Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ha egy ember betör hozzám és...

Ha egy ember betör hozzám és rám támad a házamba és üldöz egy nagy késsel de én egy éles tárgyal fejbe verem és meghal azért hány év jár?

Figyelt kérdés

2022. ápr. 13. 16:51
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Semennyi, ez jogos önvédelemnek számít, tekintve hogy ebben az esetben egyértelmű az életellenes cselekedet szándéka.
2022. ápr. 13. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
És ha utána nem szólsz a rendőrségnek hanem elásod egy erdőbe
2022. ápr. 13. 16:56
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Azt megint más,önvédelem más katerógia,de ha elásod akkor meg már kapsz bizti 5 évet vagy rosszabb esetben életfogyitlan mert ha valaki ártatlan akkor miért temetné el az másikat?:D

Az ügye tudod,hogy ilyen fogalmazással nagyon félre érthető vagy?:DD

2022. ápr. 13. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát azért ez nem bemondásra megy.Megvizsgálnák hogy valóban önvédelem volt.Nem-e te vitted oda a házadba az embert és kínoztad meg és ölted meg, majd beállítottad önvédelemnek.

Nyilván az előny nálad lenne, hisz ha olyan emberről van szó, akinek semmi keresnivalója nem volt a házadban, az már egy jó indítás.Nem tudom milyen színvonalú országunkban a nyomozás , de az igazságszolgáltatás nem minden esetben működik jól, finoman szólva sem :) Úgyhogy ne vegyél rá mérget hogyha jogos önvédelemből megölsz valakit a házadban akkor nem kerülsz majd börtönbe.

2022. ápr. 13. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Fejemben eljátszott amit leírtál:

Tegyük fel,Marcaltól lakol 10 km-re(ügye somogy megye),és tegyük fel szőlősbe vagy és példának okáért jön egy csávó kis kocsival szőlőt lopni ugyebár..

Na és ő észre vesz,és mondjuk tegyük fel üldözni kezd egy tőrrel és te futsz,és erre gyorsan találsz egy kalapácsot és jól hozzá vágod és azonnal össze rogy,de azért próbálna megszúrkálni,és ezért agyonvered.

Ilyen esetben jogos önvédelem mert hát meg akart szúrkálni,még földön is próbált is megölni,és ezért agyon verted.

De te nehogy fognád az telefonodat és hívnád az rendőröket és mentőket merthát mégis milyen dolog lenne,inkább elásod az kert végibe ahol senki se látja...

Majd mondom is miért idiótaság:

Tegyük fel,hogy 1 hónapja nem látta az barátai hogy van az a csávó,és most köröznek utánna,és most felmerülne hogy szőlősbe látták leutójára,és tegyük fel kutyával keresik..

Na és kutya kiszagolja hogy hol van,és megtalálja hogy az te kerted végibe van...

Na és szerinted mivel fognak megvádolni?

Szándékos emberöléssért,és nem tudsz egy kamerás felvételt felmutatni vagy egy tanút,akkor téged kicsinálnak..

Főleg hogy valami ürügyel lecsukatnak,és már fegyház is leht az vége..

2022. ápr. 13. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Jaj nem azért nem csináltam semmit csak vègig gondoltam
2022. ápr. 13. 17:24
 7/9 anonim ***** válasza:
51%

Btk. 166. § Segítségnyújtás elmulasztása

[...]

(3) bűntett: [...] 1-5 év: a veszélyhelyzetet az elkövető idézte elő, vagy ha a segítségnyújtásra egyébként is köteles.


Sajnos nem vagyok jogász, de sztem minimum köteles lennél egy mentőt kihívni.

2022. ápr. 13. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Bizonyítékokkal való manipulálást is büntetik.
2022. ápr. 14. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Kései Sirató ***** válasza:
58%

Ha önvédelem, vagy jogos védelem, akkor nem is számít bűncselekménynek, azonban ilyenkor is mindig indul egy büntetőeljárás, mert szükséges a tényállás tisztázása.

Fontos mindig azonnal jelezni mindenkinek, mentőnek, rendőrségnek, mindenkinek.

2022. ápr. 14. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!