Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Kinek köszönheti az ember...

Kinek köszönheti az ember ilyenkor az őrízetet?

Figyelt kérdés

Ha valakit őrízetbe vesznek pl éjjel, akkor a rendőrségen épp ott tartózkodó nyomozó dönt róla, vagy fel kell hívni az alosztályvezetőt és Ő, vagy pedig az osztályvezető dönt róla?


Mert a hírekbe meg a bulvár lapokba olvasni szoktam, hogy őrízetbe vették ezt meg azt stb. Emellett életemben 3x én is megtapasztaltam az őrízetet.


De a rendőrségen belül ki dönt az őrízetről?


Csak érdekel.



2022. febr. 1. 20:33
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A debreceni rendőrök levike.
2022. febr. 1. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Amelyik bűnügyes tiszt éppen az ejszakas ügyeletes.
2022. febr. 1. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az első 8 óra csak előállítás. 4 órás meghosszabbítása vagy közbiztonsági őrizetbe vétel elrendelése rendőrségi törvényben meghatározottan a rendőri szerv (pl. városi/kerületi rendőrkapitányság) vezetőjének hatásköre, aki helyettesítése rendjét, hatáskör átruházását ügyrend normatív intézkedésben határozza meg.


Pl. a Debreceni Rendőr-kapitányság ügyrendjében az van, hogy a rendőrkapitány hatáskörében eljárhat már a Közrendvédelmi Osztály szolgálatirányító tisztje is munkaidőn kívül, ha nála magasabb beosztású tiszt nincs szolgálatban.

[link]

2022. febr. 2. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Ma felhívtam a Debreceni Rendőrkapitányságot, a Bűnügyi Osztályt, hogy holnap ne tervezzenek dolgozni, aki teheti maradjon egy nap szabadságon, mert holnap egy 6 óra hosszára el kell mindenkinek hagyni a bűnügyi osztály épületét, mert holnap megyek "gázosítani" azaz csótányt írtani gázosítàssal. Erre azt mondta a telefonba az illetékes, hogy "De uram, mi erről nem tudunk." Letettem a telefont és kész. Majd akkor holnap megtudják, ha 9 órakkor odamegyek.
2022. febr. 2. 16:26
 5/6 anonim ***** válasza:
Terrorista lettél levike?
2022. febr. 2. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nem. Rovarirtásról van szó, nem lesz többé bogaruk.
2022. febr. 2. 16:52

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!