Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Csendháborítás a saját lakásba...

Csendháborítás a saját lakásban és pénzbírság?

Figyelt kérdés

A héten délután 3körül haveromnál voltunk hároman, és zenét hallgattunk, de ezt nem úgy kell érteni, hogy pár óra hosszán keresztül végig üvöltött a zene, mivel 1,5órát voltunk fent, csak beugrottunk látogatóba, és a szomszédja 3x lekapcsolta a villanyórát. Előszőr azt hittük, hogy áramszünet van, de a harmadik lekapcsolásnál érhető volt, hogy a szomszéd jelez, hogy halkítsunk a zenén. Akié a lakás, ő ismeri a szomszédot hogy mi a "tűrőképessége", ergo, hogy mennyire lehet hangoskodni de nem érdekelte, hogy mondtam neki, hogy halkítani kellene valamit ( de itt tényleg nem arról van szó, hogy valami nagy mélynyomóval döngettük a házat, csupán hangos volt, de nem az a maximumra feltekert üvöltetés, ezért sem értettük, hogy miért kapcsolná le a szomszéd az áramot, vagy ha tényleg zavarja, akkor miért nem jött fel közölni, hogy hangos, és halkítsuk le, normális ember módjára megbeszélni! Nem akadékoskodtunk volna, hisz épp már indulni is akartunk...



És egyszercsak verték az ajtót a rendőrök, kimentünk hogy mivan, és közölték hogy csendháborítás, kapásból 5000ft helyszíni birság, és ha megint ki kell jönniük, akkor 50.000ft-tól 221.000ft-ig büntetnek! Na mármost ott magyaráztunk, hisz ők is hallották, hogy nem bömböl a hangfal, meg hogy épp indulni is készültünk, és hogy a saját lakásában van az illető, meg ugye mi, ettől függetlenül akkor is megbüntették.

Mert például azt megértem, ha tényleg este amikor az ember alszik, és valaki bulit csinál, főleg társasházban, vagy panelban ahol aztán sok sok embert zavarna vagy főleg ugye hogy este, akkor jogos, vagy ha az utcán este üvöltöznek lent részeg fiatalok, vagy korházaknál stb, ahol betegeket zavar, esetleg rongálnak is, na akkor oké hogy megbüntetik őket, de valakit a saját otthonában megbüntetni, mert zenét hallgatott, na az már egy kicsit durva. Véleményetek az egészről? Bocsi, ha kicsit össze-vissza írtam, csak gyors gondolatok, ha van kérdésetek, bármi, szívesen válaszolok, csak próbálok segíteni a haveromnak, hogy ezt a csekket ne kelljen befizetnie mivel ÉN nem tartom fernek ezt a dolgot egyáltalán, ráadásul az az 5000ft mehetne értelmes dologra is, mint pl: étel. Ugyanis egyáltalán nincsenek ők sem elengedve anyagilag...


Hát előre is köszönöm ha elolvastad és tudsz adni valami tanácsot!



2012. júl. 4. 22:23
1 2 3 4
 21/35 anonim válasza:
Basszus, akkor az 5000 ft-os csekkemet is lelehetett volna dolgozni 30 nap elteltével, amit a megállni tilos tábláért kaptam? :D
2012. júl. 5. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
59%

#20


Azt értem, hogy a mostani helyzetben a rendőrség elsődleges célja a pénzbeszedés, de azt elég neccesnek találom, hogy még csak meg sem próbálják tisztázni a helyzetet, rögtön büntetik azt, aki miatt bejelentést tettek. Léteznek rosszindulatú emberek is. A bejelentőt sosem vizsgálják? Ha jogtalan volt a bejelentés, mert mondjuk a szomszéd zajtűrése extrémen alacsony, és a normális élettel együtt járó zajok miatt hívta ki a rendőrséget, miért nem rajta verik le a kiszállás költségét?

2012. júl. 5. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
77%

21. Igen, 2012 április 15 után módosult, ha ezután kaptad akkor 5000Ft=6óra közmunka.


22. Természetesen vizsgálják a valódiságát, tehát a rendőr felveszi a kapcsolatot ugyanúgy a bejelentővel is, ennek hiányában nem bírságolhat, illetve meggyőződik a bejelentés valódiságáról is.

