Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ha valaki pl cigányok megtámad...

Ha valaki pl cigányok megtámadnak utcán/buszon közhelyen vagy bárhol mit tehetek?

Figyelt kérdés

Mi van olyankor ha valaki megtámad az utcán vagy bárhol máshol mit tehetek testi épségem megóvására ?

16éves vagyok és már sokszor volt hogy belém kötöttek ezért mindig van nálam egy zsebkés ezt használhatom önvédelemre ? Vagy mit tudok ilyenkor tenni ?(a futáson kívül )


2008. okt. 3. 16:52
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
99%
Hát elvileg a törvény azt várja el tőled ilyenkor, h először tegyél meg mindent annak érdekében h elkerüld az esetleges tettlegességet, azaz hogyha lehetőséged lett volna elszaladni, de te előrántod a zsebkést, és nekiállsz szurkálni még te kerülsz bajba, főleg akkor ha a támadónál "csak" egy faág van pl, mondtam egy példát, mert hogyha valami ügy van belőle akkor azt is vizsgálják, hogy a védekezésed mennyire volt arányos a támadással szemben, szóval ha csak beléd köt és nincs nála semmi, és akkor is szurkálni kezdesz az se jó. nem mondom h ne legyen nálad, mert a mai világban már kell, de csak akkor használhatod jogo önvédelemre, ha a támadónál minimum kés van, és másként nem tudod elkerülni azt, hogy súlyosabb támadás érjen.
2008. okt. 3. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 A kérdező kommentje:

Én pl arra gondoltam h ugy kötnek belém elnézést a rossz kifejezésér hogy pl elkezdenek ütlegelni stb és pl 5en vannak ellenem én azon a véleményen vagyok hogy az ilyet nem nézem embernek hanem maximum állatnak de még annak se mivel csak az ember a legnagyobb áltat a világon mivel csak ö öl hobbiból ... Szóval én minden megbánás nélkül le tudnák szúrni vagy ha az életemet védem megölni ...

Lehet hogy ez így nem helyes de én azt az emberszabású lényt aki lop, csal, hazudik, nem tudom embernek nézni

2008. okt. 3. 17:12
 3/34 A kérdező kommentje:
Ja és hogyha a támadónál mondjuk van egy 1méter hosszú 30mm átmérőjű vascső és azzal elkezd "ütlegelni" akkor én nem szúrhatom le hanem nekem is kell keresnem egy olyan vascsövet és aszal ellentámadás indítanom az "ellenfél" ellen ?
2008. okt. 3. 17:16
 4/34 anonim ***** válasza:
95%
Abban az orszagban (Nyugat-Europa) ahol elek borton buntetes jar azert ha kest talalnak nalad. Akkor ha az az uzsonnaas dobozodban levo szalonnazasra hasznalt bicskad, kapsz egy figyelmeztetest. De csak 1x figyelmeztetnek.
2008. okt. 3. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 A kérdező kommentje:

Értem de ez közép Európa és Magyarország :-)

És ha jól tudom mo.-n hordhatok magammal zsebkést csak nem mindegy hogy mennyi a pengehossz és ha jól tudom akkor 9cm penge hosszúságig nálam lehet de ha rosszul tudom v ki javítson ki

2008. okt. 3. 18:06
 6/34 anonim ***** válasza:
100%
Nem arról van szó h nem lehet nálad, hanem nem használhatod akármikor, akárhogy, persze, ha öten vannak, meg vascső van náluk és úgy érzed, h az életedet csak igy tudod megvédeni, akkor pl használhatod. én jogot hallgatok, azért tudom ezt, és én se értek ezzel egyébként egyet, de sajnos ezek a törvények, hogy még a végén te kerülhetsz szar helyzetbe, hogy még azon gondolkozz h most súrhatsz vagy nem.
2008. okt. 3. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
100%
Hordhatsz magadnál kiskést, erre megvan a jogi szabályozás. Kérdés, hogy előtudnád e venni. Tudnád e használni? Mert ha öten vannak, esélyed sincs, hogy használni tudd, és az csak a filmeken létezik, hogy kivered a kezéből, stb. A legkönnyebb módon sérülhetsz meg. Akkor már inkább gázspray, bár ha sokan vannak, akkor esélytelen, mert vmelyik úgyis lefog...Próbáld meg kerülni ezeket a környékeket és ha kell, akkor fuss!
2008. okt. 3. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
95%
Ha ork (gyengébbek kedvéért: cigány) támad meg, akkor hagyd magad had verjék szét a fejedet, mert ha ellenkezel nagy valószínűséggel leölnek. Rendőrökre nem számíthatsz, hiszen ha szólsz nekik, akkor úgyis rögtön előzetesbe kerülsz rasszizmusért, ha megsebesíted minimum 10 év börtönt is kapsz. Ha nem szólsz a rendőröknek, és harc lesz belőle, akkor másnap éjjel valszeg egy 10-20 fős orkcsorda látogat meg, hogy leöljenek. Ha elfutsz, talán az a legjobb megoldás. De ha megtalálnak írgalmatlanul megvernek.
2008. okt. 3. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
94%

Ahogy az első válaszoló írta, jogilag az arányos védekezés a mérvadó. A fogalmazása talán nem tökéletes, de amit írt, az igen.

Amúgy meg szerintem sem érdemes elővenned a bicskát, mert 5-en úgyis elveszik tőled, és leszúrnak vele. De még rosszabb, ha előtte még te is kinyírsz valakit közülük, mert ha véletlenül életben maradsz, és tárgyalásra kerül a sor, akkor megtudják a címed, és kinyírják a családodat is, hiába, hogy ők kötöttek beléd.

Itt volt múltkor az eset, hogy 5-en lopás közben Suzukival a sínekre mentek, és a vonat elcsapta őket. Jött a rokonság, és meg akarta ölni a mozdonyvezetőt, a rendőröknek kellett megvédeni.

2008. okt. 3. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
100%
A kés rossz ötlet, mert ha megszúrsz valakit éveket kapsz érte. Vegyél inkább military shopban, vadászboltban gázsprét, az is hatásos, ha beteríted vele az arcát, aztán futás elfelé.
2008. okt. 3. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!