Nem sérti az egyenlő bánásmód elvét egy munkahelyen ha teljes szondáztatásnál kilépéskor a főnökök nem kerülnek ellenőrzésre?
Én csak azt szeretném tudni hogy ha ez szerepel a jegyzőkönyvben az ÖSSZES kilépő ellenőrzésre került... akkor ennek így mi értelme? Erre kérek választ és ne mellédumát.
Akkor vagy ne írják le, vagy biggyesszék oda hogy az összes KIVÉVE a Bíborbanszületett Nagyfőnököt melyre ránézni se merünk nem még szondáztatni. ez így lenne korrekt.
Te hol élsz? Hol éltél eddig? Víz alatt? Fölfelé csak csodálkozz!
Foglalkozz a saját dolgoddal, jobban jársz, többre viheted.
"? Fölfelé csak csodálkozz!"
Ja azt hittem felfelé nyalni kell. De hogy még csodálkozni is? Na azt már én se vállalom.
Nem sérti.
Akkor sem sértené, ha az lenne a szabályzatban, hogy kapunál csak a nem vezető állású munkavállalókat kell szondáztatni. Mert nem tilos a munkavállalók megkülönböztetése aszerint, hogy vezető állású munkavállaló vagy nem vezető állású munkavállaló. Ennél demokratikusabb látszatú az, hogy szabályzat szerint mindenkit kell, gyakorlatban meg csak a nem vezető állásúakat szondáztatják.
Ebktv. részeletezi, hogy milyen hátrányos megkülönböztetés sérti az egyenlő bánásmódot. Ha jogalkotói akarat lett volna arra, hogy a vezető és nem vezető állású munkavállalót ne lehessen megkülönböztetni, akkor beleírták volna a törvénybe, helyette a részmunkaidős és határozott ideig szóló szerződésű munkavállalókra gondoltak külön.
"Közvetlen hátrányos megkülönböztetésnek minősül az olyan rendelkezés, amelynek eredményeként egy személy vagy csoport valós vagy vélt
a) neme,
b) faji hovatartozása,
c) bőrszíne,
d) nemzetisége,
e) * nemzetiséghez való tartozása,
f) anyanyelve,
g) fogyatékossága,
h) egészségi állapota,
i) vallási vagy világnézeti meggyőződése,
j) politikai vagy más véleménye,
k) családi állapota,
l) anyasága (terhessége) vagy apasága,
m) szexuális irányultsága,
n) nemi identitása,
o) életkora,
p) társadalmi származása,
q) vagyoni helyzete,
r) foglalkoztatási jogviszonyának vagy munkavégzésre irányuló egyéb jogviszonyának részmunkaidős jellege, illetve határozott időtartama,
s) érdekképviselethez való tartozása,
t) egyéb helyzete, tulajdonsága vagy jellemzője (a továbbiakban együtt: tulajdonsága)
miatt részesül kedvezőtlenebb bánásmódban, mint amelyben más, összehasonlítható helyzetben levő személy vagy csoport részesül, részesült vagy részesülne."
"q) vagyoni helyzete,"
Hm? És ez?
A sima melós minbéres alig több. És a főnök? HM?
De magyarázhatjuk napestig a semmit. miközben elegásnan megkerüljük azt az apróságot hogy a jegyzőkönyvebn ott van leírva hogy a f őnököt is ellenőrizték.szondával.
Miközben dehogy
ezt maygarázzuk már ki. Ott van leírva óra perc XY ellenőrzésre került.
Hm?
Az elsőre cég mondhatná: "mi kérem nem tartjuk nyilván munkavállalóink vagyoni helyzetét, ezért lehetlen, hogy ez alapján különböztessük meg őket".
Másikra meg "természetes az egész világon, hogy a cégeknél a vezető állású munkavállalóknak privilégiumai vannak, az csak ránk tartozik, hogy a saját belső szabályzatainkat, mennyire vesszük a vezető állású munkavállalók esetében lazábban, ha ez jogszabályt nem sért".
"mi kérem nem tartjuk nyilván munkavállalóink vagyoni helyzetét"
Ja-- és azt se tudja a cég hogy józsi melós nettó 100-at kap a főnök meg nettó 800.000at?
19#!
Ez a válasz provokatív, a válaszadó csak veszekedni akar
Köszönjük bejelentésed. Moderátoraink amint tudják, ellenőrzik ezt a kérdést.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!