Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Csendháborítás a saját lakásba...

Csendháborítás a saját lakásban és pénzbírság?

Figyelt kérdés

A héten délután 3körül haveromnál voltunk hároman, és zenét hallgattunk, de ezt nem úgy kell érteni, hogy pár óra hosszán keresztül végig üvöltött a zene, mivel 1,5órát voltunk fent, csak beugrottunk látogatóba, és a szomszédja 3x lekapcsolta a villanyórát. Előszőr azt hittük, hogy áramszünet van, de a harmadik lekapcsolásnál érhető volt, hogy a szomszéd jelez, hogy halkítsunk a zenén. Akié a lakás, ő ismeri a szomszédot hogy mi a "tűrőképessége", ergo, hogy mennyire lehet hangoskodni de nem érdekelte, hogy mondtam neki, hogy halkítani kellene valamit ( de itt tényleg nem arról van szó, hogy valami nagy mélynyomóval döngettük a házat, csupán hangos volt, de nem az a maximumra feltekert üvöltetés, ezért sem értettük, hogy miért kapcsolná le a szomszéd az áramot, vagy ha tényleg zavarja, akkor miért nem jött fel közölni, hogy hangos, és halkítsuk le, normális ember módjára megbeszélni! Nem akadékoskodtunk volna, hisz épp már indulni is akartunk...



És egyszercsak verték az ajtót a rendőrök, kimentünk hogy mivan, és közölték hogy csendháborítás, kapásból 5000ft helyszíni birság, és ha megint ki kell jönniük, akkor 50.000ft-tól 221.000ft-ig büntetnek! Na mármost ott magyaráztunk, hisz ők is hallották, hogy nem bömböl a hangfal, meg hogy épp indulni is készültünk, és hogy a saját lakásában van az illető, meg ugye mi, ettől függetlenül akkor is megbüntették.

Mert például azt megértem, ha tényleg este amikor az ember alszik, és valaki bulit csinál, főleg társasházban, vagy panelban ahol aztán sok sok embert zavarna vagy főleg ugye hogy este, akkor jogos, vagy ha az utcán este üvöltöznek lent részeg fiatalok, vagy korházaknál stb, ahol betegeket zavar, esetleg rongálnak is, na akkor oké hogy megbüntetik őket, de valakit a saját otthonában megbüntetni, mert zenét hallgatott, na az már egy kicsit durva. Véleményetek az egészről? Bocsi, ha kicsit össze-vissza írtam, csak gyors gondolatok, ha van kérdésetek, bármi, szívesen válaszolok, csak próbálok segíteni a haveromnak, hogy ezt a csekket ne kelljen befizetnie mivel ÉN nem tartom fernek ezt a dolgot egyáltalán, ráadásul az az 5000ft mehetne értelmes dologra is, mint pl: étel. Ugyanis egyáltalán nincsenek ők sem elengedve anyagilag...


Hát előre is köszönöm ha elolvastad és tudsz adni valami tanácsot!



2012. júl. 4. 22:23
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
77%

Én sem gondoltam hogy erre kimennek.

Kíváncsi lennék,hogy ahhoz mit szólnának amikor reggel 10órától egészen este 8 óráig mást se hallunk mint a szomszéd egész napos ordibálását, mellette a 2 nagyobb fia ordibálását,ugrálást,dübörgését ahogy rohangálnak a lakásban.A 2 éves éves gyerek egész napos hisztijét,aki torka szakadtából sikoltozik.. Vajon erre mit mondanának?? Csendháborítás?? Mert én szívesebben hallgatnék inkább zenét pár óráig,mint egész nap ezt.

Azt mondanom sem kell,hogy a másik mellette lévő szomszéd,már rájuk rúgta az ajtót,hiszen a szerencsétlen éjszakás,és képtelen pihenni.Ahogy mi is..

2012. júl. 4. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
84%
Nekem az alattam lévő szomszéd kb. déltől estig bömbölteti a zenét, mélynyomóvalmindennel együtt, és nem bírjuk rávenni, h kapcsolja ki. Lementünk már kismilliószor, kopongtunk neki a csövön, erre visszakopog úgy, h vagy 2 percig csinálja, mintha ezzel azt hiszi, h milyen keménylegény és csak mégjobban felhangosítja, de úgy, h a falak remegnek..
2012. júl. 4. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 A kérdező kommentje:
Így van, haverom, a lakás tulaja kapott egy csekkett a rendőröktől vmi zöld papírt, amit alá is írt. Kérdezte a rendőröket arról, hogy nem este 10 után van-e csendháborítás stb; de higyjétek el, hogy ez messze volt a csendháborítástól. És épp ebből is jön az egyik kérdésem, mert kérdeztem ismerősömet ezzel kapcsolatban, hogy elvielg egy adott decibel értéket kell meghaladnia, hogy az tényleg annak számítson. Amúgy meg képzelhetitek, hogy nem az volt, hogy 3hónap után elmentünk hozzá ( ez idő alatt nem is találkoztunk és nagyon nem is tudtunk beszélni), majd fogtuk magunkat és csutkára tekertük a hangerőt csak azért, hogy a szomszédot idegesítsük vele. Azt se megerősíteni, se cáfolni nemtudom, hogy volt-e ez előtt ilyen problémájuk egymással, nem ott lakom. De nem hinném, mivel először haverom tényleg azt hitte, hogy csak áramszünet van. A 3ik lekapcsolásnál gondoltam a zenére, de arra is először csak poén jelleggel, hisz nem csapott akkora zajt, ami miatt szerintem délután 3kor rendőrt kellene hívni. A másik meg ami emberiségileg kicsit megzavart engem, hogy tényleg ennyire gerinctelen az a kedves szomszéd, hogy mmegmásszon 15lépcsőfokot, bekopogjon, hogy zavar ez a kis zaj, halkítsátok már le. Vagy ha annyira nehezére esik, akkor kiabáljon már fel, hogy KUSS LEGYEN! Biztosan megértettük volna, mert a zene hangereje nem nyomott volna el egy hangos kiabálást!
2012. júl. 4. 23:03
 14/35 anonim ***** válasza:
0%

Hihetetlen amit olvastam, nálunk az alsó szomszéd minden évben felújítja a lakását, orvos. Ilyenkor szombaton és vasárnap szétvernek egy elválasztó falat mert az emeleten két egymás mellettilakásuk van :D. Kutya nem szól egy szót sem ! Szomszéd házban felhúzzák a hungarocelt és ordibálnak egymással a munkások a kutyát nem érdekli.


