Köteles -e a főbérlő bejelenteni az albérlőt? Akkor amikor a bérlő vidéki és még orvoshoz sem tud menni a bejelentés hiánya miatt, és parkolásért is a többszörösét fizeti szintén a bejelentés hiánya miatt.
"Szerződést mindig ügyvéd előtt írjuk, szóval így türvényszerű."
Tipikus példa a teljes bizonyító erejű magánokiratra - a bérlő a tudtodon kívül is bejelentheti a bérelt ingatlant, mint lakóhelyét.
10-talán a jobb érthetőség miatt kicsit másképpen írnám, de lehet úgy is jól érthető volt.
"Köteles -e a főbérlő bejelenteni az albérlőt?"
"Nem. A bérlő a SAJÁT lakcímét köteles bejelenteni."
Szóval talán még érthetőbb úgy, hogy nem a bérbeadó jelenti be a bérlő lakcímét, hanem a bérlő maga köteles azt megtenni. A bérbeadó csak a jogosultságát köteles igazolni a bérlő lakcímbejelentésének.
A bérbeadók igazából teljesen félreértett elképzelések miatt csinálják ezt, simán tájékozatlanok. Azt hiszik a bérlő megszerezheti a bérleményt egy lakcímbejelentéssel, meg azt hiszik a lakcímbejelentés miatt nem lehet kitenni. Holott a lakcímbejelentés senkit sem jogosít fel egy ingatlanban tartózkodásra, arra az érvényes bérleti szerződés jogosítja fel a bérlőt, amiben a fizetési pontok is bele vannak foglalva.
A bérbeadók tájékozatlanságát mutatja a már nem is létező kifejezések használata, mint az "állandó" és "ideiglenes" lakcím. Ilyen nincs a jogban. Másik az "albérlő" amiről fogalmuk sincs mi az, és a bérlőt nevezik albérlőnek.
#12 Sajnos sok másra is tudja egy bérlő használni azt ha oda van bejelentve. Szerződéseket köthet szolgáltatókkal pl. Amit sokszor nem akarnak a bérbeadók, még akkor sem ha nem az ő nevük szerepel a szerződésen, mert az ingatlanban történik valami, ami utána nekik okoz nehézséget.
A legálisan kiadott bérlakásoknál ott a szerződés ami mind a tulajnak, mind a bérlőnek viszonyítási pont és tudnak rá hivatkozni. De nagyon sok esetben nincs is valódi szerződés vagy csak kettejük megállapodását írják le és nem akarja a tulaj hogy az államnak is a tudomására jusson. A lakcímbejelentéssel pont ez veszik el számukra, onnantól már nem tudják titkolni hogy bérbe adták a lakást.
Attól mert kötelező bejelenteni a lakcímet, sajnos még nem teszik meg. Éppen úgy ahogyan szerződést is kötelező lenne kötni és az adóbevallásban is kötelező lenne szerepeltetni a kiadást, még sem teszik meg.
Közjegyző előtt kell szerződést kötni... nem fizetés esetén pár nap alatt kirakják a rendőrök
A többit meg már elmondták. A bérlő köteles a lakcímét/tartózkodási helyét bejelenteni
A szolgáltatókkal kötött szerződéseknél az felel a szerződésben foglaltakért, aki azt aláírta és szerződött. Miért felelne érte valaki más? Tessenek inkább informálódni. Valamint például egy internet előfizetésnél még vinni is tuja a szolgáltató az illető előfizetését az új lakcímére, átkötik. És ha kellett az internet itt a bérlőnek, akkor kelleni fog ott is, nyilván, de ezt érdemes is tudatni a bérlőkkel, mert adott esetben ők sem feltétlenül tudják.
Ha egy szolgáltató esetleg mégis a tulajdonost, vagy a bérbeadót keresi fel a számlafizetéssel - amit kétlek, de előfordulhat - akkor "el kell hessegetni". Meg kell kérdezni kivel szerződött a szolgáltató és közölni, hogy forduljon ahhoz a személyhez. És a vezetékelést én nem is köttetném ki, mivel az új bérlőnek szinte biztosan fog kelleni, de ő nyilván saját szerződést és szolgáltatást fog oda aláírni.
Hol hallottunk már olyat, hogy más felel egy szerződésért, mint aki aláírta? Pont ezért kötik névre szólóan a szerződéseket. Ismeretek hiánya és vaklárma.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!