Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Rendőrök! Hogy bírjátok a sok...

Rendőrök! Hogy bírjátok a sok előítéletet?

Figyelt kérdés

Annyi buta ember van, akik nem látnak a dolgok mögé, és ok nélkül utálják és ítélik el a rendőröket. Tudom, fiatal vagyok, de az én apukám is hasonló területen dolgozik (büntetés-végrehajtás), és sok (igazságtalan és felesleges) módosítás őt is érinti, pl a nyugdíjazás, szóval valamennyire belelátok a dolgokba. A hasonló szakmákban, hivatásos állományban lévőket nem csak a társadalom, az állam sem ismeri el, annak ellenére, hogy ők tényleg megdolgoznak a pénzükért, és ők is csak civil emberek a való életben.

Hogy bírtok így dolgozni, elviselni ennyi indokolatlan előítéletet? Gyerekkori álmom volt, hogy rendőr legyek, főleg apukám szerettette meg velem, bár nem szándékosan, mivel tudja, hogy nincs könnyű dolga a hivatásosoknak. Pályaválasztás előtt állok, nagyon szerettem volna a Rendőrtisztire jelentkezni, de valószínűleg az egészségi alkalmasságin lennének problémák, úgyhogy kénytelen vagyok más irányba is nézelődni.

Komolyan minden elismerésem a tiétek, hogy kibírjátok és csináljátok.

18/L


2012. aug. 9. 22:35
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:

Ha rajtam múlna, akkor én különböző típusú börtönöket alakítanék ki. (itt nem a 3 fokozatra fegyház-börtön-fogház) gondolok, hanem kinevezném az egyik börtönt a visszaesők börtönének, ahová csak visszaesők kerülnének, vagy akiket nem lehet csak úgy megtévedteknek nevezni. Pl. Stricik, profi pénzhamisítók (nem aki 10 db színes fénymásolós ezrest készít, hanem aki profi papírra, nyomdagéppel) vagy akik bűnszervezet nem a legalsó szinten álló tagjai.

A másikba a "megtévedteket" tenném, akik először követtek el bűnt, vagy csak 2-3 kisebb lopás után buknak le vagy aki közvetlenül 4-5 embernek értékesített füvet, stb... Az ilyen börtönökben a rehabilitáció és képzés sokkal nagyobb szerepet kapna, és az elkezdett iskola folytatása szabadulás után is megoldható lenne.

Így a keveredés esélye alaposan visszaszoríthetó lenne.

Az agresszívebb, balhésabb bűnözőket meg külön körletben tartanám. Az egyszerű fatolvaj ne keverdjen a késelővel! A fatolvaj lehet, hogy elvégezné bent a 8 általános hiányzó részét (persze bent nem lenne rá ideje, így kint folytatná), míg az agreesszív késelő meg esetleg odabent is csak a balhékat keresné.

2012. aug. 17. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim válasza:
0%
Ezek már nem rendőrök hanem agymosott droidok!
2012. aug. 26. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!