Mondjuk egyik szomszéd szokott a másik lépcsőházban zongorázni egész nap, de nem jön ki rendőrség :D. Panelban azért kevesebbet hallani át, amikor új építésűben laktam ott a szomszéd mosogatásást is lehetett hallani.


Az hogy lekapcsolja a villanyórát, miért nem mondtátoka rendőröknek ? Az is bűncselekmény, hát nem az övé ! Ilyenkor szólni kellett volna egyébként szabálytalanúl jártak el a rendőrök mert 8-20-ig lehet mindennap zenét hallgatni, benne van a házirendben.


Mindenképpen tegyél panaszt a rendőrségen.

2012. júl. 4. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 reptoid ***** válasza:
88%

"emberiségileg"


Hát ez priceless :D

2012. júl. 4. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim válasza:
0%
hát sztem azt már bekell pengetni. De ezután mostmár adjatok neki rendesen! Csak egy félórát néha! De akkor ordítson ahogy bír. Mire kiérnek a kékek, addigra úgyis kikapcsoljátok. Aztán meg mi a bizonyíték? Egy ilyen gerinctelen tróger szava, aki még felmenni se bír? Pusztuljon...!!
2012. júl. 4. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
75%

"Nekem az alattam lévő szomszéd kb. déltől estig bömbölteti a zenét, mélynyomóvalmindennel együtt, és nem bírjuk rávenni, h kapcsolja ki. Lementünk már kismilliószor, kopongtunk neki a csövön, erre visszakopog úgy, h vagy 2 percig csinálja, mintha ezzel azt hiszi, h milyen keménylegény és csak mégjobban felhangosítja, de úgy, h a falak remegnek.."


Na, hát akkor itt az idő, hogy kihívd a rendőröket. Úgy látszik már cselekednek is.


Amúgy nincs decibel érték már 10 éve. Az értékelés szubjektív, kijön a rendőr és megállapítja a nyugalom megzavarását.

2012. júl. 4. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
43%
23:42 De nekem is ponjt ez a bajom, h tuti pont akkor kapcsolja majd le, mikor jönnek, meg nem is igazén értem, h hogy hívják ki az emberek:D Felhívják, hogy a szomszéd hangosan hallgatja a zenét, erre ők meg egyből pattannak, miközben kisebb bűncselekménynél sem szoktak vmi aktívak lenni, ez meg annál kisebb bűn... pedig én megtenném, ha tudnám, h nem röhögnének ki
2012. júl. 4. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
Amikor költöztünk, reggel 7-kor hétköznap a költöztetők szétverték baltával a zongorát mert már le vinni nem lehetett. Dübörgött mint az ágyú. Mondjuk megvolt fél órán belül.
2012. júl. 4. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
97%

Rendőrként megcáfolnék egy-két kommentet és megválaszolok pár felmerült kérdésedet.

A csendháborítás szabálysértési hivatkozását nagyon jól bemásolták. A rendőr MINDEN bejelentésre kötelezően ki kell hogy menjen. Nincs decibelhatár, indokolatlan zajkeltés van. Gondolom a bejelentő közölte, hogy 1-2 órája ment a zene. Ha a rendőrt bejelentésre hívják, akkor neki intézkednie KELL, magyarán büntetni. Ez így van a közlekedési balesetnél, garázs előtt parkolótól a csendháborításig, és MINDENKI JEGYEZZE MEG. Mivel ez az államnak pénz, a rendőrnek idő. 5-50eFtig helyszíni bírságolhat a saját döntése alapján. De a helyszíni bírságnak van pár kritériuma! Mégpedig, hogy elismerje a szabálysértést, ne vitassa az összeget, és hajlandó legyen aláírni. Ha valamelyik nem teljesül, akkor szabálysértési feljelentést tesz, és akkor a szabálysértési előadó szab ki bírságot 5-150eFt-ig. A 2. csendháborítási bejelentéstől KÖTELEZŐ feljelentést írni, akkor már nem bírságolhat, sőt elő is állíthat szabálysértés folytatása miatt, és a hangkeltő eszközt le is foglalhatja!

A rendőr miután kitöltötte a helyszíni bírságot, adott egy harmadlagos (zöld) másolatot a bírságszelvényről, melyen szerepelnek a barát adatai, szabálysértés ideje, helye, tényállása. Illete kapott egy sárga (csekket) pénzátutalási megbízást, melyet postai úton kell 30 napon belül befizetni, vagy 30 nap elteltével 3 nap áll rendelkezésére, hogy jelentkezzen ledolgozásra. Mivel a barátod az előbb leírtakat megvalósította, aláírásával elismerte a szabálysértést, nem vitatta az összeget, így nincs fellebbezési jogköre. Nem kérhet enyhítést, nem panaszolhat meg semmit.

Tehát a fő kérdésedre azt tudom mondani, hogy törvényes volt az intézkedés, tanulópénz.

2012. júl. 5. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!