Mi a véleményetek, hogy a Jobbik csendőrséget akar jobb lenne vagy rosszabb? Miért lenne eredményesebb egy csendőrség?
Mi a p*csa van itt, a Jobbik itt rendez közvélemény-kutatást, hogy minden 3. kérdés valamilyen módon róluk szól?
Amúgy kampányfogás, de hülyeség (ők is tudják). Gyakorlatilag a polgárőrség nagyobb jogokkal felelne meg a csendőrségnek. De ha már rendőri jogokat adunk valakinek akkor el kell várni, hogy teljesítse azokat a követelményeket amiket a rendőröknek kell. Azaz végül is rendőröket képzünk, csak csendőri nevet adunk nekik azért mert valamikor a múltban (ez a párt mindig a múltban él) a csendőröknek nagy tisztelete volt. Jelenleg se túl népszerű a rendőri pálya, folyamatos a létszámhiány, akkor mégis kit ruháznának fel csendőri jogokkal? Minden hülye kaphatna fegyvert, csak mert kéri? Szóval ezért hülyeség, mert mint gyakorlatilag minden a Jobbik programjában ez sincs kifejtve, hogy miként, és hogyan hoznák létre. A probléma megoldására nem csendőrség kell, hanem vonzóvá kell tenni a rendőri pályát a fiataloknak, hogy jusson mindenhova elég, és szigorítani kell a büntetési tételeket (akár jöhetne a "3 csapás" törvény is). Emellett a kisebb településekre, ahol nincs rendőrörs, képzett polgárőrséget kell létrehozni.
A Magyar Királyi Csendőrség feladata Magyarország vidéki területein a közbiztonság fenntartása, a törvények betartásának és a közrendnek a biztositása volt, megalapitásától, 1881-től, a 2. világháború végén bekövetkezett feloszlatásáig, 1945-ig
Eleinte a csendőröket a honvédek közül toborozták, szigorú válogatással. Csak azok a honvédek léphettek át a Csendőrségbe, akiknek kiváló szolgálati hátterük volt. A Csendőrség keretén belül további kiképzésben részesültek és csupán a kötelező próbaidő leteltével, valamint egy sikeresen letett irásbeli vizsga után váltak véglegesen csendőrré. A tiszteket a Ludovika Akadémián, majd végzésük után a Csendőrtiszti Tanfolyamon képezték ki, amelynek sikeres elvégzése után hadnagyként avatták fel őket. Kb. 40%-uknak jogi doktori diplomája is volt.
A Csendőrség kis őrsökre oszolva látta el a vidékeken a feladatát. Egy-egy őrs 5-15 csendőrből állott egy tiszthelyettes őrsparancsnok vezetése alatt. A csendőrök végeztek minden bűnügyi felderitést és kivizsgálást, mégpedig igen hatékonyan: nyomozásuk az estek 90 %-ában sikerrel járt.
A magyar kommunista rendszer a 2. világháború végeztével feloszlatta a Csendőrséget. A Csendőrség egész testületét háborús bűnösnek nyilvánitotta, és ebből következően minden egyes jelen vagy múltbeli csendőrt üldözött. Az otthonmaradt csendőrök zömét bebörtönözték, sokakat az AVO-sok megkinoztak és kivégeztek. Csupán az 1989-es rendszerváltozást követően ismerték el a csendőrség jelentős szerepét a magyar rend fenntartásban. Ennek ellenére a mai Magyarországon a csendőr névnek még most is negativ kicsengése van a kommunista rendszer 45 éves csendőrség-ellenes propagandája és rágalmazási hadjárata eredményeképpen.
A csendőrség Európa számos országában létező, helyenként szervezetileg részben a hadsereghez tartozó, katonai elvek szerint szervezett rendőri szerv, amelynek fő feladata a rendfenntartásra korlátozódik.
Csendőrség mükődik (a teljesség igénye nélkül);
Franciaországban. Olaszországban, Spanyolországban, Svájcban, Portugáliában,Németországban, Vatikánban.
A románoknál működik csendőrség, Jandarmeria (zsándármériá) néven. Jelentősen visszaszorították a közterületen elkövetett szabálysértések és bűncselekmények számát, sporteseményeken biztosítanak. Egyszer nézz meg egy román csendőrt és majd rájössz, hogy mit neveznek visszatartó erőnek...
--marconi--
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!