Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Itt tényleg bárki vehet ESP...

Itt tényleg bárki vehet ESP viperát? Bemegy a boltba és ennyi? Tökmindegy, hogy civil?

Figyelt kérdés

[link]


Ez kéne nekem. Teleszkópos nyél :))



2013. jan. 9. 22:17
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
7%
De most komolyan, hogy jönnek ide a cigányok? Magyar még nem kötött belétek? Ha most én így számot vetek, akkor belém túlnyomó többségben magyarok kötöttek eddig. Miért kell egyből cigányozni?
2013. jan. 10. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
86%
Tudod te egyáltalán hogy milyen a fajtád?
2013. jan. 10. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
21%

Látom nem tudod felfogni hogy a vipera az egy támadófegyver és még véletlenül sem egy önvédelmi eszköz. Előkapod az a hülye fél méteres botot, a támadó már rég belépett hozzád 30 centire (mert ez bővel előfordulhat) és onnantól kezdve ha közel marad hozzád te semmit nem tudsz kezdeni avval a bottal. Egy egyszerű csuklómozdulattal kicsavarja a kezedből, vagy kapásból belédmártogatják a kést. Arról nem is beszélve hogy azt meg is kell tanulni használni, nem csak vállból hadonászni vele. Valamint egyáltalán nem jó több ember ellen. Maximum ha megijednek tőle de ilyenekre ne hagyatkozz.


Azért mondtam a gázspray-t mert az jó több emberre, nem kell tanulni a használatát, nagyon is hatásos a mindenféle városi legendákkal szemben, és a hatását nagyjából annyi idő alatt kifejti amíg te előkapod a viperát, a hatótáva pedig 2-3 méter, de erős szélben is fél méterre simán el tudja nyomni egyenesen a gázt. A gáz-riasztó pisztoly nagyjából ugyanez, csak sokkal nagyobb koncentrációban nyomja ki magából a hatóanyagot + ugye még ott van az is hogy fegyvert látnak a kezedben ami mégis csak félelmetesebbnek tűnik. Valamint a legtöbb simán elfér egy zsebben és nem sokkal nehezebb mint egy vipera (pláne ezeknél a fém szaroknál). Ellenben mind a kettőnek nagyobb a hatótáva.


Mint már mondtam, ha nagyon hadonászni akarsz valamivel akkor tonfa (létezik teleszkópos kivitelben is ami simán elfér egy nagyobb zsebben). Ennek is nagyon meg kell tanulni a használatát de nagyon erős önvédelmi, és gyenge/közepes támadóeszköznek is jó.


Ha megnézed hogy hol használják a viperát kivétel nélkül rendvédelmi szervek amikor előre kell nyomulniuk vagy támadni. Ha védekezni akarnak akkor mindig a gázsprayt használták. Bár mostanság ezeket már felváltja az elektromos sokkoló pisztoly (tazer)

2013. jan. 10. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 A kérdező kommentje:

Itt megmutatkozik mennyire jó önvédelemre


http://www.youtube.com/watch?v=nHmb4GkOfEQ

2013. jan. 10. 16:22
 25/32 A kérdező kommentje:
De amúgy meggyőztetek. Ezen a héten veszek gázspray-t és ESP viperát is.
2013. jan. 10. 16:33
 26/32 anonim ***** válasza:
79%

Kedves kérdező, nem szeretnélek megbántani, de buta vagy.


1. A gázpisztoly nem tehető zsebbe? Dehogynem, ezermillióféle gázpisztoly van, amit lehet zsebben tartani. Továbbá lehet hozzá venni tokot és úgy is viselheted.

2. A viperát egy kicsit gyakorlottabb verekedő kirántja a kezedből, mint a pinty. Pláne, hogy ahhoz, hogy üss vele, lendület kell, tehát már azt is lehet előre tudni, hogy mikor akarsz vele ütni.

3. Persze, egy csonttörésbe nem hal bele, te viszont kapsz vagy 3-4-5 év börtönt, mivel illegális eszközzel támadtál rá, valamint 8 napon túl gyógyuló sérülést okoztál.

4. Tegyük fel, hogy felkarra ütsz, megpróbál elhajolni, te meg fejentalálod - 100%, hogy szétloccsan a feje, akkor meg gyilkosságért mész a sittre.

5. "A vipera úgy gondolom kb. 5 fős banda ellen is jó, hisz szerintem elég, ha egyet összeverek, a többi azonnal futásnak ered. Kissebb fős csoportok pedig lehet már attól megijednek, hogy abból a kis csőből több mint fél méteres kemény, erős, nehéz vascső válik." - Ebből látszik, hogy nem sok dolgod volt még az utcán....

5 fős banda nem fog elfutni, mivel megvédik egymást, ha már olyan szinten tartanak, hogy az utcán kötekedjenek... Körbeállnak és máris gondolkozhatsz, hogy melyiket kezdd el ütni, a harmadik szemeddel meg figyelheted a többit.


Gázpisztoly a neked való dolog, annak a látványától valóban besz@rnak, mivel nem tudják eldönteni, hogy valódi-e vagy sem. (Pl. Walther P99, ami voltaképp az éles hatástalanított változata.)

Kérsz rá engedélyt, gyakorlatilag automatikusan megkapod a viselésit és ha valakit pofánlősz vele, nem mész sittre.

2013. jan. 11. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 mustafa33 ***** válasza:
81%
Utóbbi időben egyre több fiatalt látni "antik" sárgaréz fogantyús sétapálcával járni. Allítólag "izomhúzódásuk" van ☺. Szerintem tudják, hogy mit hogyan kell ☻.
2013. jan. 12. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 bouncerfighter válasza:
55%
MINDENKEPPEN VEGYEL ESP VIPERAT! Van itt az a tulbuzgo okoskodo fasz... ne hallgass ra. Az ESP lecsavarhato vegere tegyel egy hurkot amin keresztul bujva nem tudjak kiszedni a kezedbol. Portazok diszkokban es nagyon sokszor mentett mar meg cigany brigadoktol. A ciganyok rettegnek tole. Amugy meg a gazspraybol is csak a PFEFFER KO-t szabad venni. Es tenyleg hatasos de nezni kell mindig a szeliranyt mert konnyen az arcodba johet vissza. A vipera kifejezetten jo kes ellen mert ha valakinek rabaszol a karjara az nem tartja meg a kest tobbet.
2017. nov. 6. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:

Egyetértek az előttem hozzászólóval.

Egy edzett acél ESP, és egy Pfeffer KO.

Ezeket hordom én is.

2017. nov. 7. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
Inkább 3 év a sitten, mint egy 25 évre szóló sírhely a köztemetőben.
2018. aug. 30. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!