A férjemtől 15. 000 ft-ot ellopott az egyik munkatársa. Ennyiért fel lehet jelenteni? Ennek van valami költsége?
"viszont a szabálysértés közigazgatási eljárás, ezt mindenki tudja, aki ért hozzá, többek között én is"
Tanulj még akkor, mert én meg rendőrként tudom, hogy a lopás az szabálysértés alá tartozik, és nem közigazgatási törvények alá.
A pénz kölcsönbeadásáról papír nélkül elég érdekes feljelentést tenni. Nehéz bebizonyítani, hogy te pénzt adtál kölcsön, ő pedig nem adta vissza. APAB
A Lopásért egy napot se kap a rendőrség le rendezi esetleg vissza adja a tettes a pénzt.
de ha az elkövető cigány volt akkor 5 év börtön is lehet.
Kedves Rendőr Úr!
Igen, szabálysértés. És az bizony a közigazgatási "ügycsoportba" tartozik, jogi szempontból.
Erről ennyit.
Kedves nem tudom ki! Nem szeretem ha cáfolják az igazam! Minden napos rutinnal csinálom, a közigazgatási eljárásokat is. Semmi köze nincs a KKT-hoz.
2012. évi II. törvény
Hatályos: 2012.04.15
a szabálysértésekről, a szabálysértési eljárásról és a szabálysértési nyilvántartási rendszerről1
A társadalmi együttélés általánosan elfogadott szabályait sértő vagy veszélyeztető, a bűncselekményként történő büntetni rendeléshez szükséges kockázatokkal és veszélyességgel azonban nem rendelkező kriminális cselekmények elleni hatékony fellépés érdekében az Országgyűlés a következő törvényt alkotja:
132. A tulajdon elleni szabálysértés
177. § (1) Aki
a) ötvenezer forintot meg nem haladó értékre lopást, sikkasztást, jogtalan elsajátítást, orgazdaságot,
b) ötvenezer forintot meg nem haladó kárt okozva készpénz-helyettesítő fizetési eszközzel visszaélést, csalást, szándékos rongálást,
c) ötvenezer forintot meg nem haladó vagyoni hátrányt okozva hűtlen kezelést
követ el, úgyszintén, aki e cselekmények elkövetését megkísérli, szabálysértést követ el.
(2) Aki idegen, nem gépi meghajtású járművet mástól azért vesz el, hogy jogtalanul használja, szabálysértést követ el.
(3) Aki a kulturális örökség védett elemeit, az államhatár, a megye-, város-, községhatár vagy a birtokhatár megjelölésére szolgáló hivatalos, vagy földmérési jelet vagy létesítményt, tömegközlekedési vagy távközlési eszközt, közúti jelzést, parkot vagy ahhoz tartozó felszerelést, természetvédelmi hatósági és tájékoztató táblát vagy egyéb közérdeket szolgáló jelet vagy létesítményt gondatlanul megsemmisít, megrongál, elvisz, áthelyez vagy elmozdít, szabálysértést követ el.
(4) Az (1) bekezdés a) pontjában meghatározott szabálysértés miatt az erdészeti szakszemélyzet tagja, a halászati őr, valamint a mezőőr, a természeti és védett természeti területeken a természetvédelmi őr, helyi jelentőségű védett természeti területen az önkormányzati természetvédelmi őr is szabhat ki helyszíni bírságot.
(5) Az (1) és (2) bekezdésben meghatározott szabálysértés miatt szabálysértési eljárásnak csak magánindítványra van helye, ha a sértett az elkövető hozzátartozója.
(6) Az elkövetési érték, kár, illetve okozott vagyoni hátrány összegének megállapítása céljából érték-egybefoglalásnak van helye, ha az eljárás alá vont személy az (1) bekezdés a)–c) pontjában meghatározott ugyanolyan cselekményt több alkalommal, legfeljebb egy éven belül követte el és ezeket együttesen bírálják el. Nincs helye érték-egybefoglalásnak, ha az üzletszerű elkövetés megállapítható.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!