Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Jogos-e a parkolási bírság,...

Jogos-e a parkolási bírság, ha az autóban ültem, járó motorral?

Figyelt kérdés

Ma jött a 30ezres bírság. Megnéztem a képet a neten. Az adott helyen KI SE SZáLLTAM a kocsiból, még a motort sem állítottam le, csak megálltam 5-6 percre mert csengett a telefon. A közlekedést nem veszélyeztettem, csak a zebra volt közvetlen előttem.

A fellebbezés is ötezer Ft. Szerintem igazságtalan.


2011. febr. 4. 19:19
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
86%

Azért ahhoz nem kell jogásznak lenned,hogy tud,a zebránál tilos megállni.Hiszen van jogosítványod,és te ezt tanultad is..Nekem nincs jogsim,de ezt még én is tudtam..

Nagyon valószínű,hogy ezért büntettek meg.Mivel gondolom gazdag nem vagy(mert akkor nem idegeskednél a büntetés miatt) Így azt tanácsolom,hogy fizesd ki a büntetést,és okulj ebből.Legközelebb vezetés közben ne vedd fel a telefont..

A párom sose veszi fel vezetésközben.Mindig azt mondja,majd ha megállunk valahol visszahívja,vagy ha az illetőnek nagyon sürgős,akkor később is fog telefonálni..

2011. febr. 4. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
73%

"A büntetési tételeket pedig NEM az átlagemberek pénztárcájához igazítják."


Még jó. Szerinted hányan tartanák be a szabályokat, ha 500 forint lenne egy bünti? Éppen az a célja, hogy elrettentse a pacákot a szabálysértéstől. Hogy ne azért közlekedjen szabályosan, mert különben megbüntetik, hanem azért, mert úgy biztonságos a saját és a mások életére nézve.

2011. febr. 4. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

Akik 10milliós kocsikkal száguldoznak, azoknak a 30ezer meg a 130ezer se elrettentő.

A normál átlagembernek meg akár 1-2 het fizetése is lehet 30 rugó, ami szerintem aránytalan bünti csak azért, mert megálltam, mert csengett a telcsi. Nem veszélyeztettem senkit.

Ahhoz hogy az összes szabályt ismerd min jogi diploma kéne.

2011. febr. 6. 16:43
 14/20 anonim ***** válasza:
Nem vagyok jogász, mégis ismerem a kresz szabályait, érdekes, lehet, hogy zseni vagyok? :D
2011. febr. 6. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
19.52! Neked is javaslom a KRESZ könyv átlapozgatását mert álló jármüvet nem lehet kielőzni!! csak kikerülni.Csak haladó jármüvet lehet előzni.
2011. febr. 17. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
"mi" elhisszük, hogy a telefon miatt álltál meg a zebra előtt 5 m-en belül. Csak az nem hitte el aki a képet készitette. És miért 5-6 percre álltál meg? Azért mert csengett? Hadd csörögjön majd a zebra után álltál volna meg és akkor felveszed. Nem? Mit mondasz annak a szülőnek akinek a gyerekét elütik miattad a zebrán mert nem látta Tőled? Nem felháborodni kell hanem betartani a szabályokat
2011. febr. 17. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

Nagyon nem kellett engem kerülgetni, mert kényelmesen elfért mellettem min. 2 autó.

A közlekedésbiztonságot - ismételten elmondanám - NEM veszélyeztettem. Úgyhogy miattam biztos nem ütöttek volna el senkit.

De leszarom, kifizetem, mi mást tehetek, majd legközelebb nem zebránál állok meg.

ELGONDOLKODTATÓ:

Ha az állam az összes szabálysértésért bírságolna, 1 éven belül kifizetnénk az összes államadósságot. Csak aztán lehet, hogy csökkenne a gk használat és a benzinfogyasztás, ami kiesés az államnak. Szóval sehogy nem jó...(?)

2011. febr. 17. 22:42
 18/20 anonim ***** válasza:
10.08 vagyok: Igy van! Ez a helyes hozzáállás!!Máskor légy figyelmesebb.....
2011. febr. 18. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Teljes mértékben egyet értek a kérdés kiírójával.

Ezek a büntetési tételek,hát finomat szólva is ...

Akik meg okoskodnak és azért van,hogy betartsuk a kreszt és ne hibázzunk,persze mikor egy kintfelejtett 30as tábla miatt kapnak le 50el az is az én hibám ugye a sok hülyeség

Igaz engem soha nem fotoztak még le trafipaxal de ez csak a szerencsén múlott

Egyszer kaptam egy zöldterületen való parkolási bírságot,egy sártengerbe raktam le az autót

Rohadt Magyarország ,szánalmas csicska törvénytisztelő kis pondró emberekkel

2011. márc. 29. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Nem csak Magyarországon vannak ilyen dolgok.Én Angliában élek.Itt ha valakinek kocsija van,és nincs saját parkolóháza,vagyis az utcán parkol akkor évente fizetnie kell az önkormányzatnál parkolási díjat. Muszáj a díjat fizetni,mert minden nap akár többször is jár a parkőr.

Viszont az önkormányzat nagy ívben lesz@rja hogy több az autó mint az utca hossza.Sokkal több érvényes parkolási díjat adnak ki ,mint amennyi hely van.. Aki este 8-9-kor érékezik haza az csak imádkozhat,hogy a fizetett zónában legyen egy kocsi hely,és tudjon parkolni..Mert ha nincs akkor számíthat a 30 fontos büntetésre(amit ha nem fizeti ki az ember X.napon belül akkor duplázódik,és duplázódik)Mi egy nap este 10-re értünk haza.Hely sehol nem volt,így a duplasárga csíkra álltunk,reménykedve hogy reggel 7-nél előbb csak nem jön a parkőr.Hát persze,hogy jött,és megkaptuk a büntetést.Fellebbeztünk,hogy van érvényes parkolási engedélyünk,de nem volt sehol hely.Le is fotóztuk mi is este az egész utcát,hogy lássák a képeken,hogy tényleg nincs hova beállni.A válasz a következő volt.

A büntetést továbbra is rendezni kell.Azt hogy van parkolási engedélyünk még nem jogosít fel minket arra hogy olyan helyen álljon ahol nem lehet(duplasárga csíkon)Ha nincs sehol hely,akkor keresni kell egy olyan parkolót ahol be lehet állni a kocsival még akkor is ha többlet költséggel jár..(a parkolóházak este 8-kor bezárnak)

Visszaírtuk,hogy akkor mondják meg hol parkolhatnánk mert a parkolóházak este zárnak.Vissza írták,hogy a város határán található nyílt parkoló(ami az otthonunktól olyan 20 km-re van) és óránként 4 font a parkolási díj..

Na ennyit az angol rendszerről!!!Nem jobb az otthoni helyzetnél..

2011. márc. 29. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!