Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Bűnügyes nyomozók civil...

Bűnügyes nyomozók civil ruhába járnak?

Figyelt kérdés
2009. nov. 17. 15:58
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
85%
Nem szükséges elvégezni a rendőrtisztit, tiszthelyettesként is lehetsz nyomozó
2009. nov. 22. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
68%

Azért látni itt rengeteg hozzáértőt... :)

Alap, nyomozók civil ruhában járnak.

Az hogy mennyi feldarabolt hullát fogsz látni? Hát ha nem akarsz egyet se. Mert az életvédelem, meg a kiemelt osztályok (pl:akció) foglalkozik az ilyenekkel, oda meg nem csak úgy kerül az ember, hanem menni akar....

A szakközép a tiszhelyetteseket képzi alapból, a tiszti meg értelem szerűen a tiszteket :) a tisztiről a 90% vizsgálati osztályra kerül = iroda. Nincs nagy nyomozás, az a bűnügyi osztályon van. Vizsgálaton adott a bűncselekmén y, meg az elkövető is... Nem a legérdekesebb munka szerintem, de sokan szeretik - lányok főleg.

Elhangzott a "titkos" munka is, meg a beépülés. Ma az operatív munka igen nagy részét az NBH végzi illetve az NNI - ahová szintén elég nehéz a bekerülés... De tisztába téve, fedett nyomozói munkát ma Magyarországon egy igen kicsi, mondhatni maroknyi ember végez...

Olyan meg hogy te civilként, nyomozóként járőrözöl nem lesz :) - max térfigyelőzni munkaidőn kívül, ha azt akarod.

Az elfogásokról sem te fogsz dönteni, arra is külön csoportok vannak, pont a már említett felszerelés miatt is - de a rendőri jelleg mutatása mindig kötelező ;)


A felvételi meg nem vészes. Egyszerű a képlet aki rendőr akar lenni feleljen meg a követelményeknek.

2009. nov. 23. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 A kérdező kommentje:

ma 11:32! Ez korrekt válasz volt, de tényleg! Köszönöm szépen!

Talán közöd van a szakmához? :-)

2009. nov. 23. 15:35
 24/41 anonim ***** válasza:
52%

Egy kevés igen :)

szerintem látogass el mind a tiszti, mind pedig (pl az adyligeti ha budapesti vagy) szakközépbe.

ami a tiszti ellen szól, hogy onnan nem nagyon kerülnek utcára, közrendvédelemre a végzettek, míg a szakközépből meg oda mennek és nehéz/ritka az átjárás bűnügyi területre. Nagyon lebutítva az egyik az utca a másik az íróasztal... Neked kell eldöntened milyen fajta rendőr szeretnél lenni.

2009. nov. 23. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
90%

Hát tényleg kevés közöd lehet szó szerint.

Mert ez hogy utcára nem nagyon kerülnek emberek, meg íróasztal, ez úgy hülyeség ahogy van. Nekem van ismerősöm és rokonom is mindkét helyen de még több helyen is. És így volt alkalmam tanulni. Azért a közrendvédelmet ne hasonlítsuk már össze a bűnüggyel könyörgöm! Közrendvédelem arról szól, hogy telefonos bejelentésekre ugrani, verekedés van szétszedni, járőrözni az utcán gyalog vagy autóval, közlekedési szabálysértőket bírságolni (legnagyobb részét ez teszi ki, 90%) és ha utcán van vmi különös dolog akkor igazoltatni, stb. Ezek ilyen dolgok. A bűnügy egy jóval összetettebb terület! Valóban bűnügyisek az NNI-sek is, de van minden főkapitányságon bűnügyi osztály (budapesten már bűnügyi régiók vannak), ahol nyomozók vannak. Nyilván rablási osztályon derítik fel a piti utcai rablóktól kezdve a nagyobb (bankrablás postarablás stb.) ügyekig, életvédelmi osztályon a gyilkosságokat, stb stb. Szóval egyáltalán nem íróasztalos meló a bűnügy, sőt! Ha kell akkor autótolvaj után szaladnak, ha kell fegyveres rabló után nyomoznak és elfogják, nagyon összetett munka, és aki azt mondja, hogy ez egy aktatologatós munka, az nagyon téved, hiszen épp a bűnügy a rendőrség legmozgalmasabb része, és ehhez kell a legtöbb "szabad ész" is. Jóval szabadabb és lazább gondolkodás kell, és emellett fizikailag is a toppon kell lenni, mivel bármikor olyan lehet a szitu, hogy valakinek nem tetszik, hogy faggatod, és ezért rád támad, de ez csak 1 példa a sok közül.

Szóval aki már ennyi se konyít a bűnügyhöz az minek válaszol? Istenem.... De azért sok sikert a felvételidhez!

2009. nov. 24. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
65%
Főleg, hogy rendőrtisztivel általában főnyomozó leszel, ami más rang, más tekintély, és más fizetés is mint egy tiszthelyettesé...
2009. nov. 24. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
85%

Te aztán biztos tudod, hiszen - ahogy mondtad - sok ismerősöd van... :)

Nekem is, egyrészt egy egész alosztálynyi akikkel együtt dolgozom, másrészt meg százakárhány ember akikkel anno végeztem a rendőrtisztin... De biztos a te forrásod a jobb.