Ennek hiányában létezik egy szabálysértés, amit a bejelentőnek lehet kiszabni:

130. Valótlan bejelentés


175. § (1) Aki a hatóságnál vagy közfeladatot ellátó szervnél vészhelyzetről vagy rendzavarásról valótlan bejelentést tesz, szabálysértést követ el.


(2) Szabálysértés az is, ha a hamis bejelentés alapján a hatóság vagy a közfeladatot ellátó szerv szükségtelenül a bejelentésben megjelölt helyszínre vonul vagy egyéb intézkedésre kényszerül.

2012. júl. 5. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
77%

Annyit még hozzátennék, mert lemaradt, hogy a bírságszelvény és a csekk mellé kell, hogy kapj egy tájékoztatót a szabálysértési törvény módosításáról, azon le van írva, hogy mire változtatható át, ráírja a rendőr a bírságszelvény számát, és alá kell írnod. Egy példány a tiéd, egy a rendőré.

Pénzbeszedés? Én nem így fogom fel a helyzetet. Vannak olyanok akik tudnak viselkedni, betartják a törvényeket, szabályokat és néha hibáznak, ezt fel lehet ismerni. Ők általában figyelmeztetésben részesülnek, vagy egy csekély összegű bírságban, melytől nem gazdagodik az állam, mert rengeteg papírt gyártanak, és sok emberdolgozik rajta. Ez tanulópénz, büntetés, egy kis pofon, amiből tanulhatsz, hogy hogyan kell viselkedned ahhoz, hogy a társadalom megbecsüljön.

2012. júl. 5. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
74%

Magyarán ha zajong valaki és a kijövő rendőr ezt hallja akkor inkább fizessen az illető hisz a tárgyaláson a rendőr igazolni fogja.

Ha már épp nem zajongott egy ideje mire kiért a rendőrség akkor nem kell elfogadnia a büntetést és ha szerencséje van és a szomszédok is mellé állnak akkor elkerülheti a büntetést.

Azonban ha szomszédok igazolják a zajongást akkor megint gáz van.


És az eset 5000 forintja villámgyorsan felugrik ennek a sokszorosára, plusz akár a perköltséget is a nyakába akaszthatják és akkor nézhet hogy egy kis zajongás és csökönyösség százezrekbe került neki...


Szóval csak úgy zajongjon az ember ha a szomszédaival jóban van és azok mellette tanuskodnának. Ha nem akkor inkább halkítsa le és csöndben fizesse be ezt a minimális 5000 forintot...


Ja és ami az embernek egy "még így is halkan hallgatott" zene az lehet hogy a 4. szomszédnak fülsértő mélynyomóorgia...


És még egy dolog a sok bosszantó beírogatónak aki azzal jön hogy náluk bezzeg még nagyobb ordítások és zajongások vannak és oda biztos nem jönne ki a rendőrség! Na kedveseim talán KI KÉNE HÍVNI ŐKET!!!!!

Sok eset van amikor a rendőrség nem végzi a munkáját de azért aki eleve ki sem hívja de azért pampog és hisztizik az ellen megint ki vagyok akadva!

2012. júl. 5. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
64%
zoli7980 neked nem sikerült feldolgozni úgy látom az általam leírt valóságot.
2012. júl. 5. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:

26?

Mi?

2012. júl. 5. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
0%
zoli7980 Szerintem te álomvilágban élsz
2012. júl. 5. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:

28-as ismeretlen:

Neked is: Mi?

2012. júl. 5. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
100%

Nah jönnek a trollkodó egymondatos idióták :PPP

Dehát nem egyszerű több mondatban válaszolni! :DDD

Szerintem mindenki megkapta a kért választ de az egymondatos fakabát, zoli meg anonimka még mondjon valamit ha akar. Ha valami bennszorult fiúk az vagy lent vagy fent de jó ha kijön :PPP

2012. júl. 5. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!