ez így megy.


na de akkor most kaphatok a kérdésre választ?

2020. jan. 15. 16:20
 5/6 Molyember ***** válasza:
100%

Nem kapsz, ez az egész érthetetlen így. Ha nincs látlelet, akkor meg se történt. Ha van látlelet, bizonyítható a súlyos bántalmazás, akkor viszont nagyságrendekkel komolyabb az ügy, mint egy sima válás.

Annak sincs értelme, hogya gyerek miatt. Most akkor bántalmazta, veszélyes rá, vagy sem? Szerintem inkább ügyvéddel beszélj, mert bármi is történt, itt nem kapsz egyértelmű választ.

2020. jan. 15. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
ok
2020. jan. 16. 08:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!