Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Rendőrök! Hogy bírjátok a sok...

Rendőrök! Hogy bírjátok a sok előítéletet?

Figyelt kérdés

Annyi buta ember van, akik nem látnak a dolgok mögé, és ok nélkül utálják és ítélik el a rendőröket. Tudom, fiatal vagyok, de az én apukám is hasonló területen dolgozik (büntetés-végrehajtás), és sok (igazságtalan és felesleges) módosítás őt is érinti, pl a nyugdíjazás, szóval valamennyire belelátok a dolgokba. A hasonló szakmákban, hivatásos állományban lévőket nem csak a társadalom, az állam sem ismeri el, annak ellenére, hogy ők tényleg megdolgoznak a pénzükért, és ők is csak civil emberek a való életben.

Hogy bírtok így dolgozni, elviselni ennyi indokolatlan előítéletet? Gyerekkori álmom volt, hogy rendőr legyek, főleg apukám szerettette meg velem, bár nem szándékosan, mivel tudja, hogy nincs könnyű dolga a hivatásosoknak. Pályaválasztás előtt állok, nagyon szerettem volna a Rendőrtisztire jelentkezni, de valószínűleg az egészségi alkalmasságin lennének problémák, úgyhogy kénytelen vagyok más irányba is nézelődni.

Komolyan minden elismerésem a tiétek, hogy kibírjátok és csináljátok.

18/L


2012. aug. 9. 22:35
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
allergiás vagyok és tejcukor-érzékeny... az allergia kizáró ok lehet, még ha a tejcukor-érzékenységről nincs is papírom, szóval az lehet, hogy nem derülne ki, de az allergiát nem lenne könnyű letagadni, és ha kiderül, hogy nem mondok igazat, akkor onnantól teljesen esélytelen
2012. aug. 9. 23:59
 12/22 anonim ***** válasza:

Rendőr vélemény: Minden hülye ember le lehet építeni vagy így vagy úgy. Én általában nem húzom fel magam semmi ilyesmin, egyszerűen a szellemi képességeihez mérem az embernek.

Mások dolog, hogy sok történet van "jaj így meg úgy szar a rendőr" féle. Megesik 50 ezer emberből akad aki hülye.

De ha másik oldalról nézem akkor egyszer kifogok valami életből felmentett állampolgárt, akkor utána mondjam azt, hogy MO. lakossága is az.

Alapból mindenki megkapja a kellő tiszteletet s majd ha akarja úgy is kiharcolja magának a durva bánásmódot.

2012. aug. 10. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

"A hasonló szakmákban, hivatásos állományban lévőket nem csak a társadalom, az állam sem ismeri el, annak ellenére, hogy ők tényleg megdolgoznak a pénzükért, és ők is csak civil emberek a való életben."


a szomszédom rendőr

amikor "dolgozik" elmegy bevásárolni a tescoba mert hazajön kipakol megy tovább

eltelik 1-3 óra hazajön mert az anyóst azt haza kell hozni ugye

megint eltelik 1-2 óra hozza haza a feleségét és ugye 1 járőrautóba szériafelszerelés a gyerekülés

ennek a különböző variációit végzi munkaidőben

de volt már olyan is hogy házibulit tartott és dugig tömve fuvarozta a járőrautóval a bulija vendégeit


elhiszem én hogy van olyan is amelyik dolgozik de én nem ezt látom

2012. aug. 10. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

Saját sztori, ez tényleg megtörtént:

Betörtek hozzánk, amikor hazaértem láttam (a szép az, hogy anyám itthon volt és aludt...).

Kihívtuk a rendőröket. A rendőrség maga olyan 5 percre van tőlünk GYALOG, a rendőrök bő háromnegyed óra alatt ki is értek kocsival... Oké, már megtörtént a rablás, biztos dolguk volt, nem siettek.

Az ajtót látták, hogy fel van feszítve, az ajtófélfán kövér fekete ujjlenyomatok végig. Szabad szemmel is tökéletesen ki lehetett venni.


Elmondtuk mi történt erre a válasz, hogy most mi lesz ez volt: "Ne tegyenek feljelentést, úgysem lesz meg a tettes."


Ez már mégis milyen hozzáállás??? Oké, hogy akkora nagy értéket (szerencsére) nem vittek el, de mi ez, hogy ne is csináljunk semmit? Értem én, hogy sok a papírmunka, de ez mégis csak gáz....


Másnap persze kiderült, hogy az egyik szomszéd is látta a tettes, de azt hitte csak valakinél vendég volt. Na meg persze kiderült az is, hogy több helyre is betört az illető.

Az ujjlenyomatok 2 hónapig ott díszelegtek az ajtón, hátha kezdenek valamit vele, aztán lemostuk, mert messziről is látszottak.


