Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Parkolási bírság 6 év után?

Parkolási bírság 6 év után?

Figyelt kérdés
Pár napja kaptam egy levelet a credit expresstől, miszerint 2004 2. és 5. hónapban tilosban parkoltam. 2x5000 Ft a bírság, de most 36000 Ft-ot követelnek. Eddig egy levelet sem kaptunk onnan, meg semmit.
2010. febr. 8. 12:14
 1/9 anonim ***** válasza:
Kérd ki jogász véleményét ez ügyben. Lehet buta vagyok de ki vagy mi az a credit expressz? valamilyen behajtási csoport?
2010. febr. 8. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Google szerint az...
2010. febr. 8. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

ha, bizonyíthatóan nem kaptatok eddig semilyen felszólítást, 5 év után 100% elévült, ne foglalkozzatok vele! de, ha közben kaptatok vólna, csak nem vettétek át valami okból kifolyólag, de ők tudják bizonyítani hogy a pontos lakcímetekre kiküldték, az utolsó felszólítás kiküldésének az időpontjától kezdődik az 5 év!

(esetleg kérjétek, bizonyítékként küldjék el, az előzőekben általuk feladott felszólító levél, másolatát a tértivevényes feladóvevény számát, + a visszaérkezéskor a posta által szignált bejegyzést, a kézbesítés meghiúsulásának okáról) mindjárt nem lesz akkora a pofájuk!

2010. febr. 8. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
És ha nem is ajánlottan adták fel csak simán bedobták a postaládába?
2010. febr. 8. 12:41
 5/9 anonim ***** válasza:

Olyan 6-7 éve én is parkoltam tilosban (=nem vettem parkolójegyet), természetesen megkaptam a kis mikusláscsomagot is. Nem fizettem be. Aztán kb. 3-4 havonta küldtek leveleket, felszólításokat, hogy átadnak ennek meg annak a behajtónak stb...aztán kb. 3 éve semmit nem küldtek :)


Sztem sz*rd le.

2010. febr. 8. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Mi az, hogy simán bedobták a postaládába? Nem is a póstás? Bélyeg nélkül? Lehet, hogy a rendőrségnek kellene átadni. Ők megnézhetnék a bankszámlaszámot, hogy kié, amire fizetned kellene. Minimum tértivevényesnek kellene lennie...
2010. febr. 8. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

"És ha nem is ajánlottan adták fel csak simán bedobták a postaládába?"


Bizonyítsák be.


Pontosan ezért a saját érdekükben hivatalos küldeményként kellett feladniuk és a posta nyilvántartásában az egésznek nyomának kell lennie, a levélnek náluk iktatva kell lennie stb.

2010. febr. 8. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
elévül ezt már jó leírta vki, de amugy is sz@rni bele
2010. febr. 8. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Talán két évvel ezelőtt én is kaptam egy 5000 forintos bírságot,mert állítólag 5 évvel ezelőtt a párom tilosban parkolt...Mivel a párom külföldön tartózkodott,és én megijedtem a felszólítástól így rögtön ki is fizettem..Később persze a párom finoman letolt,mert szerinte pontosan az olyan emberekre mennek rá akik hasonlóképpen berezelnek az ilyen esetektől mint én...De ez még nem minden! A guta akkor ütött meg amikor rá 3 nap múlva a TV-ben mondták,hogy sokan kapnak fizetési felszólítást ami több mint 5 éve történt.Akkor egy jogász azt mondta,hogy ha valaki 5 évig semmilyen formában nem kap értesítést onnantól kezdve,nem is kell fizetnie,hisz elévült.Meg arra is hivatkozott,hogy minden esetben bizonyítania kell,hogy tényleg jogos a bírság,és a fénykép nem bizonyíték...(mert állítólag azok a fényképek elég rossz minőségben készülnek,és nem bizonyított az sem,hogy jogosan lett lefotózva...Szóval én tanultam az esetből,így a te helyedben 2 dolgot tennék.

1. Nem reagálnék rá,hisz elévült.

2.Nekik is megírnám,hogy elévült üggyel nem foglalkoznék,és nincs semmi konkrét adat a kezükben amivel tudják igazolni a fizetési felszólitásukat..

2010. febr. 8. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!