Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Karamboloztunk miért nem...

Karamboloztunk miért nem kaptunk papírt? Miért nem kellett semmit sem aláírni?

Figyelt kérdés

Karamboloztunk a vőlegényem vezetett én utas voltam. Egyértelműen a másik fél volt a hibás. Üzemképtelenek lettek az autók, az anyagi kár elég nagy, személyi sérülés nem történt.

Ki hívtuk a rendőröket, volt kint helyszínelő is lefényképezett mindent, viszont nekem nagyon furcsa, hogy nem kellett semmit sem aláírnunk sem nekem sem a vőlegényemnek, semmi papírt nem kaptunk az esetről. Azóta már eltelt 5 nap (igaz hogy az ünnepek is benne voltak) de nem történt azóta semmi, azt mondták hogy telefonálnak majd. Nagyon furcsállom hogy nem írattak alá semmit? Már azóta voltunk bent a rendőrségen, és azt mondták nyugodjunk meg majd kapunk papírt amivel meg tudjuk csináltatni a kocsit.

A csavar az benne hogy ittas volt aki okozta a balesetet.... és védik..... Kérem valaki segítsen!


2012. ápr. 11. 21:53
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

1. Ha nem én hívom ki a rendőrt akkor kihívja a többi 50-60 ember közül valaki aki ott állt felettünk.

2. Az két autó útközepén a forgalmat elzárva állt, a kerekek kifordulva, nem indult a motor.

Szerinted nem kellett volna kihívni??????

Amúgy volt biztosítása a srácnak....

Szerintem jogosan tettünk bejelentést.

2012. ápr. 12. 09:15
 12/14 anonim ***** válasza:

"Ha nem én hívom ki a rendőrt akkor kihívja a többi 50-60 ember közül valaki aki ott állt felettünk."


Már miért hivná ki? Maradjak ott veletek napestig, ilyenkor nekem ott kell maradnom. Más kérdés ha valaki megsérült, de itt ilyenröl nincs szó.


"Az két autó útközepén a forgalmat elzárva állt, a kerekek kifordulva, nem indult a motor.

Szerinted nem kellett volna kihívni??????"


Én nem hivtam volna, csak autómentőt, addig sajnos a forgalomban lévőknek kerülgetniük kell. Ha rendőr arra jár, odajön, érdeklödik, megpróbálja a saját autómentőjét kihivni, de mivel te már hivtál, személyi sérülés nincs, megegyeztettek, dolga nem lévén bármilyen furcsa is neked továbbáll.


"Szerintem jogosan tettünk bejelentést."


Nem mondtam hogy nem jogosan, sőt, épp azt hogy jogosan. Csak annyit mondtam hogy a bejelentéssel magatokat is szivatjátok.

2012. ápr. 12. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
78%

Válasszuk már ketté a dolgot. Történt egy személyi sérülés nélküli baleset, ahol a gépkocsik jelentősen sérültek. Az úttestet elzárták a járművek, az egyik fél ittas volt.

Itt két külön dolgot kell intézni. Az egyik a gépkocsi javítása, amelyben a biztosítás alapvető szerepet játszik. A másik az ittasság és az eltakarítás, ami szintén nem ingyen van (ha nem tudtak saját erőből félreállni).


1. A javításhoz mindentől függetlenül szükség van a KGFB baleseti lap kitöltésére, amelyből pontosan kiderül a felelősségviselő személy, az adatai, a biztosítója, a baleset pontos leírása. Ezt a baleset okozója aláírja, eredeti példányát a szenvedő fél megkapja. Ha az okozó nem ismeri el a felelősségét, akkor kell rendőr, akinek többek között ennek kivizsgálása a feladata. Tehát elsődleges e papírral rendelkezni. Ezután azonnal értesíteni kell a vétkes fél biztosítóját, amelynek a szakértője a kocsit megvizsgálja. Ha közben bárki piszkálta a kocsit (az elszállításon kívül), a szakértő nem fog véleményt adni, a biztosítás ugrott. A szakértői véleménnyel be kell menni a biztosítóhoz, ahol ennek alapján az okozott kár felelősségét elismerik, a megtérítésről nyilatkoznak. Ezután lehet vinni javítani a kocsit, a költségeket a szerviz és a vétkes biztosítója egymás között intézik. Ha nem így jársz el, feltehetően nem tudod elérni, hogy a biztosító fizessen. Minél többet késlekedsz, annál kevésbé.


2. Az ittas vezetés bűncselekmény, a baleset okozása nem. Tehát a baleset okozása csak akkor és annyiban tartozik a rendőrségre, amennyiben a vétkességet nem ismeri el az okozó. A körülmények vizsgálatával a rendőrség mondja ki a vétkes személyét, vagy kényszeríti ki az aláírást. Ebből következően a vétkes a kárát maga rendezi. A Bűncselekmény viszont nem tartozik a másik félre, az a rendőrség hatásköre, intézkedik, ahogy akar. Legfeljebb fel lehet jelenteni nem megfelelő eljárásért, de az egy másik ügy.


Ha tehát nincs ilyen KGFB papírod, kizárólag erre koncentrálj, de azonnal, mert nagyon romlanak az esélyeid. Ha van, sürgősen intézd. A többi pedig csak akkor tartozik rád, ha nagyon kíváncsi természetű vagy.

2012. ápr. 12. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod!
2012. ápr. 12. 10:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!