Persze vannak akik biztos dolgoznak, de a tapasztalataim nem ezt mutatják. Bezzeg ha bírságról vagy közúti ellenőrzésről van szó, akkor nagyon alaposak tudnak lenni.

2012. aug. 10. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

Engem nem érdekel az előítélet. A hétköznapokban nem is találkoztam még olyannal, aki valóban megfogott volna valamivel. Maximum csak azt hiszi, hogy jobban tud mindent.

Ezek a sztorik nem tudom mennyire valóság alapúak, nem tudom, hogy ezek a kommentárok mennyire vannak otthon kriminalisztikában, büntetőjogban, nyomrögzítésben, de hagy tudja már a rendőr, hogy mit miért mond.

Megosztok én is pár megtörtént történetet a felháborodott sértettekről.

1. A bejelentés 2 azaz kettő nap múlva történik, és követeli, hogy rögzítsünk nyomokat, és találjuk meg a tettest. Fel volt takarítva, és össze lett pakolva...

2. A bejelentés az összes rokon felhívása után történik, az elkövetők ittak a néni poharából, melyet gondosan elmosott, hogy a rendőröket is meg tudja kínálni vízzel.

3. Nyomrögzítés közben megkérdezi a sértett, hogy na, meg van már a tettes? Nagy pislogás... Mert az NCIS-ben 5 perc alatt lekérték DNS alapján a tettest...

4. Feljelentett a kedves uniós állampolgár, hogy miért nem vettünk ujjlenyomatot. Természetesen leírtam, hogy miért nem tudtam, de azért kimentek ellenőrizni a felettesek. Miután kiengedték a patkányokat, szembesültek azzal, hogy pár cm vastagságban áll a kosz, zsír a falon, a kilincsen, az ajtófélfán, szóval mindenen.

5. Megállok a rendőrautóval, mert egy emberke tolat az egyirányúban. Emberünket ez nem zavarja, kitolat egészen mellénk. Kérdezem, hogy ezt hogyan gondolta? Ő úgy tudja, hogy 100métert lehet tolatni, illetve az autó orra amúgy is a haladás irányába néz...

6. Azt hitte, hogy az elindulástól 1km távolságig nem kell használni biztonsági övet, illetve lehet alkoholt fogyasztani.

7. Azt hitte, hogy csak köszönök neki mellényben, a felezővonalon, megállj jelzéssel, mutatva a megállás helyét.

A felsorolás nem véges...

2012. aug. 10. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

Nem hiszek az általánosításokban, csak személyes tapasztalatokra hagyatkozok. Rengeteg rendőrrel találkoztam már életem során, voltak nagyon rendesek és voltak nagyon szemetek is.

Talán többségében a rendesebbik rendőrökkel találkoztam, de akkor volt pár csökkentagyú is...

2012. aug. 10. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
A magyar nép rendkívül birka egy nép. Nem kell csodálkozni, ha az 50.000 rendőrből is találsz gyökeret. És aki most azt írja erre, hogy a többsége az, az megint csak bizonyította hogy ő sem különb.
2012. aug. 10. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Elég népes családból származom. Nem sorolom fel hányan vagyunk, inkább az összetétele fontos: vannak rendőrök, bírók, sőt bűnözők is (!). Vicces, nem? A legtöbbünk persze átlagos állampolgár.

Szóval mindkét oldalt "látom".

Nem tudom mindig elítélni a bűnt elkövetőket, még mindig azt vallom, nagyobb szégyen az, ha egy egyébként rendes ember kénytelen erre adni a fejét, ha enni akar. És it most nem a komoly bűnökre gondolok.

Hallottam olyanról, akit azért zártak előzetesbe, mert ellopott a zöldségesből két rekesz barackot, és olyat is, aki gyilkolt és házi őrizetet kapott. Ez is nagyon vicces!

A bicska kinyílik a zsebemben, amikor ezeket megfélemítésként úgy hallgatják ki, hogy rugdossák az asztal alatt. Ez is rohadtulvicces!

Ha ez az ember nem venné magára a "hú de vagány vagyok" páncélt - mert sokszor kénytelen!!! - és elmesélné az életét, vagy eltölenének vele és nála pár napot a legtöbb jó érzésű ember elbőgné magát.

Ok nélkül és teljesen szabályellenesen ütlegelnek embereket. És nincs feljelentés ellenük. Miért?

Ez az egyik oldal.

A másik az olyan rendőr, aki végzi a munkáját és tisztában van vele, őt is szabályok kötik, neki sem lehet mindent. Persze vannak ott is vadállatok, aki azért mert rendőrnek, hogy kiélhesse ezen hajlamait.

Igen, a durva bűnözőket fogják le ha kell erőszakkal, dugják rács mögé.

