Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Miért rendőrellenes a magyar nép?

Miért rendőrellenes a magyar nép?

Figyelt kérdés

próbáljunk meg ne 2006 októberére hivatkozni, mert az csak a tetőpontja volt egy előzménynek. Miért nincs a rendőrségnek tekintélye? Miért őket vádolják, és hozzák ki bűnösnek?


Arra senki nem gondol, hogy emiatt nem működik a bűnmegelőzés?


2012. márc. 3. 21:55
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:

"többségük sztem életében nem látott rendőrt közelről."


Nekem például pont ez a problémám, hogy nem látok rendőrt közelről, pedig nem ártana a környékre néhány. Csak hát nincs. És a közbiztonság mindeközben igen példás...

2012. márc. 4. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 Editte ***** válasza:
100%

Hali:)

Eddigi életemben csak udvarias rendőrrel találkoztam, (lehet ez azért, mert nő vagyok) de sok embertől hallom, hogy az esetek többségében azt feltételezik, hogy az állampolgár füllent és ezt próbálják is bebizonyítani. Nem szerencsés az sem, hogy muszáj bírságolniuk, mert kell a pénz a költségvetésnek. Akkor, ha kisebb szabálysértés esetén csak figyelmeztetnének, (néha tényleg megteszik) pozitívabb lenne a megítélés.

Igen, nem működik a bűnmegelőzés, mert nincs meg a bizalom a lakosság és a rendőr között. Pl.: szívesen szólna az ember, hogy elözönlik a falut a kábítószernepperek, autótolvajok, fegyverkereskedők, de kinek? Hogyan szóljon? Lehet, pont tudnak is róla és nem történik semmi, miért is?

Szerintem itt a fő kérdés inkább az kellene hogy legyen: Milyen úton-módon lehetne ezt a rendőrellenességet megszüntetni? Akkor arra jöhetnének válaszok anonim módon és nem úgy, hogy a rendőrségi dolgozók kérdezgetnék az utcában a Mari nénit meg a polgármestert, mert arra úgysem fog őszintén válaszolni senki! Problémát mindig csak teljes őszinte feltárással lehet megoldani, mégha ez sok esetben nagyon nem tetsző is! Ja.. és a legfelső szinteken kell mindent elkezdeni, a példamutatás sokat segítene, persze csak hosszú távon.:)

2012. márc. 4. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
Az sajnos elfogadott tény, hogy a bűntényeket nem elsősorban szigorú büntetésekkel, hanem leginkább a lebukás nagy esélyével lehet megelőzni. Mivel erre nálunk nincs a rendőrségnek megfelelő kapacitása, mert a rendőrök nagy része a közbiztonság fenntartása helyett az autósok csesztetésére lett ráállítva (az hozza a pénzt), a közbiztonság sok helyen a béka segge alatt van. Azt persze nem szabad elfelejteni, hogy a rendőrség csak végrehajtó szerv, a ludas mindig az aktuális kormány, amelyik nem ad megfelelő finanszírozást a rendőrségnek ahhoz, hogy normálisan tudják végezni a munkájukat.
2012. márc. 7. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim válasza:
100%

Talán pont azért, mert édesanyámat (én is ott voltam a párommal) feljelentették, mert állítólag telefonált vezetés közben. Na most elárulnám, hogy egy X nevezetű áruház parkolójában állt anyum (nem a kocsiban, hanem ott sétált) és akkor telefonált, amikor becsukta a kocsiajtót a telefonja rég a táskájában pihent. Kifordultunk és éppen tök véletlen a rendőrautó utánunk fordult és elkezdődött. A kihallgatáson én is és párom is tanúskodtunk természetesen édesanyám mellett. A pofátlanoknak volt képük olyanokat összehazudni, hogy látták a telefont (amiről mellesleg nem tudták megmondani a színét, ami azért egyszerű mert fehér-ezüst és nagyon csillog a napfényben...), és még azt mondták, hogy az én anyám akarta őket megvesztegetni? EZ EGY TISZTESSÉGES EMBER, AKI CSAL ÉS HAZUDIK???HÁT AZ ISTEN MIÉRT NEM SZÓRTA RÁJUK A HADIADÓT, TUDJÁK CSAK MEG MENNYI FÁJDALMAS ÓRÁT IS OKOZTAK AZ ILYEN KIS HECCÜKKEL, BÜDÖS PARASZTOK!!!

Röviden ezért utáljuk a rendőröket,a sz*r is belémfagy ha meglátok egyet is, mégha nem is csináltam semmit, hát honnan tudja már az ember lánya, hogy mikor jut eszükbe csak úgy játszadozni valakivel...

2012. márc. 7. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 A kérdező kommentje:

Azért tettem fel a kérdést, mert én tényleg csak rendes rendőrökkel találkoztam, nem láttam még példát kihágásokra. Az még a tapasztalatom, hogyha valaki hibát is követ el, akkor is azt mondja a rendőrnek, hogy "nem, én nem csináltam semmit, azért kapcsoltam ki a bizt.övet, mert megállított, azért volt a kezemben a telefon, mert megállított, stb... - most miért ilyen szemét PONT velem?" sztem ez is hányinger...


Nem beszélve arról, hogy nem az összes rendőr van az utcán, egyenruhában, vannak olyanok, akikkel mi nem is találkozunk, akkor hogyhogy ez alapján a néhány eset alapján ítélik el őket?

2012. márc. 12. 10:10
 26/26 sni ***** válasza:

24-es: tehát 2 rendőr hazudott, és ez alapján meg is van az összesről a vélemény? Én is találkoztam már bunkó állampolgárral, úgyhogy mostantól mindenki legye egy köcsög a szememben? Nem lesz, mert nem vagyok ilyen korlátolt!

Ha már szerettek sztorizni: 2 motorosrendőr megállítja a nőt (terhes) le van járva a műszaki 2 napja! Nagy gond, ugye? Jogszabály szerint el kell venni a forgalmit! Beszélgettek 5 percet, majd elengedték (mindenféle ellenszolgáltatás nélkül)! A hölgy másnap írt egy köszönőlevelet, hogy milyen aranyosak voltak a rendőrök, terhesen elengedték, nagyon hálás, megcsinálta a műszakit!

Végeredmény: a két rendőrt felfüggesztették, büntetőeljárás indult intézkedési kötelezettség elmulasztása, valamint hivatali visszaélés miatt, bár pénzt nem fogadtak el, de azért bevádolták őket! Ezek után azon a szolgálati helyen minden járőr pont lesz@rta, hogy kinek mi fáj, mi a gondja, ha szabály szerint kell játszani, legyen szabály szerint!

2013. febr. 17. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!