Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Jogos-e a parkolási bírság,...

Jogos-e a parkolási bírság, ha az autóban ültem, járó motorral?

Figyelt kérdés

Ma jött a 30ezres bírság. Megnéztem a képet a neten. Az adott helyen KI SE SZáLLTAM a kocsiból, még a motort sem állítottam le, csak megálltam 5-6 percre mert csengett a telefon. A közlekedést nem veszélyeztettem, csak a zebra volt közvetlen előttem.

A fellebbezés is ötezer Ft. Szerintem igazságtalan.


2011. febr. 4. 19:19
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
56%
Nem.
2011. febr. 4. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Ne fizesd ki a bírságot. Ennyire egyszerű.
2011. febr. 4. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
Max lecsukják. xD
2011. febr. 4. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Az hiszem van egy szabály,hogy a zebra előtt,és után valahány méterig TILOS még megállni is.Lehet,hogy ezért büntettek meg?
2011. febr. 4. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem volt várakozni tilos tábla, akkor a zebra miatt kaphattad.
2011. febr. 4. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Járó motorral, ki se szálltam, csak telefonálni álltam meg.

A fényképet ha kinagyítják sztem látszana h benne ülök. Ez se számít? Inkább telefonáltam volna menet közben?

2011. febr. 4. 19:45
 7/20 anonim ***** válasza:
A zebra miatt kaphattad, mert szabálytalanul álltál meg! Nem számít, hogy nem szálltál ki, ráadásul zebránál nincs előzés, ha valaki megáll közvetlenül a zebra előtt, akkor a mellette lévő sávban(ha van) a másik autónak is meg kell állnia. Néha nem ártana a kresz könyvet átolvasni. Legalább az újításokat!
2011. febr. 4. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Ha tényleg közvetlen előtted volt a zebra, akkor jogos...
2011. febr. 4. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

zebra előtt 5 méteren belül nem parkolhatsz, utána viszont közvetlenül már igen. lényegtelen, hogy kiszálltál-e avagy sem, sajnos. ráadásul ha volt megállást vagy várakozást tiltó tábla akkor az előbbi esetben biztosan jogos az utóbbiban pedig valszeg jogos a büntetés ha állításod szerint 5-6 percig álltál ott. Az sok, 5 percen túl már várakozásnak számít. Tehát több oka is lehetett, valszeg jogos, be kell fizetni.


Ha pedig csörög a telefon 3 lehetőséged is van:

headset, szabályosan parkolsz, vagy nem veszed fel.

A 4. h menet közben felveszed, akkor meg jön majd a még sokkal nagyobb csekk és azon is fel leszel háborodva. Az sem megoldás sajna.

2011. febr. 4. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Csak akkor lehet az egészet leszarni ha a bőröd alatt is pénz van.

A büntetési tételeket pedig NEM az átlagemberek pénztárcájához igazítják.

Ahhoz meg hogy minden törvényt, szabályt rendeletet be tudj tartani, min. jogász diploma kéne, naprakészen frissült ismeretekkel.

A "vétkes" telefonhívást pedig jobban jártam volna ha fel se veszem, olyan fals hír jött ami kizökkentett.

2011. febr. 4. 21:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!