Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Csendháborítás a saját lakásba...

Csendháborítás a saját lakásban és pénzbírság?

Figyelt kérdés

A héten délután 3körül haveromnál voltunk hároman, és zenét hallgattunk, de ezt nem úgy kell érteni, hogy pár óra hosszán keresztül végig üvöltött a zene, mivel 1,5órát voltunk fent, csak beugrottunk látogatóba, és a szomszédja 3x lekapcsolta a villanyórát. Előszőr azt hittük, hogy áramszünet van, de a harmadik lekapcsolásnál érhető volt, hogy a szomszéd jelez, hogy halkítsunk a zenén. Akié a lakás, ő ismeri a szomszédot hogy mi a "tűrőképessége", ergo, hogy mennyire lehet hangoskodni de nem érdekelte, hogy mondtam neki, hogy halkítani kellene valamit ( de itt tényleg nem arról van szó, hogy valami nagy mélynyomóval döngettük a házat, csupán hangos volt, de nem az a maximumra feltekert üvöltetés, ezért sem értettük, hogy miért kapcsolná le a szomszéd az áramot, vagy ha tényleg zavarja, akkor miért nem jött fel közölni, hogy hangos, és halkítsuk le, normális ember módjára megbeszélni! Nem akadékoskodtunk volna, hisz épp már indulni is akartunk...



És egyszercsak verték az ajtót a rendőrök, kimentünk hogy mivan, és közölték hogy csendháborítás, kapásból 5000ft helyszíni birság, és ha megint ki kell jönniük, akkor 50.000ft-tól 221.000ft-ig büntetnek! Na mármost ott magyaráztunk, hisz ők is hallották, hogy nem bömböl a hangfal, meg hogy épp indulni is készültünk, és hogy a saját lakásában van az illető, meg ugye mi, ettől függetlenül akkor is megbüntették.

Mert például azt megértem, ha tényleg este amikor az ember alszik, és valaki bulit csinál, főleg társasházban, vagy panelban ahol aztán sok sok embert zavarna vagy főleg ugye hogy este, akkor jogos, vagy ha az utcán este üvöltöznek lent részeg fiatalok, vagy korházaknál stb, ahol betegeket zavar, esetleg rongálnak is, na akkor oké hogy megbüntetik őket, de valakit a saját otthonában megbüntetni, mert zenét hallgatott, na az már egy kicsit durva. Véleményetek az egészről? Bocsi, ha kicsit össze-vissza írtam, csak gyors gondolatok, ha van kérdésetek, bármi, szívesen válaszolok, csak próbálok segíteni a haveromnak, hogy ezt a csekket ne kelljen befizetnie mivel ÉN nem tartom fernek ezt a dolgot egyáltalán, ráadásul az az 5000ft mehetne értelmes dologra is, mint pl: étel. Ugyanis egyáltalán nincsenek ők sem elengedve anyagilag...


Hát előre is köszönöm ha elolvastad és tudsz adni valami tanácsot!



2012. júl. 4. 22:23
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
83%
Én is laktam panelban. Sokszor zavart minket is a hangos zene. Ti ugyanis nem tudtok halkan zenét hallgatni. Lehet,hogy a szomszéd nappal is pihenne,beteg,kisbaba van stb. Azokat zavarhatja a zene. Főleg,ha többen voltatok,akkor ti is hangosabbak voltatok a kelleténél.
2012. júl. 4. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
77%

Teljesen mindegy mikor hatolsz be mások magánszférájába zavaróan. Nincs időhöz kötve. 3 elég erőteljes jelzést is kaptatok, hogy észbe kéne kapni. Nem sikerült. Sztem még kevés is az 5000 Ft.

(az ilyen hülye dumákat meg hagyjuk, hogy épp indulni készültünk, meg kajára is alig van pénz. az ilyen mindent kimagyarázni próbáló, de mindenkire szaró tahóktól csak felmegy az ember agyvize)

