Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Támogatnád-e a parkolási díj...

Támogatnád-e a parkolási díj megszüntetését?

Figyelt kérdés

Olyan piszok drága már egy óra is, és az utak is egyre rosszabbak. Állítólag azért van, hogy ebből fizessük az utak rendbetételét, és hogy a közterületek ne legyenek tele autóval.

Mi értelme ennek ha így is fizetem az adómból az utak felújítását?

Mi értelme van hogy fizessek ezért hogy megálljak valahol?

Ki húz ebből hasznot, és a legfontosabb melyik állat találta ki a parkolási díjat?


2010. jún. 8. 16:56
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Próbáljatok meg a lenti kérdésekre is válaszolni, és írjátok meg a véleményeteket is.
2010. jún. 8. 16:57
 2/12 anonim ***** válasza:

Azért találták ki a parkolási díjat, mert ez egy biztos bevételi forrás az államnak.

Csak sajnos ilyen centrum kft és hasonló sz@roknak megy a pénz jó része.

Ez a baj igen, hogy fizetünk, de cserébe nem kapunk semmit. Csak a rossz utakat.

2010. jún. 8. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Nem tudom ki találta ki. A célja az, hogy ne pont a város közepe legyen tele autókkal. Ha olcsó lenne, mindenki a belvárosban állnak meg, sokakat visszatart a drága parkolás. Az utak rendbetétele nem ebből, hanem egyrészt a súlyadóból, másrészt a benzin árába épített adóból megy (elvileg). Hasznot a parkolási társaságok, a város(rész), és persze a behajtók húznak a dologból.

Nem lehet mindent megszüntetni, "mert piszok drága"...

2010. jún. 8. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
én az összes órát lezúznám a k*rva anyjába
2010. jún. 8. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
igen. a parkolóházaknál viszont maradjon.
2010. jún. 8. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
én inkább azt támogatnám, hogy egy pályakezdő orvosnak ne havi 80-ért kelljen b*sznia a rezet rezidensként, egy pályakezdő közgazdásznak/mérnöknek/egyéb diplomásnak ne kávét kelljen főznie havi 70-ért, és egy átlagos munkás se 100 körül kapjon. Nem a parkolás a drága, hanem a fizetéseink kevesek.
2010. jún. 8. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Szerintem is igazságtalan, mert így is hosszasan keresgélni kell a parkolóhelyeket. Számtalanszor előfordult velem, hogy 10-15 percet kellett még visszafelé sétálnom, és ezért még fizetek is. Ami viszont a legdühítőbb, hogy semmilyen ellenszolgáltatást nem kapok ezért az óránkénti 400-500 Ft-ért. Ha belegondolok, hogy egy diákmunka ennyit vagy ennyit sem fizet óránként, mi meg ennyit a semmiért, az igen elszomorító. Mire fel? A munkatársam autóját feltörték a minap, a parkolótársaság pedig széttárta a kezeit. Legalább a betört ablak árát megtérítenék, ha már fizetünk nekik. De nem, mert akkor kevesebbet tudnának zsebre vágni. Végre itt a jóidő, én azóta robogóval járok, amit két éve vettem, és szerintem már behozta az árát benzinen meg parkolásban.
2010. jún. 8. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
szerintem jogos dolog a parkoási díj, így is kautikus a helyzet a nagyvárosokban, ha eltörölnék bele se merek gondolni mi lenne.Fontos, hogy csak önkormányzat vagy non-profit cég felügyelhesse és igen, a díjakról már inkább lehetne vitázni...
2010. jún. 8. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

"semmilyen ellenszolgáltatást nem kapok ezért az óránkénti 400-500 Ft-ért."

Sétálhatnál a P+R-től is (ha lenne persze). Még mindig semmilyen szolgáltatás?

2010. jún. 8. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nem, tetszik nem tetszik jó hogy van.
2010. jún. 8. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!