Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Bűnügyes nyomozók civil...

Bűnügyes nyomozók civil ruhába járnak?

Figyelt kérdés
2009. nov. 17. 15:58
1 2 3 4 5
 11/41 A kérdező kommentje:
És még annyi hogy titeket akarlak védeni és tenni valamit (egy nagyon csekély dolgot) a társadalomér! És nem férjek/feleségek után leskelődni! Csak sajnos én ha akarnám se tudnám megváltani a világot! :-( :-)
2009. nov. 18. 22:01
 12/41 anonim válasza:
58%
Monk a Flúgos nyomozó is magánnyomozó, csak túl jó és kéri a rendőrség a segítségét! :D Ott van a Colombo! Ő se rossz, nem magánnyomozó, csak a tárgyalást nem mutatják soha, mert a felét szabadon Ngedik akiket +fogott! xD
2009. nov. 19. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim válasza:
100%
Az előző kommentekhez hozzászólva..én is jelentkeztem a rendőrtisztire...oda kemény a felvételi mind érettségi szempontjából mind pedig a fizikai és szellemi követelményekből...nem mondom hogy nehéz volt a fizikai vagy akármelyik pszichológiai vizsga...de könnyű se volt..viszont az egészségügyi vizsgálatnál szigorúan vesznek mindent. Ja és hogy tévedésbe ne ess a magyarországi nyomozók nem olyanok mint akiket a Tv-ben látsz...itt legtöbb idődet egy íróasztal mögött fogod tölteni..már ha felvesznek...én a legjobbakat kívánom neked
2009. nov. 19. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
100%

Nemcsak férjek\feleségek után kéne nyomoznod mint magánnyomozó vannak egyéb ügyek is,hogy csak párat emlitsek:-társadalombiztositási csalások felderitése,bizonyitása

-pénzmosási tevékenység felderitése,bizonyitása

-eltünt vagy bujkáló személy felkutatása

Vagy Te arra gondoltál,hogy nagyitóval a kezedben és egy nagy fényképezógéppel a nyakadban,nyomozol megcsalt

házastársak után?:)) Szóval ez is egy izgalmas munka,

nem unatkoznál mint magánnyomozó! De mint bűnügyi

nyomozó is lesz dolgod az tuti...,és nem félsz a

pl. attól ha egy kinyirt ember tetmével kell szembesülni,

,hogy valakit brutálissan meggyilkolnak..,mert sztem ehez azért gyomor kell,és fel is kell tudni dolgoznod a

látottakat,nem lehet rajtad mint teher..,van,hogy

hallottam a rendőröknek is pszihológusra volt szükségük

,hogy feltudják dolgozni a látottakat,azé' nem piskóta..!

És nem lebeszélni akarlak,sőt,ha ezt szeretnéd csinálni,

sok sikert kivánok hozzá,hogy teljesüljön a vágyad!!;)

2009. nov. 19. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 A kérdező kommentje:

ma 15:08 Teljesen igazad van. A magánnyomozás akkor sem érdekel :) A bűnügyi nyomozásnak meg tudom kb. mik a hátrányai, sok rendőr, rendőrtiszt és kommandós ismerettségünk van és monták hogy szép szakma de nagyon kemény.

Én is tartok attól hogy pl. egy gyilkosságnál nekem kellene felderíteni a terepet, de senki nem úgy születik hogy bírja az ilyen dolgokat, TALÁN hozzálehet "szokni" az évek múlásával. Olyan nyomozó ismerősünk is volt aki aktív alkohol fogyasztó lett, mert csak úgy tudták feldolgozni az eseményeket.

Én nagyon nagyon elszánt vagyok, csak a fizikai felvételitől parázom :)

2009. nov. 19. 15:21
 16/41 anonim ***** válasza:
100%
Na,ha vannak ilyen ismerőseid,akkor neked már nagyobb belelátásod van a dolgokba mint nekem..!Ilyenről én is hallottam,hogy az alkohol rabjai lettek rendőrök mert nem birták feldolgozni a látottakat,háát én se tudnám megszokni!Biztos sikerülni fog a felvételi,mert ha nagyon akar valamit az ember az összejön,sok sikert!!;)
2009. nov. 19. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 A kérdező kommentje:
ma 21:05! Köszi szépen! Igyekezni fogok! :) ;)
2009. nov. 19. 21:14
 18/41 anonim ***** válasza:
79%

Az is egy nagy kérdés, hogy milyen típusú nyomozó szeretnél

lenni? Olyan agyalós típus, vagy inkább fejbevágós? Az agyalós típust nagyon gondold át, mert a magyar rendőrségnél az ilyet általában kirúgják! Ha bólogatsz rendesen, az okos főnöknek, talán egyszer még ezredes is lehet belőled!...

2009. nov. 20. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 A kérdező kommentje:
Szeretném a munkámat kifogástalanul végezni, hogy ne tudjanak belekötni. Az igazam mellett meg kiállok akkor is akármi, lesz a következménye :)
2009. nov. 20. 15:18
 20/41 anonim ***** válasza:
100%

Méghogy rendészeti szakközépbe könnyű bejutni heh...

Próbáld csak meg a felvételit! Eü pszichó nagyon-nagyon részletesen, nagyon komoly fizikai követelmények (ezt éppen idén szigorították meg), és műveltségi tesztet is ki kell tölteni, ezek alapján rangsorolják az emberkéket. Szóval nagyon is komoly dolog már a bekerülés is! Tény, hogy régebben könnyebben válhatott rendőr az emberből, de kb. 5 éve már az új felvételi rendszer van, ami igencsak kemény, és hülyék, gyengék már az elején kihullanak.

Visszatérve a kérdésedhez, ha bűnügyesként titkos (rejtett) tevékenységet látsz el, akkor akár még be is kell épülnöd, ez nyilván civilként működik, és ha utcán csak nézelődsz járőrözöl ami ritkán van, akkor is civil, viszont ha felkutattad a személyeket, akiket el kell fogni, akkor az a helyzettől függően dől el, hogy "kommandós" felszerelésbe mész és úgy kapjátok el az illetőket, vagy megoldható civilként a jelvény felmutatásával vagy fele banda így fele emígy de ezt nehéz elmagyarázni.

Szóval lényeg az, hogy ha nyomozó akarsz lenni, akkor mindenképp a rendőrtisztire kell menned, szakközéppel sok esélyed nincsen rá. www.rtf.hu oldalt tanulmányozd, és gyere a nyílt napra mert nemsokára lesz! :)

Sok sikert!

2009. nov. 22. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!