1. Én azt mondtam LEBUTÍTVA hogy az egyik ez a másik az. 100 végzett tisztisből ha egy is büaló-ra megy akkor annak mákja van. De persze itt is ki hol csókos alapon működik... Akinek nincs ismertsége az vizsgálatra kerül és pont.

2. abban az esetben ha főiskola kontra szakközép a téma, akkor igenis össze kell hasonlítani a közrendet, mivel ebbe a 2 irányba képeznek - alapvetően.

3. abban amit a közrendről írtál nagyban lefedi a valóságot. Igazából ők testesítik meg a "látható rendőrség" programot

4. igen, van minden főkapitányságon bűnügyi osztály (bár Budapesten ugye ezen kívül még kerületenként kapitányságok is vannak, legalább annyi feladattal, amit itt nem írtál...) az meg hogy van régió... hát igen van, de közel sem úgy működik mint kellene, a kerületi kapitányságok még mindig -mjadnem- ugyanúgy dolgoznak mint a régió előtt (ennek több oka is van leginkább a székbe kapaszkodás a fejesektől...)

5. bár neked nyilvánvaló, ettől eltérően azonban kerületeken nincs ilyen hogy rablási osztály, stb. maximum csoport, az meg hogy a piti ügyektől a bankrablásokig egy osztály foglalkozna vele egyszerűen hülyeség. Ott ahol kiemelt ügyekkel foglalkoznak - pl régió - ott nem fognak Mari néni ellopott 25000 Forintjával, mert ez alsóbb területre való. Már maga a nyomozati munka sem hasonló. Gondolom ez is nyilvánvaló volt.


Most felvehetném és én is írhatnék olyan stílusban mint te, de inkább arra kérlek hogy előbb nézz jól körbe. Ha végigolvastad volna amit írtam nem estél volna nekem, és észrevetted volna hogy amit kifejtettél itt bővebben én is azt írtam le.

De kimásolom neked mégegyszer:

"a tisztiről a 90% vizsgálati osztályra kerül = iroda. Nincs nagy nyomozás, az a bűnügyi osztályon van"


Amúgy ha már te értesz hozzá itt javítanék:

"Főleg, hogy rendőrtisztivel általában főnyomozó leszel, ami más rang, más tekintély, és más fizetés is mint egy tiszthelyettesé..."

1. az hogy főnyomozó alatt mit értesz azt nem tudom. Nem lesz mindenkiből vezető beosztású, azért mert a tisztit végzi el... az egy beosztás és ÁLTALÁBAN nem ott van hely így ÁLTALÁBAN nem is oda kerülsz

2. olyan hogy rang, nincs. Az maximum a hercegnek van :) Te a rendfokozatra gondolsz, ami nyilván magasabb mivel az a tiszti, tehát minimum hadnagyként jössz ki...

3. a tekintély még viccesebb. Mint rendőr nem lesz tekintélyed az állampolgár előtt, de erről kérdezd meg az ismerőseidet. Ma Magyarországon sajnos a rendőr nem egy elismert hivatás. Ha arra gondoltál hogy a többi rendőr előtt lesz tekintélyed megint hülyeség. huszonegynehány évesen kijössz tisztként, ne várd hogy a 20-25-30 éve szolgáló rendőrök előtt lesz tekintélyed. Azt ki kell harcolni - de az állampolgárral szemben is - szóval az sem csak úgy jön a tisztivel együtt

4. a fizetés helyénvaló :) bár ott is sok minden adódik össze(nyelvvizsga pótlék, rendfokozati)

De egy KR-es tiszthelyettes megkereshet annyit mint egy vizsgáló a különböző pótlékok miatt(bevetési, éjszakás, stb.)


Legközelebb igyekszem akkor érthetőbben fogalmazni, csak gondoltam a lényegre török, és mint fentebb leírtam te is ugyanazt írtad le.

De láthatod hogy felesleges volt a kirohanásod, pláne hogy a stílus sem volt épp a megfelelő. De ha találtál még hibát akkor szólj, várom

(amúgy volt egy elírásom: NBH-t írtam NBSZ helyett)


A kérdésre a válasz akkor az hogy

igen a bűnügyes nyomozók civilben járnak - általában :)

2009. nov. 24. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! Lassan már MINDENT tudok a rendőrségről! :-) :P

ma 15:03 tőled lettem a "leg"okosabb! :-) Mégegyszer köszönöm szépen!

2009. nov. 24. 16:02
 29/41 anonim ***** válasza:
hihi,az alapokat már itt "megtanulod"...,ki-hol-merre-mennyiért:S
2009. nov. 24. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
Ha kérdezhetek a 15:03-tól egyet..:a bankrablásoknál az akciót lebonyolitó kommandósokhoz milyen nehéz bekerülni?Ők más szóval kik,akciósok,készenlétisek?Elnézést ha blődséget kérdezek,csak érdekel,és látom Te értesz ezekhez!:)
2009. nov. 24. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!