Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Hogy kell valakit feljelenteni...

Hogy kell valakit feljelenteni a rendőrségen úgy, hogy én mint feljelentő "ismeretlen" maradjak?

Figyelt kérdés

2022. jún. 10. 00:12
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
100%

Veled kapcsolatos az ügy?

Ha nem, akkor tehetsz lakossági bejelentést és írásban kéred az anonimitásodat.

2022. jún. 10. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:

De rendőrségre mindenféleképpen be kell mennem? Vagy tehetek feljelentést interneten keresztül is?


Lehet jobb lesz, ha inkább itt a modiknak jelentem(Mert itteni eset) és akkor ők hátha tovább küldik.

2022. jún. 10. 00:51
 3/31 anonim ***** válasza:
100%

Szituáció függő, hogy a modik ezt továbbítják-e a zsaruknak.


Ők egy anonim platformot létrehoztak és anonim platformon keresztül nem bizonyítható a tényleges bűncselekmény, mert mindenki akármit írhat, akárkinek kiadhatja magát.


Továbbá anonim platformon keresztül nehéz fizikálisan is kárt tenni a másikban, így a fenyegetéseket sem kell komolyan venni, hiszen hogy félemlíthet az meg aki azt se tudja ki vagy, hol laksz?


Emellett a modik biztosítják az anonimitásodat, ezért, ha te kiadod a személyes adataidat, nem az ő felelősségük.

2022. jún. 10. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
100%

Arról se feledkezzünk meg, hogy nagyon sok felhasználó csak magányosságában itt éli ki magát, nem tudja megemészteni a múltat vagy unatkozik és drámát akar kreálni ezért itt több személyazonosságot kitalál és ezzel régi sztorikat átdolgozva ad elő.


Ha pl valaki azon élvezkedik hogy másokat bánt és írja hogy hogyan veri a másikat, lehet ő a légynek se ártana, őt verték és most a támadó szerepében ír és ez egy elégtétel, hogy így több ember is támadha a bántalmazóját (beszólnak neki a gyik felhasználói), mert snno senki sem állt ki érte.

2022. jún. 10. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
89%

Egyrészt igen, feljelentéshez mindenképp be kell menned személyesen, másrészt ez egy internetes oldal, nem természetes személyekként vagyunk jelen. Olvass utána, hogy mit jelent a természetes személy fogalma.

Lehetetlen valakit feljelenteni innen. Volt egy eset amikor letartóztattak két embert terrorizmus miatt és bizonyítékként szolgált az itteni levelezésük, de nem innen indult a feljelentés, mivel az jogilag lehetetlen lett volna. Az itteni levelezésük csak pluszban kapóra jött, de ez önmagában kevés lett volna, mert mindenki azt ír amit akar.

2022. jún. 10. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a válaszokat.
2022. jún. 10. 01:20
 7/31 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, írj a modiknak és kitiltják, ha tudsz képernyőképeket küldeni arról ami miatt feltételezed, hogy ártalmas lehet a kiskorú felhasználóknak. De hivatalosan itt nem kéne 16 éven alulinak lennie (tudom, vannak, de onnantól hogy valaki bejelölte, hogy elmúlt 16, az nem az üzemeltető felelőssége + bannolják azt akiről kiderül, hogy tényleg nincs még 16, tehát tesznek is azért, hogy ne legyen 16 éven aluli itt) és 14 évtől kezdődik a b.k., ergo 16 évesen nem beszélünk pedofíliáról.
2022. jún. 10. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:
#7 Nem tudom, hogy azzal kezdenének-e valamit, hogy valaki azt írja egy kérdés alá, ahol 10-12 éves lányokról volt szó, hogy ő szereti a hamvas kis tesüket nézni, de szerintem egy lecsekkolást megérdemelne. Én próbáltam a bizalmába kerülni privátban, hátha megtudok róla egysmást, de nem ír vissza. Szerintem rájött mit akarok.
2022. jún. 10. 02:05
 9/31 A kérdező kommentje:
2022. jún. 10. 02:07
 10/31 anonim ***** válasza:
88%

A :P miatt a végén feltételezem, hogy viccből írta. Én akkor használom ezt az emojit, ha ironizálok, viccelek, valami megbotránkoztatót írok, de csak poénból és akarom, hogy értsék, hogy viccelek és ne vegyék komolyan.


Pl ha azt mondod, hogy rohadt meleg van és bár lenne ősz és én azt írom, hogy


"Pedig én imádok hőgutát kapni a 40 fokban, jó is az :P "


Akkor nyilván nem gondolom komolyan, inkább az irónia segítségével igazat adok neked.


Lehet ezért nem reagál a privátra, mert viccelt és te nem vetted a lapot és mivel csak viccelt, nem akar a témával komolyabban foglalkozni.


Esetleg írj egy emailt a moderátoroknak és küld be ezt a linket és a hozzászólásról egy képernyőképet, írd meg, hogy nyugtalanít ez a válasz és egy figyelmeztetéssel eltávolítják a hozzászólását.

2022. jún. 10. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!