2012. júl. 4. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
90%
Nézd, ha a haverodat nem érdekelte a szomszéd tűrőképessége, majd kifizeti a büntetést. Ha telt neki olyan berendezésre, aminek a hangerejével ki lehet kergetni a szomszédot a világból, az 5000 Ft befizetése miatt sem fog éhezni.
2012. júl. 4. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 A kérdező kommentje:
Miért mit gondolsz mi a jó francot csináltunk? 3 hónapja nem láttuk a srácot, lakásához közel volt dolgunk, és épp otthon értük. Nem ittunk, nem drogoztunk meg ilyenek, mert rohadtul nem élünk ilyenekkel, egyszerűen meglátogattuk. Nem bulit csaptunk, hanem barátnőmmel felmentünk hozzá. Beszélgettünk, csináltunk valami egyszerűbb kis kaját is, közben szólt a zene, de nem úgy hogy az szőrnyű lenne, de persze hiába magyarázkodom itt nem ti voltatok ott, egyszerűen a sok "tahó"-ról alkotott összképedet közlöd itt velem. Hidd el nem írtam volna ki ezt a kérdést ide, ha valami kis tini hülye gyerek lennék, akik elmentek piálni valakihez és üvöltették a zenét. Ja és nem panel, hanem egy 2 emeletes társasház, és nincs kisbaba. 1 elég sok évet börtönben ült férfi és a felesége lakik ketten.
2012. júl. 4. 22:39
 5/35 anonim ***** válasza:
92%

"A szabálysértésekről szóló kormányrendelet értelmében, aki lakott területen, az ott levő épületben, vagy az ahhoz tartozó telken, tömegközlekedési eszközön, továbbá természeti és védett természeti területen indokolatlanul zajt okoz, amely alkalmas arra, hogy mások nyugalmát, illetőleg a természeti vagy a védett természeti értéket zavarja, harmincezer forintig terjedő pénzbírsággal sújtható"


Rágódj ezen kicsit...

2012. júl. 4. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 A kérdező kommentje:
kettesben*. És azt is megértem ha esetleg éjszakás volt a férfi, vagy a nő, mert az is előfordulhat. De van az embernek beszélőkéje is, és szól, hogy csend legyen. Mivel nem abban a városban lakunk ahol ő lakik, a buszra indultunk volna, képzeld el drága válaszoló, nem kimagyarázom. Az óriási hangfal pedig egy 2.1-es hangrendszer 25w-nyi teljesítménnyel. Képzelheted milyen brutális erőművel döngettük a falakat!!
2012. júl. 4. 22:41
 7/35 anonim ***** válasza:
28%
Ilyenért kijönnek a rendőrök? Ezt vhogy nem bírom elképzelni:/
2012. júl. 4. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
44%

Valóban, a törvényben nincs időkorlát a csendháborításra!

Pont azért mert ha valaki épp kisbabát szült(de millió más oka is lehet) akkor igenis figyelemmel kell lenni rá!


Az 5000 meg nagyon kevés és valóban nem érdekelte a barátodat a hangerő! Bár van egy olyan érzésem hogy ez nem az első eset volt a barátodnak hogy hangoskodott!


Szerintem fogja fel ezt tanulópénznek hogy bizony a törvény az törvény!

A legrosszabb ha elkezd lázadni hogy majd ő megmutatja és bömbölteti a zenét!

Mert jönnek a büntetések és a végén elzárást is kaphat ami valoszínű közmunkára lesz enyhítve!

Az meg a leggázabb ha a barátodat már fiatalon rabosítják és bekerül a rendőrségi nyilvántartásba a képe, ujjlenyomata, minden...


Beszéld rá a barátodat hogy kérjen bocsánatot és akkor lehet hogy visszavonja a feljelentést a lakó és nem kell fizetnie. De tényleg beszéld meg vele hogyha "lázadozik" azzal csak egyre nagyobb bajba kerül...

2012. júl. 4. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
100%

egyébként Kérdező meglepődnél mennyi fiatal ír ide hogy hangosan zajongott és megbüntették!

Volt aki elején leírta hogy nem érti mi a baja a szomszédnak aztán menet közben mondta el hogy "hát imádja a mélynyomóját de nem érti a szomszéd miért nem szereti ezt a búgó hangot"...

Szóval hidd el, rengetegen írnak ide "kis zajongást" ami aztán menet közben a beszédből derül ki később hogy elég hangos volt...


A te írásod is óvatosan ítélem meg mert sajnos a tapasztalatom az hogy mindenki bagatelizál aztán 20-ból ha egy van akinek valóban halkabb volt a zene...

2012. júl. 4. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
8%
A rendőrök adtak csekket vagy nyugtát? Szerintem simán lehúztak titeket saját zsebre. Olyan nincs, hogy a szomszéd bejelentése alapján kimennek, és rögtön büntetnek. Ráadásul a zavaró hangerő nem bemondás alapján megy, hanem pontosan mérhető paraméterekkel van megadva.
2012. júl. 4. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!