Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Egyenruhás rendőrök civil...

Egyenruhás rendőrök civil autóban?

Figyelt kérdés

Manapság egyre több rendőrt látok civil autóval cirkálni...azt hittem csak munkába v munkából tartanak hazafelé..de a minap láttam hogy ellenőriznek is ( autókat állítottak ki a forgalomból, igazoltatás gyanánt)

kérdés: civil autóval is járhatnak? vagy nincs pénz szolgálati kocsira?


2012. júl. 24. 11:41
 1/4 anonim ***** válasza:
80%
Nem civil hanem szolgálati autó az is csak direkt nem szerelik fel megkülönböztető jelzésekkel, ugyanis Magyarországon ellentétben a többi országgal nem a megelőzés és a lakosság segítése a cél hanem a pénzbehajtás. Külföldön belénk nevelik, hogy a rendőr a barátunk, itthon meg összefosom magam egy sima közúti ellenőrzésnél, hogy mennyivel vágnak meg.
2012. júl. 24. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
85%

"Külföldön belénk nevelik, hogy a rendőr a barátunk, itthon meg összefosom magam egy sima közúti ellenőrzésnél, hogy mennyivel vágnak meg."


Sajnos ezzel én is így vagyok és sokan erre azt szokták írni mert egy rohadt bűnöző vagyok, pedig soha még az izzókészletemből sem hiányzott egyetlen darab sem, és a mai napig hordom, pedig már nem is kötelező.

2012. júl. 24. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nálunk is van 1 civil autó, és a titkos nyomozásokhoz szokták használni, de ha a szolgálati autóban nincs benzin, vagy más gond van vele, akkor kiadják a járőrnek is.

Ha már így felhoztátok külföldet, akkor mondom, hogy beszéltem már pl. Német tiszttel, itt voltak nálunk, és mondták, hogy nekik rengeteg civil autójuk van, és van hozzá 30 rendszám, sűrűn cserélgetik is.

Nem igazán jó, hogyha felmatricázott autóval mégy valakit megfigyelni.

Járhatnak, kedves kérdező. A körzeti megbízottak pedig saját autójukkal, saját üzemanyagköltségükön mászkálnak, mert nincs szolgálati autójuk, és nincs pénz üzemanyagra.

A Pesti rendőrök persze ilyenről még nem is hallottak...

A 14 éves vérpistike meg annyit szűr le belőle, hogy persze, mert pénzbehajtás.

2012. júl. 25. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Utolsónak igaza van, annyival kiegészíteném, hogy már 8 évvel ezelőtt is jártunk saját kocsival, mert elfogyott az aznapi kilométer limit és a 8-10 km-rel arrébb levő küldésre meg menni kellett valahogy. :(


Ez a nagy büdös helyzet.

2012. júl. 25. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!