Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ha valakit bilincsben visznek...

Ha valakit bilincsben visznek el a rendőrök a munkahelyéről az komoly ügy lehet, vagy előírás nekik a bilincselés és esetleg kisebb ügy, vagy félreértés is lehet?

Figyelt kérdés
Az a fura, hogy egy 25 év körüli, kb. 160 cm magas és 45 kg-os lányról van szó, aki nem tűnt veszélyesnek és egyébként kozmetikus.
2011. jún. 26. 08:14
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
Nem biztos, hogy előállították, lehetett tanú elővezetés is. Sorozatgyilkosért nem 2 inges rendőr fog menni azért.
2011. jún. 26. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim válasza:
Fel kéne már fognia sok embernek, hogy a rendőr nem hord magánál mérőszalagot és mérleget.
2011. jún. 26. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:

Előzőhöz!


És azt is, hogy egy "törékeny kislány" sokszor hisztisebb - így veszélyesebb is akár önmagára, akár másra - mint mondjuk egy 2 méteres, 120 kilós férfi. Szóval lehet, hogy csak a hiszti miatt tettek rá karperecet.

2011. jún. 26. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:

15 évesek, kis testalkatúak és csak szabálysértést követtek el:


[link]


[link]

2011. jún. 26. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
78%

Én egyet értek azzal, hogy bilincseljék meg, így nem árthatnak sem maguknak, sem másoknak. Ezenkívül pszichológiai hatása is van. Annak nincs értelme, hogy normálisan viselkedve, semmit sem korlátozunk a számukra. A lopás az lopás, remélhetőleg ezentúl megtanulja, hogy ne lopjon, mert bizony ciki. Az okozott kárt, a rendőrségi, bírósági költséget pedig ki kellene fizettetni a szülővel.

Picit elszemtelenedett a fiatalság, ami valakinek szórakozás, gyerekcsíny, az másnak több napi keresete...

Annak ellenére sem tudom sajnálni a figyelmeztetett diákokat, hogy az RTL megtett mindent ennek érdekében...

2011. jún. 26. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
5%

Én meg nem értek egyet!


Több 10-100 milliós kárt okozó gyanúsítottakat (vagyon elleni, gazdasági bcs.) még csak őrizetbe sem vesznek a nyomozás alatt. Gyakorlatilag ez azt jelenti, hogy soha nem kerül rájuk bilincs és egyetlen órát sem töltenek rács mögött, ugyanis a végén (2-3-4-5 év múlva) az időmúlásra is tekintettel kapnak pár év felfüggesztettet.


Ehhez képest pár ezer forint értékben lopó kislányokat zártak fogdába két napra és kísérgettek meg mutogattak megbilincselt kezekkel ország-világ előtt. (Nem vagyok liberális, de ez túlzás volt.)

2011. jún. 26. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
nemrég az Alditól nem messze levő buszmegállóban, ahol a 33-as áll meg, a rendőrök elvittek két roma felnőttet, egy férfit és egy nőt, de nem voltak megbilincselve. A kocsijukat meg egy hosszú hajú pasas vitte el. Nem tudom, mi történhetett. Amikor leszálltam a buszról, egy rendőrautó fordult be szirénázás nélkül a Lidlbe. Nem foglalkoztam vele, mert azt gondoltam, ellenőrzést tartanak. Én bementem az Aldiba bevásárolni. Mikor kijöttem, lekéstem a buszt, így várakoznom kellett, feltűnt, hogy a rendőrök két emberrel vitatkoztak. A két személynél láttam, hogy bevásároltak. Hogy mi történt, azt nem tudom, de az biztos, hogy a két ember a Lidlben vásárolgatott, mert felismertem a chipset a roma férfi kezében. Lehet, hogy valami garázdaságot követtek el a boltban, úgyhogy beültették őket a rendőrkocsiba a bevásárolt holmijukkal együtt.
2011. jún. 26. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 Szonjus ***** válasza:
Nekem azt mondták, hogy csak a 03-as körözés alatt álló embereket, a visszaesőket, azokat akiknél fenn áll a szökés veszélye, illetve akik (pl. droggal való visszaélésnél stb.) a bizonyítékot " el tudják dobni" bocs az utolsót nem tudom megfogalmazni szebben
2011. júl. 7. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
én egy másik fegyveres szervnék vagyok, mi 4 esetbe használhatunk bilincset: tettleges ellenszegülés megtörésére, önkárosítás megakadályozására, szökés megak., tamadás megak. Ezek a pontok azért nagyon sok mindent felölelnek.
2011. okt. 5. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
utolsó! Ez a rendőrségi szolgálati szabályzatban is így van. Gondolom bv-s vagy. A lényeg, hogy jogilag nem kifogásolható a bilincs használata. A rendőr, és az elővezetett érdeke miatt szerintem alkalmazni kell minden esetben, mikor a törvény lehetőséget ad rá.
2011. okt. 5. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!