Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » A magyar rendőrök alkalmazhatn...

A magyar rendőrök alkalmazhatnak efféle technikákat?

Figyelt kérdés

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=lD-IC..


Ahogy a mellékelt ábra mutatja a srácnál kábítószert találnak és amikor bilincselésre kerülne a sor megpróbál elrohanni. Ekkor a rendőr ugrásból ráveti magát és úgy földhöz vágja, hogy még az orra is betörik.


A kérdésem az, hogy ez a fajta intézkedés akár kis országunkban is megtörténhetne ugyanígy, vagy itt még a rendőrt hoznák ki bűnösnek az eljárás végén?


2012. febr. 11. 10:48
 1/10 Shai-Hulud ***** válasza:
Elfogáskor a rendőrnek joga van akár fegyvert is használni.
2012. febr. 11. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Elméletben. Gyakorlatilag a magyar rendőr fegyvere csak akkor kerül ki a tokból, ha leadja a szolgálat végén...
2012. febr. 11. 11:37
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Gyakorlatban is kikerül, sőt használják is. Hazánkban is lőttek már le bankrablót, ahol lehet, hogy nem is volt indokolt.

Abban az esetben, hogyha az elkövető menekülni próbál, a rendőrnek joga van kényszerintézkedést alkalmazni.

2012. febr. 11. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
A ráugrás mióta ilyen hatalmasan fejlett technika? Öcsém, mi ezt már óvodában kifejlesztettük annak idején, azt hiszed a hazai rendőrök képtelenek erre? (Legálisnak meg teljesen legális, de a videón rendesen elb.szták.)
2012. febr. 11. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Itt nem a technikai bravúron van a hangsúly, hanem hogy ez bizony nem egy simogatós eljárás. Ez a bűnözőnek fáj ügyebár. Namost ebben az országban már egy ideje az a mérvadó, hogy a bűnözőnek mik a jogai. Ilyen szempontból kérdeztem, hogy az ilyen intézkedések tisztán végigvihetőek-e itt.
2012. febr. 11. 13:33
 6/10 Editte ***** válasza:

Hali:)

Sajna' olvastam olyat, hogy nem egész testtel, csak lábbal fektettek meg egy kemény bűnözőt, és bizony leszerelés lett a vége:( Persze ez már rég volt:)

2012. febr. 11. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Shai-Hulud ***** válasza:

"ez bizony nem egy simogatós eljárás."

Nem is kell simogatni azt, aki menekülni akar...


"a bűnözőnek mik a jogai. Ilyen szempontból kérdeztem, hogy az ilyen intézkedések tisztán végigvihetőek-e itt."

A jogait felolvassák neki. :-DD

Igen, véghezvihetőek. Elfogáskor a rendőrnek joga van erőszakot, szükség esetén fegyvert alkalmazni.


Pedro

2012. febr. 11. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Editte ***** válasza:
100%

Hali:)


"A jogait felolvassák neki. :-DD"

Nem fejből mondják?:) Én azt hittem, ez megy fejből is!:D

2012. febr. 11. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Shai-Hulud ***** válasza:
59%

#Editte

Hát amennyi joga manapság van egy letartóztatottnak, nem csodálnám, ha fél órás előadás lenne! :-DD


Pedro

2012. febr. 11. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Editte ***** válasza:

Hali:)


Pedro!


Akkor most bilincselés előtt, közben, vagy után keresik a jogokat tartalmazó papírokat a zsaruk a zsebükben?:D Esetleg csak szó nélkül viszik a letartóztatottat és majd később, benn az akárhol jön ez a rész?:D

2012. febr. 11. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!