Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ha valaki pl cigányok megtámad...

Ha valaki pl cigányok megtámadnak utcán/buszon közhelyen vagy bárhol mit tehetek?

Figyelt kérdés

Mi van olyankor ha valaki megtámad az utcán vagy bárhol máshol mit tehetek testi épségem megóvására ?

16éves vagyok és már sokszor volt hogy belém kötöttek ezért mindig van nálam egy zsebkés ezt használhatom önvédelemre ? Vagy mit tudok ilyenkor tenni ?(a futáson kívül )


2008. okt. 3. 16:52
1 2 3 4
 11/34 A kérdező kommentje:

Hát köszi a segítséget általában nincs baj mer haverokkal vagyok csak van amikor pl este 10kor egedül jövök haza BKV-val attól hogy utána megkeresnek nem nagyon félek össze szedek 200rocker havert aztán jöhetnek verekedni ...

Ja amúgy mellékesen rocker vagyok :-)

2008. okt. 3. 20:54
 12/34 anonim ***** válasza:
96%

Gondolom cigányok szoktak téged betalálni azok ellen meg nem sokat ér a kés vagy a gázspray.. ha az egyiket sikerül is úgymond ártalmatlanná tenni rádtámad a többi, .. a rézbőrűek már csak ilyen korrekten nyomják... :)))) -.-

Haverom egy jó vastag láncot hord magával, aztán ha körbeállják ügyesen használja...

2008. okt. 3. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 A kérdező kommentje:
a legegyszerűbb az lenne ha itthonról elvinném a benzines láncfűrészt és feldarabolnám őket de ezt sajnos nem lehet :(
2008. okt. 3. 21:08
 14/34 anonim ***** válasza:
79%
iratkozz be krav magára, nagyon jó sport és hasznos is.
2008. okt. 3. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
83%

ja és az első edzésen a barátomnak majdnem leszakadt a karja :D:D:D

bocs az offért... :)

2008. okt. 3. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim válasza:
98%
Ha megtámadnak és beszállsz a verekedésbe az nagyon nem jó ötlet. Ők öten vannak és persze, hogy mindegyik azt fogja mondani a rendőrségen, hogy hát odamentél és elkezdted őket késsel szúrkálni. Tényleg a futás a legjobb. Bár el kell azzal számolni, hogy elkapnak és kellemetlen lesz a következmény. A Krav-Magával is az a baj, hogy mondhatják azt hogy te kezdeményeztél, ők csak védekeztek.
2008. okt. 4. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
98%
Semmit nem tudsz tenni. Mo.-n csak a bűnözőknek vannak jogaik. Ha cigányok támadnak, mindenki őket védi, ha őket támadják, akkor senki.
2008. okt. 5. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
100%
Fel kell mérni a lehetőségeidet. Ha van esély elkerülni a verekedést, akkor tedd azt, amivel sikerülhet. A magabiztosság, és a helyzetekbe nem belemenés a fontos. Ha verekedni _kell_, akkor is azonnal szaladj el, amint lehetőség van rá. Az értékeidet ne add át önként.
2008. okt. 13. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
97%

ma reggel hallottam hogy módosították a jogszabályt (sajnos nem tudom hogy tulajdon képen mire is vonatkozott arról volt szó hogy az arányosságot illetéktelen behatolás esetén az ember nem tudja rendesen felmérni tehát ha betörnek hozzád és a családod tárgyaid saját épséged veszélyben van akkor ugyan meg ne ölheted de ártalmatlaníthatod pl vasrúddal tarkón vághatod vagy valami hasonló de a gázpisztoly a leghatásosabb szerintem egyszerre 10 embert is hatástalanítani tudsz és persze a fegyver látványa sem utolsó elijesztőként a kést én úgy tudom hogy max8 cm hosszú lehet és nem érdemes ezzel próbálkozni mert ha megvágod vagy szúrod és ütőeret találsz akkor nagy valószínűséggel meghal de a gáz az elég durva mert nem csak egy személyre hat hanem egyszerre mindenkire

azt viszont már nem tudom hogy 18 év alatt lehet e hordani apámnak van őneki is be kellett nyújtania egy kérvényt és csak elrejtve lehet hordani de ha előrántod garantáltan megfutamodnak vannak még elektromos sokkolók is amiket azt hiszem lehet viselni de van is egy honlap ami fegyverekről ír és jogszabályokról de meg nem mondom hogy mi volt a címe. ha beléd kötnek próbálj frappánsan válaszolni én a lealacsonyító válaszokban hiszek



nekem is voltak ilyen incidenseim pont a buszon elkezdi hogy te skinhead vagy nem ? (mellesleg fél méteres hajam van de mind1) mondom úgy nézek ki


meg volt egy másik eset is amikor azt mondták hogy egy pszichopata állat vagyok mondom neki néztél már tükörbe erre elkezdte sorolni hogy hogyan szeretne megölni erre a szavába vágtam hogy most akkor ki a pszichopata?

2008. okt. 17. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim válasza:
98%

Hali,


a késsel szerintem vigyázz, mert könnyen előfordulhat, hogy a saját késével szúrják hason az embert...


ha mégis használnád, akkor megnyugtatásul bemásolok neked egy jogszabályt:


Jogos védelmi helyzet - BTK 29. §


1) Nem büntethető, akinek a cselekménye a saját, illetőleg a mások személye, javai vagy a közérdek ellen intézett, illetőleg ezeket közvetlenül fenyegető jogtalan támadás elhárításához szükséges.


és ha véletlenül túllépnéd a jogos védelem határait, akkor itt a BTK 30. §-ának 2. és 3. bekezdés:


2) Nem büntethető az sem, aki az elhárítás szükséges mértékét azért lépi túl, mert azt ijedtségből vagy menthető felindulásból képtelen felismerni.


(3) A büntetés korlátlanul enyhíthető, ha az ijedtség vagy a menthető felindulás az elkövetőt korlátozza az elhárítás szükséges mértékének felismerésében.


De mégegyszer mondom, a késsel vigyázz.

A legjobb az ilyen esetekre egy megbízható gázrevolver, de mivel még nem vagy 18+ ezért csak vásárolhatod, de nem viselheted. Úgyhogy sajnos a legjobb megoldás ebben az esetben egy gáz-spray.

2008. dec. 10. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!