Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Karamboloztunk miért nem...

Karamboloztunk miért nem kaptunk papírt? Miért nem kellett semmit sem aláírni?

Figyelt kérdés

Karamboloztunk a vőlegényem vezetett én utas voltam. Egyértelműen a másik fél volt a hibás. Üzemképtelenek lettek az autók, az anyagi kár elég nagy, személyi sérülés nem történt.

Ki hívtuk a rendőröket, volt kint helyszínelő is lefényképezett mindent, viszont nekem nagyon furcsa, hogy nem kellett semmit sem aláírnunk sem nekem sem a vőlegényemnek, semmi papírt nem kaptunk az esetről. Azóta már eltelt 5 nap (igaz hogy az ünnepek is benne voltak) de nem történt azóta semmi, azt mondták hogy telefonálnak majd. Nagyon furcsállom hogy nem írattak alá semmit? Már azóta voltunk bent a rendőrségen, és azt mondták nyugodjunk meg majd kapunk papírt amivel meg tudjuk csináltatni a kocsit.

A csavar az benne hogy ittas volt aki okozta a balesetet.... és védik..... Kérem valaki segítsen!


2012. ápr. 11. 21:53
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Mi az, hogy védik? Valami nagyfejes kölyke volt talán?
2012. ápr. 11. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Rendőr...

De az egész eset elég fura volt, 1 szemtanúnak írták fel az adatait közben lett volna 50 is. Meg hogy semmi sem írattak alá, érdekes. Elméletileg egy helyíni jegyzőkönyvet kell felvenni én úgy tudom.

De már érdeklődni sem merek :(

2012. ápr. 11. 22:05
 3/14 anonim ***** válasza:
Hát ha rendőr volt és ittas, akkor nagy gáz van. A két véglet az, hogy vagy kimossák őt valahogy vagy pedig ő fázik rá de nagyon. A jelenlegi viszonyok esetén sajnos az első eset következik be nagy valószínűséggel. Várj 1 hetet és ha nem jön papír, akkor addig járj a nyakukra, amíg nem csinálnak valamit. Addig meg keress valami jó ügyvédet.
2012. ápr. 11. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Hm....ez nem biztató:( én is úgy gondoltam, hogy egy hetet várok, csak olyan hamar lepattintják az embert.

Egyébként "elméletileg" elvitték akkor vérvételre mert másodszori fújásra mutatott a szonda...de már én ebben sem vagyok 100% biztos hogy megtörtént a vérvétel. Minket nem érdekel hogy mi lesz a sráccal csak a kocsi javítását fizesse ki a biztosító, mert az kb. 500ezer ft.

Köszi a választ!

2012. ápr. 11. 22:16
 5/14 anonim ***** válasza:

"De az egész eset elég fura volt, 1 szemtanúnak írták fel az adatait közben lett volna 50 is."


Akkor valószínűleg az az egy szemtanú is rendőr, vagy családtag. Szóval egyértelműen ti okoztátok a balesetet. Hahaha...

2012. ápr. 11. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

"Egyébként "elméletileg" elvitték akkor vérvételre mert másodszori fújásra mutatott a szonda...de már én ebben sem vagyok 100% biztos hogy megtörtént a vérvétel."


Ha két fújásból csak egyszer mutatott, akkor minimális volt benne. Tehát ezzel nem fogsz tudni mit kezdeni. És csak hogy tudd, a vérvétel pedig másfél két óra után szokott következni és ilyen esetben semmit sem mutat. Egy felest nyugodtan meg ihatsz vezetés előtt, mert semmit sem fognak tudni veled kezdeni. Mire vérvételig ér a történet már a húgyhólyagodban van és bár vesznek vizelet mintát is de azt már csak a drogteszt miatt. Úgyhogy már most elkönyvelheted magadnak, hogy még ha nem lett volna rendőr a delikvens akkor sem volt ittas.

2012. ápr. 11. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Gondolhattam volna, hogy csak rossz indulatúakkal fogok itt találkozni....mert ugye a magyar ember milyen:(

De a feltett kérdésre eddig még senki sem válaszolt!

2012. ápr. 12. 08:27
 8/14 anonim ***** válasza:

Milyen papirt szerettél volna kapni? Nem érdekel meg lesz e büntetve, de azért mégis érdekel.


Te és ellenfél megegyeztetek? Elismerte, aláirta hogy ő a hibás? Kék-sárga baleseti bejelentő ott a kezedben aláirva hogy ő a hibás? Kötelező biztositásának érvényeségét ellenőrizted? Adatok a kék-sárgán egyeznek?


Ha igen, akkor igy jártál jól. Ha ebbe belefolyik egy ittas vezetés akkor a biztositó széttárja a karját és perelheted a sofőrt. Amiböl 2023-ban lesz pénzed, illetve a biztositók szövetségétől ennél hamarabb, de csak tessék-lássék, tehát teljes mértékben ebben az esetben szinte biztos, hogy nem leszel kártalanitva.


Én azt javaslom ha kezedben az elismert felelösséges papir (amit az ellenféllel közösen töltötök ki) aláirva, adatok oks, akkor ne ugrálj tovább. Biztositó, autó javitattás és kész.

2012. ápr. 12. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Az ő ügye meg, hogy a biztosító fizet-e úgy gondolom összefüggésben van de amúgy lesz....rom mit csinálnak vele!!! És ezt komolyan mondom mert ha nem kapjuk félre a kormányt ott maradok.

Na ez az hogy ha rendőri intézkedés van akkor helyszíni jegyzőkönyv van (ezt is utólag mástól tudtam meg) nem kék-sárga baleset bejelentő lap(alá sem tudta volna írni a másik fél olyan állapotban volt). De nekünk ilyen sem volt....az meg legyen ember a talpán aki tudja mit kell csinálni a nagy ijedelembe.

2012. ápr. 12. 08:48
 10/14 anonim ***** válasza:

Na várjál... most nem töltöttetek ki baleseti bejelentőt?


Rendőri intézkedést akkor kell kérned ha személyi sérülés van vagy ha valami nem kerek. Pl. nem tudtok megállapodni a felelőség kérdésében, nincs kötelezője, ittas.


Ez utóbbi miatt is kihivhatod a rendőrt, de ha minden egyéb rendben felelösségéet elismeri (ilyenkor még akkor is célszerü elismernie ha nem is biztos hogy ő volt a hibás) és ennek ellenére kihivod a rendőrt, nem csak őt, de magadat is szivatod.

2012. ápr. 12. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!