A probléma csak az, hogy az ilyen kaliberű bűnözöktől ők is félnek, egyszerűbb a "kiseberrel" nagylegénykedni.

Nem akarok áltlánosítani, főleg mert mindkét oldalt ismerem, de van ilyen.

Persze sok a bűnöző, de rehab semmi. Akit sittre vágnak, az nem galamblelkű nyuszikaként jön ki.Sőt! Arról szól a bőrtön, hogyan védd meg magad.

Hja, és abból is kevés van. Őszintén, tényleg jó hogy összezárnak egy az anyját megölő embert egy barackot lopóval?

Szerencsére ismerek olyan rendőröket is, akik tisztelettudóan viselkednek, s ha kell akkor keményítenek be.

Igenis védjenek meg engem és az értékeimet, azért lett rendőr hogy szolgáljon. És kapja el aki árt nekem.

2012. aug. 13. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Utolsó! Mint rendőr írom neked.

Rossz érzés az, mikor te elkapod, papír halmokat gyártasz egy ügyben, mikor látod, hogy több oldalas priusza van a delikvensnek, és még sincs elítélve. Rossz úgy intézkedni, mikor tudod, hogy biztosan már megint az XY volt, vallomás is van rá, mégsem történik semmi. Mindemellett nagyon sok a buta ember, aki okosnak érzi magát.

Természetesen ezért fizetnek engem, erre esküdtem fel, ezt kell csinálnom. Ez olyan mint széllel szemben vizelni.

Ahhoz tudom hasonlítani, mikor egy kőműves felépít egy falat, és a tervező mégis ledönti az egészet. A leendő tulajdonosok pedig állandóan ellenőriznek, felügyelnek, hogy mikor hibázol, mikor lesz eredmény.

Aki ismeretlenül bírál bárkit, az előbb bizonyítson nekem, hogy ő feláldozná e azt amit én, csinálná e azt amit én, és vajon jobban tudná csinálni mint én?

Mindenki emberből van, ebbe a hivatásba könnyen bele lehet fáradni.

2012. aug. 13. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Elhiszem, sőt tudom is milyen érzés a fentebb említett ok miatt. És azt is, hogy nem könnyű így dolgozni. Én ezért nem lettem rendőr. Mert tényleg olyan, mint széllel szemben vizelni.

Másokat bírálni nem itt kezdődik, amiket leírtam tények. Nem bírálat.

Vannak túlkapások, ez is tény. Mint ahogy az is, hogy olyan embereket engednek ki, akiknek börtönben lenne a helyük. Teljesen igazad van. És erről ki tehet?

Mint írtam, nem az olyanokra gondolok, akik gyilkoltak, vagy erőszakot követtek el, az rohadjon bent élete végéig, én azokra a szerencsétlenekre gondolok, akik pl. azért lopnak, hogy ne haljanak éhen vagy ne kerüljenek utcára. Szó szerint! Bűnt követ el, ez igaz, zárják be (de a véleményem nem változik, nagyobb bűn az, hogy éheznie kell) hátha megtanulja, hogyan kell méltóságteljesen éhen halni. Oké, lehet, hogy ez túlzás. De ettől még nem fog megjavulni a helyzete, legfeljebb szerez néhány igen kellemetlen "barátot" és esetleg még felveszi a stílusát is.

Ami felháborít az, amikor ezek a szerencsétlenek még kifognak mellé egy nagymellényű rendőrt..

Természetesen a rendőr is ember, hibázhat. Nem erről van itt szó. És nem sorolnám a hiba törzsfogalomba, ezt a tulajdonságot.

De ismételten leírom, nem mind ilyen. Én sem ilyeneket ismerek.

Másfelől egyáltalán nem bánom, ha lenyomják a betonra,és rátérdelnek a fejére amikor épp az autómat akarja felborítani egy buta, elmeháborodott tüntető.

Sok embert kell/ene becsukni, de van pár rendőr, akit szintén el kellene távolítani a rendőrségtől vagy legalábbis pszichológushoz küldeni.

Én személy szerint sok becsületes rendőrt ismerek és féltek is a nem normális "delikvensektől".

Nem jó ez így sehogy sem.


„Az én fejemben három bűnözői típus él. A "basic", szociális alapon bűnözőnek már a családja is ezt az ipart űzte, ő az, aki az anyatejjel szívja magába a deviáns magatartást. A második csoport részben fedi az elsőt: tagjai akár rendes emberek is lehetnének, de egy élethelyzet vagy társaság átrántja őket a túloldalra, gyakran csupán egyetlen alkalomra. A harmadik kategória a legszűkebb, de talán a legveszélyesebb: idetartoznak a fehérgalléros bűnözők. A három típus csupán egyetlen helyen érintkezik: a börtönben.”

Tarjányi Péter

2012. aug. 15. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!