Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Bűnügyes nyomozók civil...

Bűnügyes nyomozók civil ruhába járnak?

Figyelt kérdés
2009. nov. 17. 15:58
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
69%

Na én vok aki válaszolt előbb!

Jól van, elnézést kérek ha nem volt megfelelő a stílusom..

Ez amiatt volt, mert felzaklat mindig, mikor lenézik a bűnügyi szakmát, holott az egy igencsak komoly terület!

Igazad van, de ezzel, hogy a bűnügy egy irodai munka, ezzel még mindig nem értek egyet és nem is fogok :D

Egyébként tényleg jól elkanyarodtunk az eredeti kérdéstől!! :DD

Nah minden jót nektek!

2009. nov. 24. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:

22:56-nak, azok akik az OTP-s bankrablásnál is voltak (gondolom arra céloztál) az a Terrorelhárító Szolgálat (TESZ). Hát oda azért tényleg nagyon nehéz a bekerülés, de nem azért mert kihalálos alapja van hanem mert tényleg olyan az alkalmassági. Igazából rendőr kell lenned(inkább tiszthelyettes és akkor már nem árt ha azt a készenlétinél húzod le - de persze tisztként sem lehetetlen).

pl: kell hogy vmilyen kűzdősprotot űzz, szemüveg kilőve, valahány év gyakorlat (talán 4-5?)

a fizikai felmérésben van:

-futás (40m, 250m és 2000m

-helyből távolugrás

-fekvenyomás 60 és 80 kg-mal

-200m úszás

-abzug és haskelep

-kötélmászás

-felülés (lehet hogy van még, nem tudom :) )

ezek után mérlegelj :)


23:34-nek

nem nézemén le a bűnügyes munkát, mindössze azt mondtam az nem hullik az ember ölébe. Ami unalom - számomra - és 99%ban iroda az a vizsgálat, de a konkrét bűnügyi munka nem az, sőt! Az igazi nyomozás ott folyik, pont erről írtam.

a kérdés feltevőjének meg szívesen, remélem egyszer sikerül majd

2009. nov. 25. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
15:09 Köszönöm a választ,igen pl. a Széna térire gondoltam..,valójában csak érdekelt azért kérdeztem,nekem esélyem nem lenne,mert fizikai alkalmasságin már repülnék mint a győzelmi zászló...:XD Én testalkatra kb. a fele vagyok egy olyan "kétajtós.." terrorelháritónak..:))
2009. nov. 25. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:

Látom a válaszolók értenek a "témához", ígyhát én is kérdeznék valamit:D .:

Rendészeti szaközép isk.-ba szeretnék bekerülni, azon belül a közrendisekhez.Ha sikeresen elvégzem az iskolát, akkor "átkérhetem" magam a bűnügyi osztályra, nyomozónak?

Nagyon nehéz ilyen iskolával(rendészeti szakközép) bekerülni oda?:S

Mi kell ahhoz, hogy átkerüljek?Kell valami továbbképzés?

2010. jún. 16. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
Jah és még valami: Milyen rendfokozattal érdemes "átkérnem" magam?Ugye, ha elvégzem a sulit, akkor őrmester rendfokozatot ad.Hogy lehet fentebb kerülni a rendfokozatban?(előző oltam)
2010. jún. 16. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:

Igen átkérheted magad. A mi kapitányságunkon is van pl. törzsőrmester, aki nyomozó.

A rendfokozat kérdésében olvasd el a Hszt.-t(1996. évi XLIII. tv.)

2010. jún. 17. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 A kérdező kommentje:
Valaki még tudna abban segíteni nekem hogy 1,5-2 év múlvak tudok jelentkezni RTF-re (addigra lesz érettségi) és lehetséges megjelölni azzal együtt az ARSZKI-t? Mert Rendészeti Szakközépiskolát csak 1-et lehet megjelölni, azt tudom. Csak ezt nem hogy szakközépet és rendőrtisztit egyszerre lehet-e? Mondjuk elsősorban RTF-ért hajtok, de mentőövként tiszthelyettesit is megpályáznék, és onnan később egyszerűbb bejutni főiskolára ha már rendőr valaki.
2010. jún. 17. 10:27
 38/41 anonim ***** válasza:
=)
2010. jún. 17. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:

megpályáhatod mind2

az rtf felsőoktatási intézmény

a szakközepek érettségire épülő szakközépiskolák

2010. jún. 17. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 A kérdező kommentje:
Köszönöm Szépen! Akkor már mindent tudok és csak hajtanom kell... :)
2010. jún. 17. 22:22
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!