Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ha valakit bilincsben visznek...

Ha valakit bilincsben visznek el a rendőrök a munkahelyéről az komoly ügy lehet, vagy előírás nekik a bilincselés és esetleg kisebb ügy, vagy félreértés is lehet?

Figyelt kérdés
Az a fura, hogy egy 25 év körüli, kb. 160 cm magas és 45 kg-os lányról van szó, aki nem tűnt veszélyesnek és egyébként kozmetikus.
2011. jún. 26. 08:14
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
a-a, NAV-os vagyok
2011. okt. 8. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
100%

hát későn válaszolok de hátha megnézed még :D


Lány vagyok még nem vagyok 18 vékonyabb...egyáltalán nem hisztizek de soha...tudomásul veszem amit mondanak aztán kész....

Na hát este sétáltam hazafelé egy baráttól és egy férfi hát hozzám képest igen nagy darab nekem jött totálisan szándékosan és gyengén bár de hasba csapott....erre én azért persze ideges lettem és megjegyeztem neki hogy minek vert hasba...elkezdett ordítani és lökdösődni igaz vissza lögtem de nem ez a lényeg :D valami paraszt kihívta a rendőröket és azok meghallgatták a verzióinkat...erre föl az idétlen pasas elkezdett magyarázni hogy én neki támadtam és megütöttem....a rendőrök persze félre kísértek igazoltattak átnézte a cuccaim....aztán mikor elkezdett a csávó szitkozódni csak oda akartam menni a rendőr elém nyúlt is elé erőteljesen visszarántott meg is álltam nyugodtan és mikor férfi odaköpött a rendőr megint csak engem fogott meg és én kihúztam a kezem a kezéből hogy ne szorongasson...erre megkért hogy forduljak meg tegyem hátra a kezem...én persze meglepődtem és hirtelen nem tettem meg...erre odajött a tarkómmal a kocsihoz tolt és ketten engem bilincseltek meg!!! de elég keményen szorított rendesen a bilincs pedig nem én voltam a hibás...hát erről ennyit.

2012. szept. 20. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
Ellenálltál a rendőri intézkedésnek. Azért bilincseltek meg, mert kihúztad a kezed.
2012. szept. 20. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
igen ez igaz de egyáltalán nem én voltam hibás :D és akkor is kicsit durván léptek fel azért szerintem
2012. szept. 23. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:

Erre csak azt tudom mondani, amit az ottani kollégák is.

Nincs hibás.

Rendőri intézkedést kértek. A könnyű testi sértés az magánindítványos, azaz neked kell elmenned látleletet vetetni, és utána hivatali munkaidőben bemenni a rendőrségre.

Ennyi a te részed. A rendőri intézkedés alól pedig megpróbáltál kibújni, ezért előállítottak. Ők nem hagyhatnak titeket verekedni, és elmenni a helyszínről, mert a rendőr visszatarthat.

Durva vagy sem, ez a szabály!

2012. szept. 23. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:

hát eből a szempontból igazad van :D

ha jól sejtem rendőr vagy te is szóval a kérdésem annyi még hogy ha te ezt tapasztalnád elhinnéd hogy egy 50-55 kg os lány nekiront egy 90 kg körüli pasasnak?

a szabály tényleg szabály meg hogy ez a munkája a rendőröknek és lehet ha nincsenek ott akkor verekedés lesz amibe egyértelmű én maradtam volna alul de nagyon :D

arra próbáltam utálni hogy nem bünőző feltétlenül az akit megbilincselnek bár nem értem én se hogy mitől lehetnék én veszélyes rájuk nézve hát meg se merném támadni őket,eszembe se jutna ilyen hülyeség :D szabályos egyébként ilyenkor a ruházatom átnézése ?

2012. szept. 24. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
még a bilincs alkalmazása elöt... és nem kéne felszólítani hogy ha nem maradok akkor kényszerítő eszközt vagy testi kényszert fognak alkalmazni? vagy csak mivel megrántottam a kezem azért bilincseltek meg hirtelen?
2012. szept. 24. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:

Igen, nem lehet előállítva úgy senki, hogy nincs átvizsgálva a ruházata.

A bilincs pedig nem csak a támadás megakadályozására kell. Egyrészt arra, másrészt a szökést is gátlod vele, mivel nem mozoghat olyan gyorsan, illetve az önkárosítás megakadályozása miatt is.

Gyakorlatilag törvény szerint mindenkire rá lehet rakni, akit előállítasz.

Mindenkit figyelmeztetni kell a kényszerítő eszköz használatára, KIVÉVE ha az késedelemmel járna, és veszélyeztetné az intézkedés végkimenetelét. Azaz, ha kihúzod a kezed, akkor nem kezdi el mondani, hogy "a törvény nevében felszólítom, hogy fejezze be a cselekményét, mivel kényszerítő eszközt fogok alkalmazni, tehát tegye vissza a kezét, most kényszerítő eszközt fogok alkalmazni, mivel felszólításomra sem tette vissza a kezét". Tehát törvény szerint a felszólítás mellőzhető, mivel ott és abban a pillanatban kellett megakadályozni a cselekedeted.

2012. szept. 24. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:

voltak vicces sztorijaid? előállításokról meg intézkedésekről? xD

és köszi a választ már értem legalább xD

2012. szept. 24. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:

09-20 18:05!


Szerintem ez nagyon durva! Még Téged bilincselnek meg egy idióta miatt??? Meddig voltál bilincsben? Be is vittek?

2012. szept. 24. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!