Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Csendháborítás a saját lakásba...

Csendháborítás a saját lakásban és pénzbírság?

Figyelt kérdés

A héten délután 3körül haveromnál voltunk hároman, és zenét hallgattunk, de ezt nem úgy kell érteni, hogy pár óra hosszán keresztül végig üvöltött a zene, mivel 1,5órát voltunk fent, csak beugrottunk látogatóba, és a szomszédja 3x lekapcsolta a villanyórát. Előszőr azt hittük, hogy áramszünet van, de a harmadik lekapcsolásnál érhető volt, hogy a szomszéd jelez, hogy halkítsunk a zenén. Akié a lakás, ő ismeri a szomszédot hogy mi a "tűrőképessége", ergo, hogy mennyire lehet hangoskodni de nem érdekelte, hogy mondtam neki, hogy halkítani kellene valamit ( de itt tényleg nem arról van szó, hogy valami nagy mélynyomóval döngettük a házat, csupán hangos volt, de nem az a maximumra feltekert üvöltetés, ezért sem értettük, hogy miért kapcsolná le a szomszéd az áramot, vagy ha tényleg zavarja, akkor miért nem jött fel közölni, hogy hangos, és halkítsuk le, normális ember módjára megbeszélni! Nem akadékoskodtunk volna, hisz épp már indulni is akartunk...



És egyszercsak verték az ajtót a rendőrök, kimentünk hogy mivan, és közölték hogy csendháborítás, kapásból 5000ft helyszíni birság, és ha megint ki kell jönniük, akkor 50.000ft-tól 221.000ft-ig büntetnek! Na mármost ott magyaráztunk, hisz ők is hallották, hogy nem bömböl a hangfal, meg hogy épp indulni is készültünk, és hogy a saját lakásában van az illető, meg ugye mi, ettől függetlenül akkor is megbüntették.

Mert például azt megértem, ha tényleg este amikor az ember alszik, és valaki bulit csinál, főleg társasházban, vagy panelban ahol aztán sok sok embert zavarna vagy főleg ugye hogy este, akkor jogos, vagy ha az utcán este üvöltöznek lent részeg fiatalok, vagy korházaknál stb, ahol betegeket zavar, esetleg rongálnak is, na akkor oké hogy megbüntetik őket, de valakit a saját otthonában megbüntetni, mert zenét hallgatott, na az már egy kicsit durva. Véleményetek az egészről? Bocsi, ha kicsit össze-vissza írtam, csak gyors gondolatok, ha van kérdésetek, bármi, szívesen válaszolok, csak próbálok segíteni a haveromnak, hogy ezt a csekket ne kelljen befizetnie mivel ÉN nem tartom fernek ezt a dolgot egyáltalán, ráadásul az az 5000ft mehetne értelmes dologra is, mint pl: étel. Ugyanis egyáltalán nincsenek ők sem elengedve anyagilag...


Hát előre is köszönöm ha elolvastad és tudsz adni valami tanácsot!



2012. júl. 4. 22:23
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:

"Ilyenért kijönnek a rendőrök? Ezt vhogy nem bírom elképzelni:/"


rám azért hívták ki a rendőrt mert 9 kor filmetnéztem a 2X15Wattos ici pici számítógéphangfalon


2X15wattal meg ugye téglaházat lehet bontani nem ?

2012. júl. 6. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:
20:46 Te meg több mondatban fogalmaztad meg a semmit, nem tehetünk róla, ha nem tudod kiszűrni a redundáns információkat a mondatodban. Most mondj vmit, aztán kussolj
2012. júl. 6. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:
5%
A legelső alkalommal nem is büntethetett volna meg a rendőr.Pusztán felszólít,hogy tekerd lejjebb e hangerőt.Én szórakozóhelyet üzemeltetek kb minden második hétvégén feljelent valamelyik panel patkány,de a rendőrök már le sem tolják.Bejönnek,isznak egy kávét,üdítőt aztán elmennek.Utána természetesen egy kicsit huzatok feljebb a hangerőn.A szomszéd meg ha embernek tartaná magát,akkor először szólna személyesen.
2012. júl. 7. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:

igazság666!

Nem jól tudod.

2012. júl. 8. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 Dornyi Gyula válasza:
100%
Meg is érdemeltétek! Az az 5000 ft még kevés is volt! A felettem élő sem ért sem a szép szóból sem a hangosból, egyfolytában napközben is zongorázik hobbszinten, és igen is nem panelba való semmiféle hangszer meg zeneüvöltetés! Teljesen mindegy h. nem este végzi vki, attól a szomszédot ha zavarja jogos, ugyanis lehet csecsemő , beteg, netán vizsgákra készülő ,stb..stb..és hagy ne legyek már kíváncsi pl. az én esetemben az állandó zongorázásra amitől zeng az egész lakás, és mikor fél éven át ugyanazt az 3 zenedarabot hallgatnád te is ha tetszik ha nem ,akkor te is egyet értenél a bírsággal!
2013. máj. 9. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!